Національно-патріотичне виховання

Патріотизм(грец. patris — батьківщина) — це любов до Батьківщини, відданість їй і своєму народу.

Особистісні якості та риси характеру, притаманні свідомому громадянину й патріоту

• повага до батьків, свого ро­доводу, традицій та історії рідного народу;
  • пра­цьовитість;
  • висока художньо-естетична культура;
  • патріотична самосвідомість та громадянська від­повідальність, готовність працювати для розквіту Батьківщини, захищати її;
  • повага до Конституції, законів Української держави;
  • досконале знання державної мови.

Завдання патріотичного виховання:

• Формування любові до рідного краю (причетностідорідногодому,сім'ї,дитячогосадка,міста)
  • Почуття власної гідності як представників свого народу
  • Виховання любові,поваги до своїх національних особливостей
  • Формування духовно-моральних взаємин
  • Формування любові до культурного спадку свого народу
  • Толерантне ставлення допредставників інших національностей, до ровесників,батьків, сусідів, інших людей.

Методи і форми роботи з патріотичного виховання

• Екскурсії вулицями рідного міста, до історичних пам'яток, визначних місць
  • Розповіді вихователя
  • Бесіди з цікавими людьми
  • Екскурсії
  • Спостереження
  • Дидактичні, сюжетно-рольові ігри
  • Заняття з циклу «Історичні цікавинки»
  • Розгляд ілюстративних матеріалів
  • Читання та інсценування творів художньої літератури
  • Слухання народної, класичної, сучасної музики
  • Розглядання творів образотворчого і декоративно-прикладного мистецтва
  • Розв'язування проблемних ситуацій
  • Запрошення членів родин у дитячий садок
  • Спільні з родинами виховні заходи
  • Виставки, конкурси
  • Свята, розваги

День захисника України

14 жовтня, у день Покрови Пресвятої Богородиці, відзначають День захисника України. У КДНЗ № 3 «Барвінок» пройшла чимала підготовка до свята. Вихованці здійснили екскурсію до пам'ятника захисникам міста. Для дітей середніх та старших груп було проведено заняття «Рідну Україну знай, її люби і захищай!». Діти розучили вірші та пісні, прочитали з вихователями літературні твори, розглянули картини та світлини певної тематики.

Під час свята діти декламували вірші про Україну, співали патріотичних пісень та танцювали. Також для дітей та їх батьків організували конкурси, вікторини та змагання.

Малюки «Барвінку» намалювали малюнки-подарунки для воїнів-учасників АТО. Один з плакатів з відбитками долоньок маленьких «барвінчат» передали воїнам 30 ОМБР, протитанкового дивізіону, де проходить службу дідусь однієї з вихованок групи «Соняшник».

День збройних сил України

Традицією стало і проведення «чоловічих» свят, під час яких славлять чоловічі чесноти – мужність, силу, витривалість, рішучість, відданість Батьківщині. Прикладом є дитячі свята і розваги до Дня Збройних Сил України. Зміст його був зрозумілий і цікавий дітям. Знайомий їм герой українських народних казок Котигорошко визволяв з полону своїх братів та сестру. А допомагали йому маленькі козачата – вихованці старших груп «Барвінку». З цікавістю спостерігали за дійством гості свята – батьки вихованців. Вони вболівали за дітлахів, а в деяких конкурсах самі брали участь.

Міні-музей Т.Г. Шевченко

В музеї зібрані репродукції картин («Катерина», «Батьківська хата в Кирилівці», «Автопортрет» та ін.). До уваги відвідувачів представлені збірники творів Шевченка різних років видання: «Малий Кобзар» (1961 рік видання), «Кобзар» (1954 р.в), «Поеми» (1958 р.в.), рідкісна збірка автографів поезій Шевченка 1843-1845 років «Три літа» (1966 р.в.). та більш сучасні видання. Також в міні-музеї можна ближче роздивитися старовинні предмети побуту (старовинна керосинова лампа, вишиванки).

Завдяки міні-музею діти мали змогу «побувати» в різних містах України, де встановлені пам’ятники Тарасу Григоровичу Шевченку. За картою з відмітками міст та селищ, де побував поет, можна прослідкувати основні події його біографії. До створення експозиції доклали руки й самі малюки. Разом з батьками вони намалювали ілюстрації до віршів Кобзаря («Садок вишневий коло хати», «Світає край неба полає», «Тече вода із-за гаю», «Зацвіла в долині червона калина» та багато інших).

Ми вважаємо, що цікава ідея створення міні-музеїв в нашому дошкільному закладі отримає своє продовження.