Рубіжне. КЗДО № 3 "Барвінок"

 





Порядок організації освітнього процесу у КЗДО № 3 «Барвінок» на період карантину 2020-2021 н.р.

  • Порядок організації освітнього процесу у КЗДО № 3 «Барвінок» на період карантину 2020-2021 н.р.

1. При вході до закладу дошкільної освіти працівники та діти мають проходити температурний скринінг, який здійснює старша медична сестра. Не допускати до закладу дітей та працівників із температурою вище 37,2 С.

2. Протягом дня 1 раз на 4 години, старша медсестра повинна вимірювати температуру дітям, показники заносити у відповідний журнал. Діти, у яких температура тіла вища за 37,2 С та ті, у кого є симптоми гострого респіраторного захворювання, мають бути ізольовані.  Медсестра має повідомити про це батьків.

3. Ранкове приймання дітей до закладу дошкільної освіти та передачу після закінчення дня проводить вихователь групи на території закладу за межами його будівлі (за несприятливих погодних умов - на вході до приміщення). Батьки або особи, які їх замінюють, повинні одягати респіратор або захисну маску, так, щоб були покриті ніс та рот. Ранкове приймання дітей закінчується о 8.15. Передача дітей батькам після закінчення дня здійснюється з 15.45.

4. На вході до дитячого садка облаштувати місце для обробки рук спиртовмісним антисептиком, а також розмістити нагадування для дітей та дорослих про важливість дезінфекції рук (текстове повідомлення, постер).

Використання антисептиків повинно відбуватись виключно під контролем працівників закладу. Самостійний доступ дітей до спиртових антисептиків повинен бути виключений.

 5. Працівники закладу мають дезінфікувати руки: мити їх із милом або обробляти спиртовмісними антисептиками щонайменше раз на 2 години та після відвідування громадських місць, використання туалету, прибирання, обслуговування тощо.

6. У санвузлах мають бути наявні  рідке мило та паперові рушники.

Всі працівники повинні носити маски або респіратори протягом робочого дня, дотримуючись правил:

- не торкатися зовнішньої поверхні захисної маски на обличчі під час використання;

- носити маску правильно: маска затуляє рот і ніс, а її краї щільно прилягають до обличчя;

- змінювати маску кожні 3 години;

- знімати захисну маску за гумки, не торкаючись її передньої частини;

- викинути використану захисну маску та рукавички у контейнер з кришкою та одноразовими поліетиленовими пакетами (з подальшою утилізацією).

7. У закладі не використовувати багаторазові рушники, м’які іграшки та килими з довгим ворсом.

8. Проводити дезінфекцію поверхонь раз на 2 години, вологе прибирання 2 рази на день.  Для дезінфекції використовувати дезінфікуючі розчини, дозволені Міністерством охорони здоров’я України та до яких додається інструкція з використання.

9. Проводити провітрювання приміщень протягом не менше 15 хвилин перед відкриттям та почергове провітрювання кімнат протягом дня.

10. Під час карантину внести зміни до організації освітнього процесу:

10.1. Обмежити кількість дітей в групах, виходячи з можливості забезпечення належних протиепідемічних умов та контролю над їх дотриманням: 20 дітей.

10.2. Проводити додаткові міні-заняття, бесіди, ігри, вправи з дітьми, які б доносили їм важливість індивідуальних заходів профілактики та фізичного дистанціювання.

10.3. Переформатувати розміщення в групових кімнатах таким чином, щоб забезпечити максимально можливе фізичне дистанціювання.

10.4. Створити максимальну дистанцію між дітьми завдяки організації різних видів їх діяльності в розвивальних осередках групи.

10.5. Надавати перевагу діяльності дітей у парах, невеликих підгрупах, індивідуальній роботі.

10.6. Під час фронтальних занять забезпечити дистанцію між дітьми не менше 1,5 м.

10.7. Створити максимальну дистанцію між дітьми під час харчування: мінімізувати кількість дітей, які одночасно перебувають за одним столом або харчуються одночасно; за необхідності, організувати харчування дітей підгрупами почергово.

10.8. Обмежити види діяльності дітей, що потребують фізичного контакту або додаткового інвентарю:

  • використовувати рухливі ігри без фізичного контакту, комплекси ранкової гімнастики без предметів;
  • обмежити використання спортивного інвентарю на заняттях з фізкультури; за необхідності його використання – обробляти дезінфікуючими розчинами після кожного заняття;
  • для занять із зображувальної діяльності, математики, грамоти, конструювання тощо використовувати індивідуальні набори для кожної дитини.

   10.9. Надавати пріоритет активностям на свіжому повітрі. 

   10.10. Під час виходу на прогулянку і в час, коли діти повертаються з прогулянки, дотримуватися графіку таким чином, щоб не допустити змішування дітей у спільній для двох груп роздягальні; проміжок часу між групами має становити до 10 хв.

10.11. Прогулянки проводити тільки на закріплених за групами ігрових майданчиках. На загальному спортивно-ігровому майданчику одночасно повинні знаходитися діти тільки однієї групи.

10.12. Проводити заходи за участю дітей не більше ніж з однієї групи.

10.13. Проводити батьківські збори дистанційно.

11. Заклад повинен інформувати щодо встановлених обмежень та умов обслуговування при вході до закладу, при проведенні телефонних записів, на веб-сайті закладу, у батьківських групах в соціальних мережах.

 

 

  • Порядок організації освітнього процесу у КЗДО № 3 «Барвінок» на період карантину 2021-2022 н. р.

1. При вході до закладу дошкільної освіти працівники та діти мають проходити температурний скринінг, який здійснює старша медична сестра. Не допускати до закладу дітей та працівників із температурою вище 37,2 С.

2. Допуск до роботи працівників закладу здійснюється після проведення термометрії безконтактним термометром та за умови наявності  респіратора  або захисної маски, що закриває ніс та рот, у тому числі виготовленої самостійно

3. Ранкове приймання дітей до закладу дошкільної освіти та передачу після закінчення дня проводить вихователь групи на території закладу за межами його будівлі (за несприятливих погодних умов - на вході до приміщення). Батьки або особи, які їх замінюють, повинні одягати респіратор або захисну маску, так, щоб були покриті ніс та рот. Ранкове приймання дітей закінчується о 8.15. Передача дітей батькам після закінчення дня здійснюється з 15.45.

4. На вході до дитячого садка організовується місце для обробки рук спиртовмісним антисептиком з концентрацією активно діючої речовини понад 60% для ізопропілових спиртів та понад 70% для етилових спиртів., а також розмістити нагадування для дітей та дорослих про важливість дезінфекції рук (текстове повідомлення, постер).

Використання антисептиків повинно відбуватись виключно під контролем працівників закладу. Самостійний доступ дітей до спиртових антисептиків повинен бути виключений.

 5. Основним заходом гігієни рук в умовах закладу є миття рук з милом. Використання антисептиків доцільне лише в тому випадку, коли відсутній доступ до проточної води з милом. Протирання рук вологими серветками з метою знезараження або як зміна миття рук або антисептичної обробки не рекомендується.

6. У санвузлах мають бути наявні  рідке мило та паперові рушники.

Засоби індивідуального захисту можуть  не використовувати під час проведення занять у навчальних приміщеннях та групових осередках. Під час пересування приміщеннями закладу використання засобів індивідуального захисту є обов’язковим.

Всі працівники використовують засоби індивідуального захисту в процесі взаємоспілкування поміж собою дотримуючись правил.

 Викинути використану захисну маску та рукавички у контейнер з кришкою та одноразовими поліетиленовими пакетами (з подальшою утилізацією).

7. У закладі не використовувати багаторазові рушники, м’які іграшки та килими з довгим ворсом, перебування у вуличному взутті (без змінного) всередині приміщень, проведення батьківських зборів (окрім тих, що проводяться дистанційно).

8 Дезiнфекцiйнi засоби, що використовуються у дошкiльному навчальному закладi, повиннi бути зареєстрованi вiдповiдно до вимог Порядку державної реєстрацiї (перереєстрацiї) дезiнфекцiйних засобiв, затвердженого постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 03 липня 2006 року № 908. Як дезiнфекцiйнi засоби використовуються розчини препаратiв з низькою токсичнiстю. З метою запобiгання розкладу активної речовини дезiнфекцiйнi засоби повиннi зберiгатися у затемнених мiсцях. Мийнi i дезiнфекцiйнi засоби зберiгаються в недоступних для дiтей мiсцях.

При надходженнi у дошкiльний навчальний заклад нових iграшок (за винятком м’яконабивних) їх миють теплою проточною водою з милом (бажана тривалiсть миття — 15 хвилин) i сушать на повiтрi. Гумовi, пiнополiуретановi, пiнолатекснi та пластизолевi iграшки пiсля миття вiджимають i висушують.

Надалi iграшки необхiдно мити гарячою водою з милом або 2% розчином питної соди (у групах для дiтей вiком до 1,5 року — 2 рази на день, а у групах для дiтей старше 1,5 року — наприкiнцi дня) з наступним полосканням пiд проточною водою та сушiнням на вiдкритому повiтрi або на столах.

Пiд час карантину iграшки обробляють дезiнфекцiйними засобами. Ємностi та щiтки для миття iграшок повиннi бути промаркованi та зберiгатися у групових осередках.

9. Проводити провітрювання приміщень протягом не менше 15 хвилин перед відкриттям та почергове провітрювання кімнат протягом дня за відсутності дітей.

10. Під час карантину необхідно:

10.1 Розробити адаптивний графік прогулянок та занять з метою недопущення обєднання/змішування груп;

10.2. Забезпечити процес організації харчування, що дозволяє мінімізувати кількість дітей, які харчуються одночасно, або одночасно перебувають за одним столом;

10.3. Проводити додаткові міні-заняття, бесіди, ігри, вправи з дітьми, які б доносили їм важливість індивідуальних заходів профілактики та фізичного дистанціювання.

10.4 Надавати пріоритет фізичним активностям та іграм, що проводяться на відкритому повітрі;

10.5. Переформатувати розміщення в групових кімнатах таким чином, щоб забезпечити максимально можливе фізичне дистанціювання.

10.6. Обмежити заняття та ігри, що передбачають безпосередній фізичний контакт між дітьми та персоналом;

10.7 Обмежити заняття та ігри, що потребують використання значної кількості додаткового інвентаря, використовувати рухливі ігри без фізичного контакту, комплекси ранкової гімнастики без предметів, обмежити використання спортивного інвентарю на заняттях з фізкультури; за необхідності обробляти дезінфекуючими розчинами після кожного заняття;

для занять із зображувальної діяльності, математики, грамоти, конструювання тощо використовувати індивідуальні набори для кожної дитини.

10.8 Надавати пріоритет активностям на свіжому повітрі.

10.9. Під час виходу на прогулянку і в час, коли діти повертаються з прогулянки, дотримуватися графіку таким чином, щоб не допустити змішування дітей у спільній для двох груп роздягальні; проміжок часу між групами має становити до 10 хв.

10.10. Заклад повинен інформувати щодо встановлених обмежень та умов обслуговування при вході до закладу, при проведенні телефонних записів, на веб-сайті закладу, у батьківських групах в соціальних мережах.

11.Під час занять у музичному (спортивному) залі перерва між заняттями має становити 10-15 хв.

12.Проведення культурних, спортивних, розважальних, соціальних, релігійних, рекламних, наукових, освітніх, професійних тематичних та інших заходів здійснюється відповідно до вимог встановлених Кабінетом Міністрів України.

Заборонено запрошення творчо- розважальних колективів та інших осіб які не є співробітниками закладу.