Рубіжне. КЗДО № 3 "Барвінок"

 





Оголошення

 

  

  Оголошення, Шановні Батьки! 

 

Шановні батьки, повідомляємо, що у зв'язку зі святами:

- робочими днями в квітні є 06.04.2019 та 20.04.2019

- дошкільний заклад не працює з 27.04.2019 по 01.05.2019 та з 09.05.2019 по 12.05.2019

 

Наказ 496 Про збільшення вартості харчування  дітей у закладах дошкільної освіти

 

НАКАЗ

від 04 грудня 2018 р.

м. Рубіжне

№ 496

Про збільшення вартості харчування дітей у закладах дошкільної освіти

На виконання п.5 ст.35 Закону України «Про дошкільну освіту», постанови Кабінету' Міністрів України від 26.08.2002 № 1243 «Про невідкладні питання діяльності дошкільних та інтернатних навчальних закладів», наказу Міністерства освіти і науки України від 21.11.2002 № 667 «Про затвердження Порядку встановлення плати для батьків за перебування дітей у державних і комунальних дошкільних та інтернатних навчаїьних закладах» (зі змінами), постанови Кабінету Міністрів України від 22.11.2004 №1591 «Про затвердження норм харчування у навчальних та оздоровчих закладах» (зі змінами), п.5 розділу III Програми «Розвиток освіти Рубіжного - інвестиції в майбутнє країни на 2018- 2020 роки», затвердженої рішенням Рубіжанської міської ради Луганської області від 20.12.2017 року № 37/9, на підставі рішення Рубіжанської міської ради «Про вартість харчування дітей в комунальних закладах дошкільної освіти» від 30.11.2018 № 67/20

НАКАЗУЮ:

1. Встановити з 01.01.2019 року вартість харчування дітей у комунальних закладах дошкільної освіти і комунальному навчально-виховному комплексі «загальноосвітня школа І-ІІ ступенів № 5 - дошкільний навчальний заклад (дитячий садок)» за один день відвідування (10.5 годин перебування):

для дітей ясельної групи - 20 грн. 00 коп. (у тому числі ПДВ);

для дітей групи дитячого садка - 25 грн. 00 кой. (у тому числі ПДВ);

для дітей спеціальних груп - 25 грн. 00 коп. (у тому числі ГІДВ);

для дітей санаторних груп - 27 грн. 00 коп. (у тому числі ПДВ).

2. Встановити з 01.01.2019 року розмір батьківської оплати в комунальних закладах дошкільної освіти і комунальному навчально-виховному комплексі «загальноосвітня школа 1-І! ступенів № 5 - дошкільний навчальний заклад (дитячий садок)» за один день відвідування:

- для дітей ясельної групи - 12 грн. 00 коп. (у тому числі ПДВ);

- для дітей дошкільної групи - 15 грн. 00 коп. (у тому числі ПДВ), що складає 60% вартості харчування.

3. Встановити збільшення витрат на 10% від загальної вартості харчування всіх дітей в комунатьних закладах дошкільної освіти і комунальному навчально-виховному комплексі «загальноосвітня школа 1-І І ступенів № 5 - дошкільний навчальний заклад (дитячий садок)» за рахунок коштів місцевого бюджету у літній оздоровчий період.

4. Звільнити від оплати за харчування:

- батьків дітей, які відвідують санаторну групу;

- батьків дітей, які відвідують спеціальні групи;

- дітей 3 інвалідністю-опікунів дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування;

- батьків дітей із малозабезпечених сімей, які отримують допомогу відповідно до Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям».

5. Зменшити вартість батьківської оплати на 50% сім’ям, які мають трьох і більше дітей.

6. Завідувачам закладів дошкільної освіти:

6.1. Довести до відома батьків інформацію щодо збільшення оплати за харчування дітей.

6.2. Забезпечити неухильне дотримання нормативно-правових документів щодо організації харчу вання.

7. Контроль за виконанням цього наказу покласти на головного спеціаліста управління освіти Бурлуцьку С.

 

Правила прийому до закладу дошкільної освіти

 

Для подачі заявки на електронну чергу необхідно:

1. В інтернеті зайти на сайт «Електронна черга в дошкільні освітні установи» www.isuo.org

2. Ознайомитись з інструкцією для батьків.

3. Вибрати один дошкільний заклад, в який хотіли б оформити дитину.

4. Подати заявку відповідно до інструкції.

5 Протягом 10 днів принести документи (копію свідоцтва про народження дитини і документ про наявність пільг) на влаштування дитини в обраний вами дошкільний заклад.

6. Заповнити в дошкільному закладі заяву і згоду і тільки тоді заявка буде поставлена ​​в електронну чергу

 

 Прийом дітей до дошкільного закладу здійснює керівник ЗДО протягом календарного року, спираючись на заяву батьків або осіб, які їх замінюють, медичної довідки про стан здоров'я дитини, довідки дільничного лікаря про епідеміологічне оточення, свідоцтва про народження.

         Групи в дошкільному закладі комплектуються за віковими ознаками.

За дитиною зберігається місце в дошкільному закладі у разі хвороби, карантину, санаторного лікування, на час відпустки батьків або осіб, які їх замінюють, а так само під час літнього оздоровчого періоду.

 

 

 

 

ШАНОВНІ БАТЬКИ !

 

 

 

Відповідно до рішення міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Рубіжанської міської ради Луганської області від 24.04.2020 протокол № 9, наказу № 103 управління освіти Рубіжанської міської ради Луганської області від 24.04.2020 та з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID -19) в КДНЗ № 3 продовжено карантин до 11.05.2020.

Відвідування дошкільного закладу заборонено. Вся робота ведеться дистанційно.

Про відновлення роботи закладу батькам вихованців буде повідомлено додатково.

З питань прийому дітей до КДНЗ № 3 звертатися за телефоном (06453) 6-38-29.

Дякуємо за порозуміння.

 

                                           Адміністрація дошкільного закладу.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ІНФОРМАЦІЯ ПРО РОБОТУ ЗАКЛАДІВ ДОШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ

НА ПЕРІОД КАРАНТИНУ (ОНОВЛЕНО)

Шановні батьки!

У зв’язку з тим, що триває процедура закупівлі засобів індивідуального захисту та дезінфікуючих засобів для забезпечення належного виконання тимчасових рекомендацій Головного санітарного лікаря України від 21.05.2020 № 25 щодо організації протиепідемічних заходів у закладах дошкільної освіти на період карантину, пов’язаного з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19), заклади дошкільної освіти міста з  9 ЧЕРВНЯ 2020 РОКУ відновлять  роботу.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                                                                           Затверджено:

                                                                       педрадою ДНЗ № 3

                                                                         Протокол № 4 від 27.08.2020 р.

                                                                         В.о директора КЗДО  № 3

                                                                        ____________ Любов ЛОБУРЕНКО

 

 

 

Порядок організації освітнього процесу у КЗДО № 3 «Барвінок»

на період карантину 2020р.

 

1. При вході до закладу дошкільної освіти працівники та діти мають проходити температурний скринінг, який здійснює старша медична сестра. Не допускати до закладу дітей та працівників із температурою вище 37,2 С.

2. Протягом дня 1 раз на 4 години, старша медсестра повинна вимірювати температуру дітям, показники заносити у відповідний журнал. Діти, у яких температура тіла вища за 37,2 С та ті, у кого є симптоми гострого респіраторного захворювання, мають бути ізольовані.  Медсестра має повідомити про це батьків.

3. Ранкове приймання дітей до закладу дошкільної освіти та передачу після закінчення дня проводить вихователь групи на території закладу за межами його будівлі (за несприятливих погодних умов - на вході до приміщення). Батьки або особи, які їх замінюють, повинні одягати респіратор або захисну маску, так, щоб були покриті ніс та рот. Ранкове приймання дітей закінчується о 8.15. Передача дітей батькам після закінчення дня здійснюється з 15.45.

4. На вході до дитячого садка облаштувати місце для обробки рук спиртовмісним антисептиком, а також розмістити нагадування для дітей та дорослих про важливість дезінфекції рук (текстове повідомлення, постер).

Використання антисептиків повинно відбуватись виключно під контролем працівників закладу. Самостійний доступ дітей до спиртових антисептиків повинен бути виключений.

 5. Працівники закладу мають дезінфікувати руки: мити їх із милом або обробляти спиртовмісними антисептиками щонайменше раз на 2 години та після відвідування громадських місць, використання туалету, прибирання, обслуговування тощо.

6. У санвузлах мають бути наявні  рідке мило та паперові рушники.

Всі працівники повинні носити маски або респіратори протягом робочого дня, дотримуючись правил:

- не торкатися зовнішньої поверхні захисної маски на обличчі під час використання;

- носити маску правильно: маска затуляє рот і ніс, а її краї щільно прилягають до обличчя;

- змінювати маску кожні 2-4 години;

- знімати захисну маску за гумки, не торкаючись її передньої частини;

- викинути використану захисну маску та рукавички у контейнер з кришкою та одноразовими поліетиленовими пакетами (з подальшою утилізацією).

7. У закладі не використовувати багаторазові рушники, м’які іграшки та килими з довгим ворсом.

8. Проводити дезінфекцію поверхонь раз на 2 години, вологе прибирання 2 рази на день.  Для дезінфекції використовувати дезінфікуючі розчини, дозволені Міністерством охорони здоров’я України та до яких додається інструкція з використання.

9. Проводити провітрювання приміщень протягом не менше 15 хвилин перед відкриттям та почергове провітрювання кімнат протягом дня.

10. Під час карантину внести зміни до організації освітнього процесу:

10.1. Обмежити кількість дітей в групах, виходячи з можливості забезпечення належних протиепідемічних умов та контролю над їх дотриманням: 20 дітей.

10.2. Проводити додаткові міні-заняття, бесіди, ігри, вправи з дітьми, які б доносили їм важливість індивідуальних заходів профілактики та фізичного дистанціювання.

10.3. Переформатувати розміщення в групових кімнатах таким чином, щоб забезпечити максимально можливе фізичне дистанціювання.

10.4. Створити максимальну дистанцію між дітьми завдяки організації різних видів їх діяльності в розвивальних осередках групи.

10.5. Надавати перевагу діяльності дітей у парах, невеликих підгрупах, індивідуальній роботі.

10.6. Під час фронтальних занять забезпечити дистанцію між дітьми не менше 1,5 м.

10.7. Створити максимальну дистанцію між дітьми під час харчування: мінімізувати кількість дітей, які одночасно перебувають за одним столом або харчуються одночасно; за необхідності, організувати харчування дітей підгрупами почергово.

10.8. Створити максимальну дистанцію між дітьми під час денного сну, розставивши ліжка на відстані не менше 1,5 м.

10.9. Обмежити види діяльності дітей, що потребують фізичного контакту або додаткового інвентарю:

  • використовувати рухливі ігри без фізичного контакту, комплекси ранкової гімнастики без предметів;
  • обмежити використання спортивного інвентарю на заняттях з фізкультури; за необхідності його використання – обробляти дезінфікуючими розчинами після кожного заняття;
  • для занять із зображувальної діяльності, математики, грамоти, конструювання тощо використовувати індивідуальні набори для кожної дитини.

   10.10. Надавати пріоритет активностям на свіжому повітрі. 

   10.11. Під час виходу на прогулянку і в час, коли діти повертаються з прогулянки, дотримуватися графіку таким чином, щоб не допустити змішування дітей у спільній для двох груп роздягальні; проміжок часу між групами має становити не менше 10 хв.

10.12. Прогулянки проводити тільки на закріплених за групами ігрових майданчиках. На загальному спортивно-ігровому майданчику одночасно повинні знаходитися діти тільки однієї групи.

10.13. Проводити заходи за участю дітей не більше ніж з однієї групи;

10.14. Проводити батьківські збори дистанційно.

11. Заклад повинен інформувати щодо встановлених обмежень та умов обслуговування при вході до закладу, при проведенні телефонних записів, на веб-сайті закладу, у батьківських групах в соціальних мережах.

 

 

Щодо послуги єМалятко

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 10 липня 2019 р. № 691 «Про реалізацію експериментального проекту щодо створення сприятливих умов для реалізації прав дитини», рік тому було запущено єМалятко — першу комплексну послугу за життєвою подією. Завдяки їй батьки новонароджених дітей за однією заявою можуть отримати одночасно до 9 державних послуг від різних органів влади.

Щорічно в Україні народжується близько 400 тисяч немовлят. Раніше, щоб отримати необхідні послуги, батькам доводилося до 11 разів відвідувати установи, надавати близько 37 документів та витрачати на це все понад 10 годин. єМалятко надає можливість отримати бажані послуги за 20 хвилин за однією заявою в пологовому будинку, відділах ДРАЦС, ЦНАП або на Порталі Дія.

Послуги за проєктом єМалятко надаються у  Центрі надання адміністративних послуг Рубіжанської міської ради Луганської області за адресою 93011, Україна, Рубіжне, Луганська область, площа Володимирська, буд. 2

Повний перелік точок, де надають сервіс єМалятко доступний за посиланням: https://www.google.com/maps/d/viewer?mid=1Mhoz7UizSBkNwKO5soOwUIbv_w3BOJGW&ll=49.49324217414839%2C33.35398925000003&z=7.

 

 

 

Про цифрову грамотність

На виконання Програми діяльності Кабінету Міністрів України, затвердженою Постановою Кабінету Міністрів України від 12 червня 2020 року № 471, Міністерство цифрової трансформації запустило національний проєкт з цифрової грамотності «Дія. Цифрова освіта», основною метою якого є навчити 6 млн. українців цифровій грамотності за 3 роки.

Наприкінці грудня 2019 року Мінцифри провела перше в історії України соціологічне дослідження цифрових навичок громадян. За даними дослідження, 53% громадян України не мають базового рівня цифрових навичок, а 15,1% з них віком 60-70 років не володіють цифровими навичками взагалі. При цьому, 47% громадян віком від 18 до 70 років зацікавлені в навчанні цифровим навичкам.

Проєкт «Дія.Цифрова освіта» має дві складові: 

Національна онлайн-платформа з цифрової грамотності  (https://osvita.diia.gov.ua)

Мережа цифрових оффлайн-хабів з більш ніж 6000 хабів цифрової освіти по всій країні. (https://osvita.diia.gov.ua/hubs).

На платформі вже доступно 50+ освітніх онлайн-серіалів з різних тем: «Базові цифрові навички», «Штучний інтелект», «Цифрові навички для вчителів», «Кіберняні» тощо.

В межах даної платформи також запущено ресурс «Цифрограм», який уявляє собою національний тест на цифрову грамотність (https://osvita.diia.gov.ua/digigram).

Мережа цифрових хабів постійно оновлюється і доповнюється новими локаціями. Для сучасної людини оволодіти цифровою грамотністю так само важливо, як вміти писати, читати і говорити. Від рівня цифрової грамотності залежить не лише комфорт проживання в країні цифрових сервісів, але й конкурентоспроможність кожного громадянина України.

 

Наразі на платформі доступні нові онлайн-курси:


Зірки e-демократії (https://osvita.diia.gov.ua/courses/e-democracy)

Освітній серіал розповідає про інструменти електронної демократії: електронні петиції, громадський бюджет, е-консультації, запит на отримання публічної інформації та інші.
 

Публічні консультації онлайн (https://osvita.diia.gov.ua/courses/econsultations)
Цей серіал для всіх, хто хоче організовувати та брати участь у публічних консультаціях.

 

Виборець (https://osvita.diia.gov.ua/courses/voter)

Що таке відкриті виборчі списки, навіщо бюлетеню контрольний талон, чи можна проголосувати достроково — на ці та інші питання відповість наш серіал.

 

Доступ до публічної інформації (https://osvita.diia.gov.ua/courses/accessto-public-information)

Освітній серіал спрямований на підвищення рівня знань законодавства з доступу до публічної інформації, запобігання порушенням прав громадян на інформацію, прискорення процесу оцифрування інформації та використання інтернет-технологій під час її оприлюднення та взаємодії з громадянським суспільством.

 

Цифрова грамотність на основі інструментів Google: https://bit.ly/34oN4KT

Курс охоплює можливості функціонування безкоштовних сервісів Google для використання в професійній діяльності та повсякденному житті. Як правильно застосовувати Google Calendar, Google Документи, Google Форми? Як редагувати Google Sheets та створювати Google Карти? Як шукати наукові публікації.

 

Як оплатити комуналку онлайн: https://bit.ly/3c7eFTI

Освітній серіал допоможе громадянам, особливо людям поважного віку, навчитися різним способам оплати комунальних платежів, не виходячи з дому. Теми серій охоплюють оплату комунальних платежів: на сайтах комунальних підприємств, за допомогою платіжних сервісів, на сайтах банків.


Курс мобільної грамотності «Смартфон для батьків»: https://bit.ly/3diDRba

Перший онлайн-курс з мобільної грамотності від компанії Київстар, який допоможе усім початківцям стати зі смартфоном «на ти», дізнатися про всі його можливості та опанувати базові онлайн-сервіси. У 10 інтерактивних відеоуроках курсу ви знайдете покрокову інструкцію від ввімкнення новенького смартфона до налаштування його під себе. А також дізнаєтесь, як встановлювати різні корисні додатки на смартфон, налаштовувати мобільний інтернет, безкоштовно спілкуватися з рідними у найпопулярнішому месенджері, робити відеодзвінки, слухати музику та захищати свій телефон від вірусів.


Базова цифрова грамотність: https://bit.ly/2vyQzBo

Базові цифрові навички. Сезон 1– курс допоможе знайти відповідь на будь-яке запитання: налаштувати телефон чи комп’ютер, швидко та безкоштовно надіслати листа, обмінятися фото з близькими та не стати жертвою інтернет-шахрайства. Серіал складається з 8 серій, тривалістю 8-10 хвилин.

Базові цифрові навички. Сезон 2 – курс навчить шукати інформацію в інтернеті, знаходити відповіді на свої питання, перевіряти інформацію на достовірність, завжди бути на зв’язку, ділитися новинами онлайн та читати новини друзів. Ви дізнаєтеся як захистити свою приватність у соцмережах та як полагодити комп’ютер, який завис. Серіал складається з 7 серій, тривалістю 8-10 хвилин.

Базові цифрові навички. Сезон 3– курс навчить гуглити за кількома запитами одночасно, структурувати знайдене в Google-документі, створювати професійний імідж у Facebook та ділитися фаховими порадами у блозі. Дізнаєтеся як правильно використовувати чужий контент, не порушуючи авторських прав та навчатися безкоштовно у будь-який час. Серіал складається з 7 серій, тривалістю 8-10 хвилин.

 

Онлайн-безпека для дітей" - https://osvita.diia.gov.ua/courses/serial-dlya-batkiv-onlayn-bezpeka-ditey

Курс про те, ким є "друзі" у соціальних мережах, як захистити дітей від шкідливого контенту в інтернеті, чи існує небезпека від кібербулінгу? Цей курс для того, аби навчити батьків допомагати дітям використовувати інтернет та цифрові пристрої безпечно і з користю.

Інтерактивне навчання: інструменти та технології для цікавих уроків- https://osvita.diia.gov.ua/courses/interactive-learning

освітній серіал навчить застосовувати інтерактивний формат уроків, створювати онлайн-класи і керувати ними, автоматизувати розсилку і перевірку домашніх завдань, працювати із учнями дистанційно, використовуючи відеоконференцзв'язок для уроків, як професійно розвиватися, як використовувати Microsoft Teams та додатки Apple для навчального процесу

 

Карантин: онлайн-сервіси для вчителів: https://bit.ly/3dr4wT5

серіал навчить комунікувати з учнями, контролювати виконання завдань, ставити оцінки онлайн, створювати контрольні роботи, створити віртуальну вчительську. Цей курс для того, аби адаптувати онлайн-сервіси для навчальних потреб вчителів, також для батьків, які планують організувати якісне навчання дітей вдома.


Цифрові навички для вчителів: https://bit.ly/2QxvfUh

серіал допоможе ефективніше організовувати заходи, зберігати та створювати файли, автоматично оцінювати завдання учнів та результативно організовувати роботи в групах. Представить безкоштовні онлайн-інструменти та навчить ними користуватися.

 

ЕЛЕКТРОННИЙ ПІДПИС

https://cutt.l

y/xcS5OzU

Обирайте, які серіали подивитися самостійно, а які — порадити знайомим і рідним.

 

МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я УКРАЇНИ ГОЛОВНИЙ ДЕРЖАВНИЙ САНІТАРНИЙ ЛІКАР УКРАЇНИ    ПОСТАНОВА
м. Київ

 

23.04.2021

Про затвердження протиепідемічних заходів у закладах освіти на період карантину у зв'язку поширенням коронавірусної хвороби (СОУГО-19)

Відповідно до статті 40 Закону України «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення», на виконання пункту 4 постанови Кабінету Міністрів України від 09 грудня 2020 року № 1236 «Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби СОVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-19», постановляю:

  1. Затвердити протиепідемічні заходи у закладах освіти на період карантину у зв'язку поширенням коронавірусної хвороби (СОVID -19), що додаються.
  2. Директорату громадського здоров'я та профілактики захворюваності Міністерства охорони здоров'я України довести цю постанову до відома зацікавлених центральних органів виконавчої влади, обласних, Київської міської державних адміністрацій та органів місцевого самоврядування.
  3. Визнати такою, що втратила чинність постанову Головного державного санітарного лікаря України від 22 серпня 2020 року № 50 «Про затвердження протиепідемічних заходів у закладах освіти на період карантину у зв'язку поширенням коронавірусної хвороби (СОVID -19)».

Заступник Міністра охорони здоров'я — Головний державний санітарний лікар України                                                                                                                                        В. ЛЯШКО

 

  Шановні батьки!  

  Масовий захід до Міжнародного дня захисту дітей, запланований на 01.06.2021, перенесено на 06.06.2021. Захід відбудеться на пл. Володимирській, початок о 16.00. Для дітей підготована цікава програма, цінні подарунки, безкоштовні атракціони, морозиво, солодощі, пінна дискотека, катання на конях тощо.  

 

 

                                                      Шановні батьки!

Втратила чинність постанова КМУ «Про затвердження норм харчування у закладах освіти та дитячих закладах оздоровлення та відпочинку» від 22.11.2004 № 1591.

На даний час заклади керуються такими документами:

  1. Постанова КМУ «Про затвердження норм та Порядку організації харчування у закладах освіти та дитячих закладах оздоровлення та відпочинку» від 24.03.2021 № 305.
  2. Постанова КМУ «Про внесення змін до норм харчування у закладах освіти та дитячих закладах оздоровлення та відпочинку» від 28.07.2021 № 786.
  3. Лист МОЗ щодо організації харчування в закладах освіти від 22.06.2021 № 26-04/18273/2-21.

 

Ознайомитися з даними документами ви можете на нашому сайті у розділі «Сторінка медичної сестри» або в мережі Інтернет.

 

                                                            День Героїв Небесної Сотні

 

Відповідно до Указу Президента України № 69 від 11 лютого 2015 року в Україні щорічно 20 лютого відзначається День Героїв Небесної Сотні. Міністерством культури та туризму України виготовлені соціальні відеоролики під назвою «Відзначення Дня Героїв Небесної Сотні».

Переглянути їх можна за посиланням

 

https://fex.net/uk/s/md15zma

 

 

ІНФОРМАЦІЯ ПРО ДІЇ У РАЗІ ЗАГРОЗИ ВИНИКНЕННЯ АБО ВИНИКНЕННЯ НАДЗВИЧАЙНИХ СИТУАЦІЙ

 

У зв’язку з необхідністю убезпечення учасників освітнього процесу у разі загрози виникнення або виникнення надзвичайних ситуацій, зокрема пов’язаних із загостренням воєнно-політичної обстановки, надаємо методичні матеріали (в електронному вигляді) з метою інформаційно-методичної підтримки щодо проведення практичних заходів з інформаційно-роз’яснювальної роботи серед працівників закладів дошкільної освіти. 

 

 

     Додаткову корисну інформацію можна отримати на сайті Навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Луганської області https://lg.nmc.dsns.gov.ua/ у рубриці «Навчання населення дій у надзвичайних ситуаціях» (розділ «На допомогу базовим (опорним) з питань ЦЗ та БЖД закладам освіти») та у рубриці  «Бібліотека» (розділи «Пам’ятки», «Аудіоматеріали», «Відеоматеріали», «Посібники», «Методичні рекомендації»).

 

 

ВІДОМОСТІ щодо розміщення інформації про фонд захисних споруд цивільного захисту на офіційних веб-ресурсах Луганської обласної державної адміністрації, Головного управління ДСНС України у Луганській області

 

https://cutt.ly/GUiaF61,

https://cutt.ly/zUiaB4M,

https://lg.dsns.gov.ua/: у рубриці «ВАЖЛИВО» – додатково перелік найпростіших укриттів Луганської області