Рубіжне. КЗДО № 3 "Барвінок"

 





Звіт завідуючого

 

Комунальний дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) № 3 «Барвінок» управління освіти Рубіжанської міської ради

 

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ЗВІТ

Майської Олени Анатоліївни

завідувача  КДНЗ № 3 „Барвінок”,

про діяльність в 2015-2016 н.р.

перед педагогічним колективом та громадськістю

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                                                                            2016

 

 

 

Загальна характеристика

            КДНЗ №3 знаходиться в комунальній власності Рубіжанської міської ради.

         Наш дошкільний заклад засновано  в 1965 році.

         КДНЗ працює на п’ятиденному робочому тижні, з 10,30-ти годинним режимом роботи. Щоденний графік роботи з 7.00  до 17,30; працює чергова группа з 6.40 до 17.50.

         Навчальний рік в КДНЗ починається 1 вересня та закінчується 31 травня. З 1 червня по 31 серпня – літній оздоровчий період. У КДНЗ визначено українська мова навчання та виховання у  групах№ 3,4,6,8 (94 дитини) та російська мова навчання у  групах1,7,2,5  (102 чол).

КДНЗ №3 заклад загально розвиваючого типу, надає корекційно – профілактичні послуги для дітей з вадами мови.

На логопедичний  пункт  за 2015-2016 рік  період зараховано  -  33 дитини, відраховано без проблем звуковимови – 9 дітей, із значним поліпшенням – 18 дітей, без значних змін – 7 із них залишено на повторний курс –  2 дітей.

 

Склад вихованців

         За проектною потужністю дошкільний заклад розраховано на 150 місць для дітей від 2  до 6(7)років. Групи комплектувались переважно у серпні–жовтні.  

У 2015-2016 навчальному році укомплектовано 8 вікових груп в яких виховується 196 дитина. Перевантаження складає 31%.

 

 

Створення педагогічних умов для навчання дітей та вжиті                заходи щодо упровадження інноваційних технологій у навчальний процес

У ДНЗ № 3 створені педагогічні умови для навчання дітей. Педагоги працюють за затвердженими МОН України програмами («Впевнений старт», «Українське дошкілля»). Для виконання варіативної частини Базового компоненту використовують авторські програми «Граючись учимося. Англійська мова» С.Гунько, Л.Гусак, З.Лещенко, «Грайлик» О.Березіної, О.Гніровської, Т.Линник.

Постійно вдосконалюється предметно-розвивальне середовище дошкільного закладу. За минулий навчальний рік усі групи поповнилися розвиваючими іграми, дитячою пізнавальною літературою. Для педагогів придбано методичну літературу, здійснено підписку на  періодичні педагогічні видання: «Дошкільне виховання», «Палітра педагога», «Методична скарбничка вихователя», «Психолог дошкілля» тощо.

         Продовжується формування медіатеки для роботи з дітьми, педагогами, батьками. Поповнюється добірка комп’ютерних розвивальних ігор, навчальних програм для дітей. Вихователями створено мультимедійні презентації «Дикі тварини», «Зимуючі птахи», «Щедрі дари осені», «Природа навесні», «Професії», «Транспорт», «Українські козаки» та інші.

         Для педагогів підготовані презентації з різної тематики: «Планування за допомогою методичного конструктора», «Українське народознавство в роботі з дошкільниками», «Українська народна іграшка», «Здоров'ятворчі та здоров'язбережувальні технології в умовах дошкільного закладу», «Використання інноваційних технологій в роботі з дітьми дошкільного віку».

         Велика увага приділялася патріотичному вихованню дошкільників. Розвивальне середовище груп поповнилося матеріалами з цієї проблеми. Розроблено систему занять,  спрямованих на ознайомлення дітей різних вікових груп з держав­ною та національною символікою, природними ресурсами України; складено добірки народознавчих матеріалів, добірку інформаційних матеріалів «Видатні українці»; підібрано наочний матеріал для ознайомлення дітей з творами українського мистецтва; поповнюється відеозбірка «Віртуальні екскурсії музеями України».

         Працюючи над вдосконаленням фізкультурно-оздоровчої роботи в закладі, адміністрація КДНЗ проаналізувала, зокрема, фізкультурне розвивальне середовище.  Проблемою, яку треба вирішувати у наступному навчальному році, є оновлення та значне поповнення фізкультурного обладнання як для занять з дітьми у залі, так і на повітрі. Значного вдосконалення потребує спортивний майданчик.

         Підвищився рівень фахової майстерності педагогів. Чотири педагоги були атестовані: 2 вихователі – на відповідність займаній посаді та підтвердження кваліфікаційної категорії «спеціаліст», ще 2 – на відповідність займаній посаді з встановленням 9 тарифного розряду.

         Вихователь Д.М.Костянікова закінчила навчання та отримала повну вищу освіту за спеціальністю «дошкільна освіта».

Вихователі дошкільного навчального закладу працюють над освоєнням нових освітніх технологій. Вихователем-методистом проводиться робота з узагальнення та впровадження перспективного педагогічного досвіду. У методичному кабінеті наявна картотека передового педагогічного досвіду дошкільних закладів освіти нашого міста, Луганської області, України.

За інноваційними технологіями працюють вихователі О.М.Клопова (використання дидактичного матеріалу М.Монтессорі у роботі з дошкільниками), Н.М.Кунченко (методики навчання дітей раннього читання), Н.В.Коробченко (використання ігор з піском у роботі з дітьми раннього віку), музичний керівник Старікова В.М. (розвиток голосової активності через різні рівні соціалізації голосових сигналів до мовленнєвої комунікації).

Педагоги груп №№ 6, 8 продовжили роботу за варіативними авторськими програмами. Вихователь Н.І.Калмикова - за програмою «Граючись учимося. Англійська мова», вихователі О.Ю.Сотник та О.Л.Бервено – за програмою «Грайлик» (театралізована діяльність дошкільників).

         Вихователі інших груп також поглиблено працюють над тематичними напрямками: Т.І.Криволапова – «Формування природничої компетентності дошкільників», Л.М.Куріліна – «Виховання патріотизму у дошкільників засобами народознавства», В.В.Афанасьєвська – «Розвиток дрібної моторики

у дітей раннього віку».

Педагоги пропагують свій досвід серед інших дитячих садків міста. Матеріали з досвіду впровадження у дошкільному закладі музейної педагогіки «Співпраця з міським музеєм – ефективний спосіб ознайомлення дошкільників з рідним містом» опубліковано в журналі «Вихователь-методист дошкільного закладу». Досвід роботи гуртка «Театр дитячої моди» висвітлено у журналі «Палітра педагога» та у збірнику Луганського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти. До друку підготована також збірка ЛОІППО «Методична скарбничка педагогічних працівників», до якої увійдуть конспекти занять вихователів Н.І.Калмикової, О.М.Клопової. Н.М.Кунченко, музичного керівника В.М.Старікової.

Вихователь Н.І.Калмикова (навчається заочно у ЛНУ) стала учасником інтернет-конференції «Філологія і лінгводидактика в науковому дискурсі ХХІ століття» та Всеукраїнської студентської науково-практичної конференції «Мова і література у проекції різних наукових парадигм».

Щоб розкрити інноваційний потенціал педагогів, сформувати у них здатність по-новому розуміти і сприймати різні ідеї, думки, педагогічні напрями, творчо їх втілювати, з ними проводяться психолого-педагогічні тренінги, семінари, інтерактивні ігри.  

Так, Методичний фестиваль оздоровчих технологій надав можливість педагогам та батькам вихованців ознайомитися із здоров’язберігаючими інноваційними технологіями.

У березні 2016 року у КДНЗ відбувся Аукціон педагогічних ідей «Використання інноваційних технологій в роботі з дітьми дошкільного віку». Учасниками його стали педагоги дошкільних закладів міста. Педагоги  «Барвінку» поділилися результатами своїх творчих пошуків в галузі розвивальних технологій, разом з колегами проаналізували переваги та труднощі їх впровадження у дитячих садках.

Під час міського методичного об’єднання  для вихователів середніх груп (квітень 2016р.) «Вивчення іноземної мови дітьми середнього дошкільного віку» вихователь Н.І.Калмикова познайомила колег з використанням методу асоціативних символів при вивченні іноземної мови.

 

               

Організація різних форм навчально-виховної роботи

         У дошкільному закладі застосовуються  різні форми організації освітнього процесу:

  • фронтальні заняття (один раз на день);
  • підгрупові заняття;
  • індивідуальні заняття (протягом дня);
  • робота за творчими напрямками груп.

 

Співпраця з організаціями міста

         Дошкільний заклад співпрацює з організаціями міста. Укладено договори про співпрацю з комунальним підприємством «Міський музей», спеціалізованою школою І-ІІІ ступенів № 7. Підтримуємо зв’язок з міською школою мистецтв, бібліотекою.

         У міському музеї малята відвідали оновлений етнографічний зал під час екскурсії «Люби і знай свій рідний край», здійснили екскурсію «Подорож у минуле».  Також малюки разом з працівниками музею стали учасниками свята «Степом, лісом, через гай йде до діток Миколай». Педагоги, діти, батьки виготовили  художні роботи  для виставки дитячої творчості «Різдвяна поштівка».

         За участю працівників музею та педагогів «Барвінку» відбулися майстер-класи митців для малюків: майстер-клас з живопису художниці О.Кравченко, майстер-клас О.Б.Чистоклєтової з виготовлення ляльки-мотанки «Подарунки для матусі», майстер-клас Н.Гавришової «Великодня писанка».                                                           

         Взаємодія педагогічних колективів КДНЗ  № 3 та СШ № 7 відбувалася згідно затвердженого плану співпраці (взаємовідвідування, взаємоконсультування, взаємоучасть у педрадах, батьківських зборах). Вихованці дошкільного закладу відвідали урочисту лінійку, присвячену Дню знань, здійснили екскурсію по приміщенню школи. Учні разом з дошкільниками взяли участь у музичному святі «Народна пісня – душа України», яке відбулося в «Барвінку». Школярі завітали до дошкільного закладу з пересувною виставкою шкільної музейної кімнати «Якими модницями були наші прабабусі» (знайомство з історією національного костюму). Практичне заняття зі старшими дошкільниками учасники шкільної агітбригади провели під час Тижня безпеки життєдіяльності. Протягом року учні виступали перед вихованцями дитсадка з театралізованими виставами.

                Дошкільний заклад підтримував зв'язок з міською Школою мистецтв. Викладачі проводили прослуховування дітей та надавали рекомендації їх батькам з розвитку музичних здібностей їх дітей. Пленер до Дня захисту дітей «Хай завжди буде сонце…», який пройшов у КДНЗ, провели випускники відділення живопису Школи мистецтв.

 

 

Стан травматизму за 2015 рік.

       Протягом 2015  року травмування вихованців під час навчально-виховного процесу не було. Не зафіксовано також випадків травмування працівників на виробництві. Випадків невиробничого травматизму серед працівників – 1 (випадкове падіння).

      Але у порівнянні з 2014 роком збільшилася кількість травм дітей невиробничого характеру. Впродовж зазначеного періоду 11 дітей отримали травми невиробничого характеру. Серед них побутових травм – 6, вуличних травм – 5.

     Питання травматизму дітей розглядуються на педрадах, виробничих нарадах, батьківських зборах.

     За I квартал 2016 року випадків виробничого травматизму серед  учасників навчально-виховного процесу не було, не зареєстровано і випадків травмування на виробництві та в побуті працівників ДНЗ. Травм невиробничого характеру, що сталися з вихованцями – 2 ( побутових).

 

 

Кадрове забезпечення

Педагогічний процес у КДНЗ забезпечують кваліфіковані спеціалісти: завідувач та вихователь-методист, вчитель-логопед, практичний психолог, 2 музичні керівники,  12 вихователів.

Станом на 29.05.2015 р. у закладі на вакансії 0,05 медичної сестри.

Впродовж звітного періоду звільнень серед педагогів не було,1– знаходиться у відпустці в зв’язку з вагітністю та пологами.

 Адміністрація закладу створює працівникам всі умови для плідної роботи. В цілому робота колективу ДНЗ відмічається стабільністю та позитивною результативністю..

ДНЗ організовує свою діяльність відповідно до вимог діючого законодавства, освітньо – виховний процес згідно Статуту  КДНЗ , Програми  «Українське дошкілля», «Впевнений старт», річного плану роботи закладу. Пріоритетним напрямком роботи КДНЗ є художньо-естетичний розвиток особистості.

 

Якісний склад педагогічного колективу за станом на 01.05.2016 р.

 

Назва посади

Усього працівників за посадою

Спеціаліст вищої категорії

Спеціаліст першої категорії

Спеціаліст другої категорії

Спеціаліст

Без кваліфікаційної категорії

Мають педагогічне звання

Нагороджені відомчими заохочувальними відзнаками МОН України

Мають нагороди регіонального рівня

Вихователь

12

 

 

2

3

7

1

 

2

Вихователь-методист

1

1

 

 

 

 

 

 

 

1

Музичний керівник

2

          1

 

 

 

1

 

 

 

 

Вчитель-логопед

1

 

 

1

 

            

 

 

 

Практичний психолог

1

        

 

 

1

 

 

 

 

 

 

Завідувач

1

 

 

 

 

 

 

1

           1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Усього 17

18

2

 

3

3

8

1

1

4

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Прийом дітей в КДНЗ

На даний час всі потреби щодо влаштування  дітей 5-ти річного віку в ДНЗ задоволені. Робочою групою  з формування мережі  узагальнено  дані  щодо потреби у здобутті дошкільної освіти  дітьми міста в КДНЗ №3 ( 8 вікових груп)  на 2015 -2016 н.р.

Згідно планової мережі з 03.06.2016 року розпочнеться набір  дітей 3-го року життя на влаштування в КДНЗ згідно черговості реєстрації в Журналі обліку дітей, що потребують влаштування в КДНЗ.  На жаль не всіх бажаючих можемо задовольнити місцями.

З 03.06.2016 року  заплановано  зустріч з батьками наших майбутніх вихованців,  з метою ознайомлення батьків  з умовами прийому та правилами для батьків в  ДНЗ, особливостями перебігу процесу адаптації малюків до умов ДНЗ,  організацією  навчально – виховного процесу.

Щорічно проводиться облік дітей дошкільного віку  по мікрорайонах, що дає можливість прогнозувати планову мережу

                                                                          

 

Фізкультурно – оздоровча робота

На постійному контролі у адміністрації ДНЗ знаходиться дотримання санітарно-гігієнічних вимог до умов та режиму виховання дітей.

Для здійснення оздоровчої роботи у КДНЗ створені умови: спортивний майданчик, центри ігор на асфальті, спортивні куточки в групових приміщеннях.

      Щоденно проводиться контроль захворюваності дітей, огляд на педикульоз та чесотку. Щомісяця проводилась антропометрія в ясельних та двічі за рік в садових групах.

          Проводились щеплення та реакція Манту в випускних групах. Почали надходити вакцини і тому в найближчий час всі щеплення будуть проведено.

        В дитячому закладі суворо  дотримуються санітарно-гігієнічні норми.  Планових та екстрених перевірок СЕС не  було. В травні 2016р. було проведено планове навчання з санітарно-гігієнічного мінімума зі всіма працівниками.

        Захворюваність застудними хворобами за 4 місяці 2016 року зменьшилась з порівнянням з 2015 роком на 28 випадків:

 

                СІЧЕНЬ           ЛЮТИЙ          БЕРЕЗЕНЬ          КВІТЕНЬ  

2012р.        20                      16                        33                        64  (133)

2013р.        14                      37                        42                        49  (144)

2014р.         9                      28                       36                        36  (109)

2015р.        24                     65                        32                      45   (166)

2016р.        27                   50                       34                        27 (138)

         Кількість випадків захворюваності на вітряну віспу ( не підраховано): 17 випадків в 2015 році, а у 2014 році всього 2. За 9 місяців навчального року зріст захворюваності на 15 випадків. Не було за означений період випадків захворюваності на скарлатину, у 2014р. – 4 випадки.   

Аналіз стану здоров’я дітей, які виховуються у дошкільному закладі

 

Група здоров’я

2012/ 2013

    2013/2014

   2014/2015

 

2015/2016

І – основна

173

    185

   180

178

ІІ – підготовча

15

    12

   9

10

ІІІ – спеціальна

2

     -

   1

-

Звільнені

1

     -

    2

2

 

Наведені статистичні дані свідчать про значний відсоток дітей з проблемами зі здоров’ям та хронічними захворюваннями. В КДНЗ проводить комплекс фізкультурно – оздоровчих заходів, які індивідуально сплановані для всіх категорій дітей, враховуючи групу здоров’я та необхідний рівень навантаження. Всі дані про дітей фіксуються в листках здоров’я дитини, Журналі здоров’я розмежування на групи відбувається шляхом шикування на різноколірних орієнтирах та одяганням кольорових браслетів, що є частиною методики  кольоротерапія.

Поряд з цим ми щомісячно, щоквартально та щорічно узагальнюємо дані про рівень захворюваності та відвідування дітьми КДНЗ

 

 

Оцінка стану захворюваності та відвідування  дітей за І квартал 2016 року

Захворюваність

 

Показники по віку

до 3-х років

3-7 років

Всього

Списків склад

45

147

192

Пропущено дітиноднів

1179

2829

4008

Із них по хворобі

191

291

482

Інша причина

988

       2538

3526

Наведені статистичні дані свідчать про значний відсоток невідвідування днз з поважних причин, що не суперечить вимогам Статуту днз , де зазначено, що дитина має право не відвідувати закладу випадках:

  • хвороби та пред’явлення довідки від лікаря,
  • відпустки одного з батьків з пред’явленням довідки про відпустку та заяви,
  • карантину по адресу, рекомендованого домашнього режиму,
  • санаторно – курортним лікуванням з пред’явленням довідки та заяви,
  • під час літнього оздоровчого періоду.

 

 

 

 

Організація харчування

Повноцінне та якісне харчування є невід’ємною складовою зміцнення здоров’я дітей. Організація харчування ведеться відповідно Інструкції з організації харчування дітей, затвердженої наказом Міністерства освіти і науки України та Міністерства охорони здоров’я України від 17.04.2006 року №298/227. У ДНЗ працює досвідчений, висококваліфікований медичний персонал та кухарі. Про їх роботу говорять результати – за цей навчальний рік за результатами перевірок СЕС , фінвідділу, відділу організації харчування, управлінських перевірок відділом освіти  порушень санітарного стану приміщень та харчоблоку, а також відповідності нормам калорійності харчування дітей на виявлено.

Найважливішою умовою правильної організації харчування дітей є суворе дотримання санітарно-гігієнічних вимог до харчоблоку та процесу приготування і зберігання їжі. З метою профілактики кишкових захворювань працівники суворо дотримуються встановлених вимог до технологічної обробки продуктів, правил особистої гігієни. Результатом є відсутність зафіксованих випадків отруєнь і кишкових захворювань дітей та відсутність зауважень з боку СЕС.

У закладі харчуються діти пільгових категорій:

- безкоштовно:

 малозабезпечені: 8 (3 – ясла, 5 –сад) та інваліди – 2 дитини

- багатодітні сім’ї : 6 ( 50% від вартості харчування)

- діти ліквідіторів катострофи на ЧАЕС – 1 дитина

         Кількість дітей, які протягом року отримували дієтичне харчування: -0 , оскільки згідно Інструкції з організації харчування в ДНЗ  дієтичне харчування передбачено в диспансерних групах  при створенні певних умов, а саме:  наявність пароварок, окремий посуд, додаткові продукти, складання окремого меню та додаткові кошти на добову пробу.

 

Виконання натуральних норм харчування за 3 місяці 2016 року по категоріях дітей показали:

 

Назва продукту

Норми дошкільний вік, %

2015

2016

Хліб житньо – пшеничний, батон

95

90

Картопля

65

89

Овочі свіжі

58

70

Фрукти свіжі

20

20

Сік натуральний

74

30

Масло вершкове

 

94

76

Олія соняшникова

102

89

Яйця курячі

77

78

Молоко рідке

 

33

36

Сир твердий

51

38

Сир кисломолочний

42

44

М'ясо

52

73

Риба заморожена

61

55

 

Варто зазначити, що норми харчування виконуються на  суму наданих коштів: 60% сплачують батьки, 40 %  - виконавчий комітет Рубіжанської міської ради.

Аналіз внесення батьківської плати за харчування дітей в днз показав, що не всі батьки виконують свої обов’язки, порушують вимоги Статуту днз в розділі своєчасної , до 10 числа місяця,  внесення плати.

 

 

Робота дитячого садка з вихованцями  пільгових категорій у 2015/2016 навчальному році

У своїй діяльності педколектив керується Конституцією і законами України, Указами Президента України, рішеннями Кабінету Міністрів України і органів управління освіти всіх рівнів з питань освіти і виховання дітей; правилами і нормами охорони праці, техніки безпеки і пожежної безпеки, а також Статутом дошкільного закладу (в тому числі Правилами внутрішнього трудового розпорядку, наказами і розпорядженнями завідувача), дотримується положень Конвенції про права дитини та нормативних документів з охорони дитинства.

Для набуття офіційного статусу «дитина пільгової категорії» надається пакет

документів, а саме:

-       ксерокопії свідоцтва про народження дитини,

-       ідентифікаційний код дитини та батьків, їх паспортні дані

-       довідка, яка підтверджує соціальний статус дитини,

-       довідку з ЖЕКу про склад сім"ї

Дані дитини заносяться до бази даних дітей пільгового контингенту, а документи зберігатимуться в "Соціальному паспорті" дитини, а також надаються до міського управління освіти.

Педколектив дошкільного закладу на чолі з практичним психологом, відповідальним за роботу з дітьми пільгових категорій:

·забезпечує соціально-педагогічний патронаж дітей в системі освіти,

·сприяє взаємодії дитячого садка, сім'ї, служби у справах дітей, центру соціальних служб, кримінальної міліції ті інших підрозділів державних адміністрацій, органів місцевого самоврядування неурядових та громадських організацій - з метою адаптації дитини до вимог соціального середовища і створення умов для її сприятливого розвитку.

 

 

З метою соціального захисту дітей пільгових категорій проводяться заходи:

- забезпечується участь дітей пільгових категорій у заходах, присвячених Міжнародному Дню захисту дітей, Міжнародному Дню інваліда, новорічним святам тощо;

- психологом проводится робота серед дітей пільгового контингенту з метою створення умов для всебічного розвитку дітей;

- забезпечено соціально-педагогічний супровід навчально-виховного процесу, соціально-педагогічний патронаж соціально незахищених категорій дітей (обстеження умов проживання і виховання дітей);

- педколектив сприяє проходженню медичних оглядів дітей пільгових категорій під час планових оглядів дітей медичними працівниками відповідних медичних установ.

Офіційний статус дітей пільгового контингенту наведений в таблиці.

З  дітьми, їх батьками, вихователями та адміністрацією закладу проводиться соціально-педагогічний патронаж:

- налагодження зв’язків та співпраця зі службами у справах дітей та опікунської ради;

- збір інформації на дітей пільгового контингенту та подання в різні соціальні установи: в  управління освіти, службу в справах дітей, опікунську раду;

- консультування вихователів, батьків та осіб, які їх замінюють, з питань соціального захисту різних пільгових категорій;

- збір, оформлення та постанова дітей на облік дітей пільгового контингенту;

- обстеження матеріально-побутових умов проживання; складання актів обстеження;

- посередництво у наданні гуманітарної та матеріальної допомоги;

- співбесіда з опікунами дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування;

- підготовка та супровід дітей пільгового контингенту на міські свята, організовані для даного контингенту;

- консультування батьків, вихователів з питань організації оздоровлення вищезазначених дітей;

- створення та щомісячне оновлення «Банку даних дітей пільгових категорій»;

- ознайомлення дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, дітей-інвалідів та їх батьків/опікунів з пільгами, передбаченими законодавством України;

- соціально-педагогічний супровід дітей пільгового контингенту та членів їх родин;

- збір інформації про інвалідів та хворих дітей, які відвідують наш заклад та ін.

Батькам та опікунам надається соціально-правова просвіта. Проводиться контроль за організацією в позаурочний час дозвілля дітей пільгового контингенту.

 

Інформація про дошкільників КДНЗ №3 «Барвінок» пільгових категорій станом на 10.05.2016 р. місто (район)

 

Кількість дітей -сиріт

Кількість дітей, позбавлених батьківського піклування

Кількість напівсиріт

Кількість дітей з неповних сімей

Кількість дітей з багатодітних сімей

Кількість дітей з малозабезпечених сімей

Кількість дітей – інвалідів, з них

Діти ЧАЕС

Діти загиблих шахтарів

Діти загиблих військовослужбовців

Діти- внутрішньо-переміщені особи

 
 
 

Які навчаються в школахіндивідуальному навчанні

Які навчаються у спеціальних навчальних закладах

Які не навчаються

 
 
 
 
 
 

0

0

1

23

8

8

2

0

0

1

0

0

6

 

 

 

3. Психолого-педагогічний супровід

Психологічна служба в КДНЗ №3 «Барвінок» представлена психологом Сердюк Ангеліною Олегівною.

Планування роботи практичного психолога ДНЗ №3 здійснюється згідно з «Положенням про психологічну службу освіти України» зареєстроване в Міністерстві юстиції України 30.12.1999р. за №92/4215 та затверджене наказом Міністерства освіти України від 03.05.1999р. № 127, та «Положенням про психологічний кабінет дошкільних, загальноосвітніх та інших навчальних закладів системи загальної середньої освіти» затверджений наказом Міністерства і науки України 19.10.2001р. № 691.

Впродовж функціонування психологічної службі в дошкільному закладі психологом забезпечувався психологічний супровід навчально-виховного процесу, приділялася увага розвитку емоційної сфери та духовного становлення дошкільників. Практичним психологом своєчасного надавалася професійна консультативно-методична допомога всім учасниками навчально-виховного процесу з питань психологічного розвитку, навчання та виховання дітей. Проводилась організація просвітницько-пропагандистської роботи з підвищення психологічної культури адміністрації, педагогів та батьків.

Протягом року психолог ДНЗ № 3 проводила свою роботу згідно річного плану затвердженого адміністрацією дитячого ясла-садка, та узгодженого з керівником міської психологічної служби.

В 2015 - 2016 навчальному році були проведені наступні дослідження:

  • виявлення рівня адаптованості дітей І, ІІ молодшої групи до ДНЗ;
  • виявлення психологічного клімату у колективі;
  • виявлення  рівня шкільної зрілості у дітей старших груп до навчання в школі.

Виявлені діти в середніх, старших групах з проблемами:

- підвищена агресивність у 3 дітей;

- сором'язливість у 11 дітей;

- замкнутість у 6 дитини;

- гіперактивність у 7 дітей.

  • визначення дітей, які потребують спеціального корекційного навчання: виявлення дітей із вадами розвитку, оформлення документів направлення дітей на обстеження до міської медико-психолого-педагогічної комісії, відстеження динаміки розвитку цих дітей.

Виявлені результати досліджень оброблялися, були представлені в аналітичних звітах, всім учасникам досліджень були надані рекомендації.

Проводилася корекційно-відновлювальна та корекційно-розвивальна робота за такими програмами:

- «Заняття психолога з дітьми 2-4 років в періодадаптації к дошкільному закладу».Автор: А.С. Роньжина.

- «Розвиток довільної пізнавальної діяльності у дітей». Автор: Ю.В. Останкова.

- «Психокорекційна програма роботи з агресивними, замкнутими і соромливими дітьми». Автор: К. Шевченко.

- «Робота психолога з гіперактивними дітьми і дітьми зі страхом». Автор: І.Л. Арцишевська.

Для батьків були проведені наступні заходи:

- Консультація «Адаптація дітей до умов дитячого садка»

- Інтерактивне заняття «Майбутній першокласник»

- Практикум для батьків «Дитина йде до школи»

- Консультування батьків про розвиток дітей на підставі діагностичної роботи;

- Індивідуальні консультації батьків «Готовність дітей до школи».

- Консультація батьків, дітей яких потребують особливої уваги, надання рекомендацій.

З педагогами проводилися наступні форми роботи:

- Правовий всеобуч: «Як не стати жертвою насильства, та торгівлі людьми»

- Консультація «Техніки збереження та зміцнення психічного здоров’я дитини»     

- Інтерактивне заняття «Виявлення та подолання стресу в педагогічному колективі»

- Лекція-дискусія «Морально-етичне виховання дошкільників»

- Виступ на педраді щодо результатів шкільної діагностики готовності дітей ДНЗ.

- Консультування педагогів про виховання і розвиток дітей за ходом надходження запиту, на підставі психодіагностичної роботи.

- Консультація для вихователів з приводу результатів діагностики, надання рекомендацій.

 Виходячи з результатів роботи минулого 2014-2015 н.р. діяльність психологічної служби ДНЗ №3 у 2015-2016 н.р. була спрямована на:

- вивчення педагогічного колективу та його діяльності;

- психологічний супровід функціонування педагогічного колективу на різних етапах його існування;

- вивчення професійних та творчих здібностей пед. колективу для визначення подальшого перспективного розвитку;

- просвіта та консультування з актуальних питань навчально-виховного процесу, особистісної сфери;

- формування психологічної компетентності всіх учасників навчально-виховного процесу;

- проводитися діагностична, розвивальна та просвітна робота з вихователями;

- профілактику дезадаптації новоприбулих дітей;

- психологічний супровід дітей раннього віку;

- визначення та формування психологічної готовності до шкільного навчання;

- сприяння психологічному комфорту дітей у ДНЗ через просвіту педагогів та батьків;

- психологічний супровід дітей, які потребують підвищеної педагогічної уваги, діти-сиріти, діти під опікаю, діти вимушені мігранти, діти з ускладненою поведінкою тощо;

- консультаційна робота з адміністрацією дошкільного закладу, вихователями й батьками щодо різних психологічних проблем;

- психодіагностична та просвітна робота з педагогічним колективом;

- робота з формування психологічної компетентності всіх учасників навчально-виховному процесу;

- психолого-педагогічний супровід навчально-виховного процесу в умовах дошкільного закладу.

 

 

Стан травматизму за 2015 рік та І  квартал 2016р.

       Протягом 2015  року травмування вихованців під час навчально-виховного процесу не було. Не зафіксовано також випадків травмування працівників на виробництві. Випадків невиробничого травматизму серед працівників – 1 (випадкове падіння).

      Але у порівнянні з 2014 роком збільшилася кількість травм дітей невиробничого характеру. Впродовж зазначеного періоду 11 дітей отримали травми невиробничого характеру. Серед них побутових травм – 6, вуличних травм – 5.

     Питання травматизму дітей розглядуються на педрадах, виробничих нарадах, батьківських зборах.

     За I квартал 2016 року випадків виробничого травматизму серед  учасників навчально-виховного процесу не було, не зареєстровано і випадків травмування на виробництві та в побуті працівників ДНЗ. Травм невиробничого характеру, що сталися з вихованцями – 2 ( побутових).

 

 

Управлінська діяльність завідувача КДНЗ

         Безпосереднє керівництво КДНЗ №3 здійснює відділ  освіти виконавчого комітету Рубіжанської міської ради.

         До складу органів самоуправління дошкільного навчального закладу входять:

· Рада ДНЗ

· Батьківські комітети груп

· Профспілковий комітет

 · Педагогічна рада

· Загальні збори батьків та членів трудового колективу

Створено органи самоврядування діяльності КДНЗ

Комісія з атестації  педагогічних  працівників           

Експертна група

Комісія з тарифікації педагогічних   працівників

Комісія з трудових суперечок.

Комісія з надзвичайних ситуцій

Комісія по оприбуткуванню матеріальних цінностей.

Експертна комісія по оцінці та знищенню документів.

3  прийняття ДНЗ до нового навчального року та до ЛОП.

Комісія з перевірки знань з охорони праці та безпеки життєдіяльності.

Група контролю за харчуванням

Комісія з обстеження приміщень ДНЗ та прилеглої території

 

Управлінські рішення та дії завідувача ДНЗ у поточному році були спрямовані головним чином на забезпечення працездатності колективу виконання річних завдань:

1. Укладення та прийняття колективної угоди на 2013-2016роки.

2. Складання бюджетного запиту на 2017 рік.

3.  Колектив постійно над створенням позитивного іміджу нашого дошкільного закладу і тому  у  2011 у нас з’явився власний сайт. Розробили ми його самостійно, інформація розрахована, в першу чергу, на батьків наших вихованців, а також на колег зі всієї України. Цікаві статті, фотогалерея, форум – все це сприяє відкритості ДНЗ, залученню батьків до життя їх дітей в закладі. Особлива вдячність  за цю роботу Сердюк А.О., практичному психологу.

4. Організація роботи зі зверненнями громадян є важливою складовою управління закладом. Впродовж звітного періоду  письмових звернень небуло.  На особистому прийомі у керівника   головними питаннями, які порушені під час бесід є працевлаштування та оформлення дитини до КДНЗ, надання пільг за харчування, збереження місця, видача довідок. За ініціативи завідувача на особистому прийомі були батьки, які мали заборгованість по оплаті за харчування, безпричинне невідвідування КДНЗ.

5. Організація морального та матеріального заохочення працівників, які добросовісно виконують свої обов’язки, працюють творчо є невід’ємною складовою успішного управління. закладом.

2 працівників нагороджено грамотою за багаторічну сумлінну працю. Педагогічним працівникам виплачено  100 % матеріальної винагороди за сумлінну працю ( 12257 грн.), та премію  працівникам за підсумками роботи за 2015р на суму 14040 грн.

6. Організація роботи з батьками та громадськістю з метою залучення їх до управління закладом, пропагувалася  через раду ДНЗ, інформаційні стенди, буклети, сайт тощо.

 

 

 

Робота по зміцненню матеріально - технічної бази ДНЗ

Протягом 2015-2016 навчального року матеріально-технічна база ДНЗ покращилась за рахунок придбання:

Наименование

Количество

(шт)

Стоимость

(грн)

 

1

 

Шлифмашинка

 

1

 

850

2

Цемент

200 кг

300

3

Краска белая

5,6 кг

189,84

4

Стул, регулируемій по высоте

24

3744

5

Краска коричневая

2,8кг

86,80

6

Стенка мебельная

1

3100

7

Песочница «Кораблик»

 

      1

           300

 

8

Песочница «Домик»

 

      1

            300

 

Всего на сумму: восемь тисячь восемьсот семьдесят грн. (8870 грн. 64 коп.)

 

 

Наименование

Количество

(шт)

Стоимость

(грн)

 

1

 

Набор картин дидактических

 

2

 

360

 

2

 

Уголок национальный

 

1

 

100

 

3

 

Балконный ящик для цветов

 

      1

 

             165

4

Дуга декоративная

      5

280

5

Детский игровой уголок «Кухня»

      1

5500

 

Детский игровой уголок «Магазин»

      1

1480

 

Детский слесарный столик

      1

390

 

Стол для песочной анимации

       1

200

 

Глобус

      5

             50

 

Лотки для игрушек

      2

             66

 

Лотки для игрушек

      5

              50

 

Детский игровой уголок «Больница»

      1

           1272

 

Детский игровой уголок «Кукольный театр»

      1

            1254

 

Всего на сумму: одиннадцать тысяч 167  грн. (11167 грн. 00 коп.)

 

 

Наименование

Количество

(шт)

Стоимость

(грн)

 

1

 

Подушки синтепоновые

 

24

 

1056

 

2

 

Одеяла синтепоновые

 

 

24

 

1440

3

Покрывала детские атласные

 

     25

            2500

 

 

 

Итого:

 

 

4996

 

 

Поверка монометров -130грн

Ремонт системы отопления -1700 грн

Установка роутера - 450 грн

Чистка канализации - 110 грн

Замена черного картриджа - 590 грн

Замена лампы ( кабинет медсестры)-  140 грн

Оплата за интернет-  700 грн

Замена ламп в муззале на светодиодные - 336 грн

Костюмы для чарльстона- 400 грн

Ремонт принтера (замена вала) - 240 грн

Стенд с символикой - 280 грн

Подписка - 290 грн

Папки-накопители - 348 грн

 

Поставлено на приход моющих средств:

- в октябре 2015г. на сумму 7926грн. 10 коп.

 

 

Було проведено частковий ремонт системи опалювання у всіх групах та на вводі замінено засув на шарів кран; відремонтовано та пофарбовано павільони на гральних майданчиках; перезаряджено 14 вогнегасників на загальну суму 1011грн 66 коп, збудовано 1 навіс над входами до приміщення групи № 1.  

            На сьогодні ми розпочали роботу з оформлення ландшафтного дизайну території КДНЗ та ігрових майданчиків з бросового матеріалу.

Ми маємо задовільну матеріально-технічну базу, наш заклад користується попитом серед батьків, колектив може і хоче працювати.

Розвиток закладу освіти можливий тільки за умов засвоєння нововведень та бачення власної перспективи розвитку.

Головним є те, що дошкільний заклад прагне бути тим місцем, де діти завжди можуть фізично розвиватись, зміцнювати здоров’я, реалізовувати свої здібності, товаришувати, весело і щасливо жити.

Сподіваюсь на подальшу співпрацю з колективом, батьками.

Дякую за увагу!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ЗВІТ

про роботу вчителя-логопеда

з вересня 2015 по квітень 2016

на логопедичному пункті при КДОУ №3

У період з 1 вересня по 25 вересня 2015 було проведено первинне логопедичні обстеження 47 дітей старших груп №2 «Дзвіночок», №5 «Калинка», 43 дитини середніх груп №6 «Соняшничок», №8 «Віночок», 45 дітей других молодших груп №3 «Капітошка», №4 «Ромашка»

 

Обстеження мовлення дітей, які відвідують дитячий садок:

 

Групи

 

Оглянуто дітей

 

Норма мовного розвитку (у дітей)

Порушення звуковимови різною мірою (у дітей)

 

На початку році

 

В кінці року

(ще не обстежені)

 

На початку році

 

В кінці року

(ще не обстежені)

 

№3 младшая

22

0

-

22

-

№4 младшая

23

0

-

23

-

№6 средняя

22

1

-

21

-

№8 средняя

21

5

-

16

-

№2 старшая

24

4

-

20

-

№5 старшая

23

10

-

13

-

На підставі результатів поглибленого логопедичного обстеження всіх компонентів мовлення, на логопедичний пункт зараховані 33 дитини старших груп: 20 дітей - групи №2 «Дзвіночок», 13 дітей групи №5 «Калинка».

Узагальнені дані про дефекти мови дітей, зарахованих на логопедичний пункт:

• Фонетичний дефект - у 13 дітей, що становить 39% (з усього складу зарахованих на Логопункт);

• Фонетико-фонематичні недорозвинення мови - у 19 дітей, що становить 58% (з усього складу зарахованих на Логопункт);

  • Дизартрія – в 1 дитини,  що становить 3% (з усього складу зарахованих на Логопункт).

За результатами логопедичного обстеження були сформовані 3 умовні підгрупи відповідно з виявленими порушеннями звуковимови та з урахуванням психолого-педагогічних особливостей дітей. Вся корекційна робота (корекційно-розвиваючі заняття, індивідуальна робота з дітьми з постановки і автоматизації звуків, розвитку фонематичного слуху, формуванню лексико-граматичного ладу мови тощо) була проведена відповідно до індивідуального плануванням.

Аналіз для контролю ефективності корекційно-логопедичної роботи в квітні виявила позитивну динаміку в розвитку мови дітей:

Кількість дітей, зарахованих в 2015-2016 навчальному році на Логопункт - 33 дитини.

Кількість дітей, випущених з чистою мовою - 9 дітей.

Кількість дітей, з поліпшенням мови - 18 дітей.

Кількість дітей, без значних поліпшенням мови - 7 дітей.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Комунальний дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) № 3 «Барвінок»

управління освіти Рубіжанської міської ради

 

 

                                                                  ПРОТОКОЛ

26.05.2016 № 2                                                                               

 

м.Рубіжне

 

Загальних зборів

педагогічного колективу та

громадськості

 

Голова        - Лобуренко Л.І.

Секретар      - Василенко Л.О.

 

Присутні:    116

Із них:                                                   

члени колективу: 36

батьки: 80

 

 

Порядок денний:

  1. Звіт керівника ДНЗ № 3 Майської О.А. перед педколективом та громадськістю за 2014-2015 навчальний рік.
  2. Оцінка педколективом та громадськістю діяльності завідувача.

     3.   Різне.

 

1.СЛУХАЛИ:

МАЙСЬКУ О.А., завідувача ДНЗ № 3. – Текст доповіді додається до протоколу.

 

ВИСТУПИЛИ:

ЛОБУРЕНКО Л.І., вихователь-методист , розповіла про нестандартні підходи, цікаві заходи у здійсненні  навчально-виховного процесу. Звернула увагу на результати тематичних перевірок, які  відбулись протягом 2015-2016 навчального  року.

 

СЕРДЮК А.О., вчителя-логопеда, яка провела аналіз проведеної роботи  з дітьми, які мають вади мовлення. Надала  дієві поради  батькам.

 

ПЕСТОВА О.В. подякувала працівникам закладу за гарно організоване харчування дітей.

 

 СОРОКІНА  О.В.,зазначила,  що  необхідно поповнювати розвивальне середовище в дошкільному закладі спортивним інвентарем промислового виробництва.

КЕНЗМІНОВИЧ Ю.В . відзначила високий рівень готовності дітей до навчання в школі. Зазначила, що за результатами анкетування, батьки відмічають, що це є заслугою дитсадка

 

ТАТАРОВ  А., що незважаючи на те, що його дитина  тільки почала відвідувати дитячий садок, а вже є певні результати. Адаптація хлопчика до умов дитсадка пройшла успішно. На  його думку, в ць ому  заслуга колективу дошкільного закладу.

 

ЧИМКОВСЬКУ Т.В.,  гр.. № 1 .

Наголосила, що й надалі батьки будуть підтримувати дошкільний заклад добровільними внесками. Вважає, що гроші витрачаються тільки на потрібні речі, все отримане поставлено на облік, складено акти, своєчасно проводяться звіти про отримані кошти та витрати. Подякувала і працівникам і батькам за плідну роботу.

 

СКРИПНИЧЕНКО Ю. А., гр. №1 яка зазначила, що без допомоги знову прибулих батьків дошкільному закладу не обійтись. Закликала батьків підтримати пропозицію батьківського комітету з питання надання батьками благодійних внесків ( в тому числі вступного внеску) для розвитку матеріальної бази КДНЗ.

 

ГАВРИШОВА Н.В., гр. № 2 вважає, що вдалим є напрямок діяльності – поліхудожній, та планування роботи ДНЗ за проектами. Завдяки такій роботі діти стають більш самостійними, набувають досвід спілкування, формується позитивний мікроклімат в колективі. І вона, як працівник міського музею відзначає високий рівень підготовки дітей з художньо-естетичного напрямку.

 

За регламентом, секретар зборів після обговорення звіту завідувача ДНЗ запропонувала оцінити діяльність керівника шляхом таємного голосування.

Результати голосування:

«задовільно» - 116 чоловік,

«незадовільно» - 0.

 ВИРІШИЛИ:

1.1. Діяльність керівника КДНЗ признати  задовільною.

 

Голова                                          Л.І.Лобуренко

 

Секретар                                        Л.О.Василенко

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Комунальний дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) № 3 «Барвінок» управління освіти Рубіжанської міської ради

 

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ЗВІТ

Майської Олени Анатоліївни

завідувача  КДНЗ № 3 „Барвінок”,

про діяльність в 2016-2017 н.р.

перед педагогічним колективом та громадськістю

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                                                                            2017

 

 

 

Загальна характеристика

               КДНЗ №3 знаходиться в комунальній власності Рубіжанської міської ради.

            Наш дошкільний заклад засновано  в 1965 році.

            КДНЗ працює на п’ятиденному робочому тижні, з 10,30-ти годинним режимом роботи. Щоденний графік роботи з 7.00  до 17,30; працює чергова группа з 6.40 до 17.50.

            Навчальний рік в КДНЗ починається 1 вересня та закінчується 31 травня. З 1 червня по 31 серпня – літній оздоровчий період. У КДНЗ визначено українська мова навчання та виховання у  групах№ 2,3,4,5,6,8

(162 дитини) та російська мова навчання у  групах1,7  ( 46 чол).

КДНЗ №3 заклад загально розвиваючого типу, надає корекційно – профілактичні послуги для дітей з вадами мови.

На логопедичний  пункт  за 2016-2017 рік  період зараховано  -  23 дитини, відраховано без проблем звуковимови – 8 дітей, із значним поліпшенням – 9 дітей, з незначними покращеннями – 6.

 

Склад вихованців

            За проектною потужністю дошкільний заклад розраховано на 150 місць для дітей від 2  до 6(7)років. Групи комплектувались переважно у серпні–жовтні. 

У 2016-2017 навчальному році укомплектовано 8 вікових груп в яких виховується 208 дітей. Перевантаження складає 39%.

 

 

Створення педагогічних умов для навчання дітей та вжиті                заходи щодо упровадження інноваційних технологій у навчальний процес

 

У ДНЗ № 3 створені педагогічні умови для навчання дітей. Педагоги працюють за затвердженими МОН України програмами («Впевнений старт», «Українське дошкілля»). Для виконання варіативної частини Базового компоненту використовують авторські програми «Граючись учимося. Англійська мова» С.Гунько, Л.Гусак, З.Лещенко, «Грайлик» О.Березіної, О.Гніровської, Т.Линник.

            Чотири педагоги були атестовані: 1 вихователь – на відповідність раніше присвоєній кваліфікаційній категорії «спеціаліст», 1 – на присвоєння кваліфікаційної категорії «спеціаліст ІІ категорії», 1 – на присвоєння кваліфікаційної категорії «спеціаліст вищої категорії», музичний керівник - на відповідність раніше присвоєній кваліфікаційній категорії «спеціаліст вищої категорії»

Постійно вдосконалюється предметно-розвивальне середовище дошкільного закладу. За минулий навчальний рік усі групи поповнилися розвиваючими іграми, дитячою пізнавальною літературою. Для педагогів придбано методичну літературу, здійснено підписку на  періодичні педагогічні видання: «Дошкільне виховання», «Палітра педагога», «Методична скарбничка вихователя», «Психолог дошкілля» тощо.

            Для педагогів підготовані презентації з різної тематики: «Формування первинного економічного досвіду дитини у різних видах діяльності»,  «Патріотичне виховання дошкільників засобами музично-театралізованої діяльності».

            Педагоги поглиблено працювали над формуванням первинного економічного досвіду у дітей шляхом надання їм необхідного обсягу економічних знань та організації їх активної участі у різних видах діяльності економічної спрямованості. Розвивальне середовище груп поповнилося матеріалами з цієї проблеми. Розроблено заняття з економічної освіти,   виготовлено ігри та посібники, спрямовані на ознайомлення дітей середнього та старшого дошкільного віку з соціально-економічними поняттями («Навіть малятам про гроші треба знати», «Закривай міцніше кран, щоб не витік океан, «Збережемо тепло», «Поради Економчика», «Економічний словник» тощо). Поповнюється добірка комп’ютерних розвивальних ігор, навчальних програм для дітей. Вихователями створено мультимедійні презентації «Сімейна економіка», «Збереження тепла», «Закривай міцніше кран, щоб не витік океан».

            Велика увага приділялася патріотичному вихованню дошкільників. Цього року воно інтегрувалося з музичною  та театралізованою діяльністю. Музичні керівники проводили з вихованцями музичні розваги за народними святами («У Віфлеємі зірка засяяла…», «У гості до Святого Миколая», «Свято Великодня», «Легенди рідної землі»). Також діти всіх вікових груп інсценували українські народні казки, пісні, забавлянки. Розвивальне середовище закладу поповнилося стилізованими народними костюмами, декораціями. Крім того, дошкільники взяли участь у відзначенні ряду державних свят: Дня належності України, Дня захисника України, Дня Збройних сил України, Дня соборності України («Моя Україна – єдина країна», «На захисті батьківщини стоять України сини», «З Днем народження, Україно!»).

           

            Педагоги підвищили свій професійний рівень. Вихователь-методист стала учасником тренінгу в рамках проекту «Вчимося жити разом» (за підтримки Європейського Союзу і Представництва Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ), який відбувся у м. Кремінна. Вихователь-методист, практичний психолог, вихователі взяли участь у навчально-практичному семінарі «Садочок – простір дружній до дитини» у м. Сєверодонецьк.

            Керівники та педагоги дошкільного закладу були присутні на регіональному науково-методичному семінарі «Творчі фрагменти роботи з набуття соціально-комунікативних навичок старших дошкільників засобами театралізованої діяльності» (м. Сватове).

           

            Вихователі дошкільного навчального закладу працюють над освоєнням нових освітніх технологій. За інноваційними технологіями працюють вихователі О.М.Клопова (використання дидактичного матеріалу М.Монтессорі у роботі з дошкільниками), Н.М.Кунченко (використання кольоротерапія в оздоровчій роботі), Н.В.Коробченко (використання ігор з піском у роботі з дітьми раннього віку), музичний керівник Старікова В.М. (використання інноваційних методів та форм роботи на музичних заняттях у дошкільному закладі для розвитку творчих здібностей дітей).

Педагоги груп №№ 6, 8 продовжили роботу за варіативними авторськими програмами. Вихователь Н.І.Калмикова - за програмою «Граючись учимося. Англійська мова», вихователі О.Ю.Сотник та О.Л.Бервено – за програмою «Грайлик» (театралізована діяльність дошкільників). Д.М.Костянікова розпочала роботу з використанням програми соціально-економічного розвитку «Афлатот».

            Вихователі інших груп також поглиблено працюють над тематичними напрямками: Т.І.Криволапова – «Формування природничої компетентності дошкільників», Л.М.Куріліна – «Виховання патріотизму у дошкільників засобами народознавства», В.В.Афанасьєвська – «Розвиток дрібної моторики

у дітей раннього віку».

           

            Дошкільний заклад є експериментальним майданчиком з проблеми «Формування соціально-комунікативних умінь у старших дошкільників у процесі театралізованої діяльності в дошкільному навчальному закладі». У 2016-2017н.р. вихователем-методистом, практичним психологом та вихователями старших груп №№ 6, 8 було здійснено наступну роботу:

  • анкетування педагогів «Організація роботи з формування міжособистісної злагоди між дітьми»;
  • бесіди зі старшими дошкільниками  щодо   розуміння значення і  сутності  міжособистісної злагоди;
  • діагностичне обстеження дітей старшого дошкільного віку (за методиками, наданими науковим керівником);
  • діагностичне обстеження батьків дітей старшого дошкільного віку;
  • опис досвіду роботи «Театр дитячої моди як приклад інтеграції мистецької діяльності»;
  • складання добірки методичних матеріалів до методичного посібника «Театралізована діяльність як ефективний засіб формування соціально-комунікативних умінь у дітей старшого дошкільного віку»;
  • складання творчого портфоліо вихователів;
  • складання творчого портфоліо батьків.

           

            Педагоги груп дітей середнього та старшого дошкільного віку (№№ 3, 8) брали участь у апробації занять до парціальної програми з розвитку соціальних навичок ефективної взаємодії дітей «Вчимося жити разом».             Вихователі кількох груп та практичний психолог розпочали роботу за методикою «ранкових зустрічей» та методикою соціального та психологічного розвитку дитини «Ляльки-персони» в рамках проекту за підтримки фонду ЮНІСЕФ «Садочок –простір дружній до дитини».

 

Щоб розкрити інноваційний потенціал педагогів, сформувати у них здатність по-новому розуміти і сприймати різні ідеї, думки, педагогічні напрями, творчо їх втілювати, з ними проводяться психолого-педагогічні тренінги, семінари, інтерактивні ігри.

            Було проведено семінари «Формування основ споживчих знань як складова економічної освіти дітей дошкільного віку», «Розвиток творчих здібностей дошкільників засобами музичного виховання». Педагоги взяли участь в огляді-конкурсі готовності груп до нового навчального року,   у діловій грі «Організація ігрової діяльності дошкільників», майстер-класі «Формування у дошкільників навичок спілкування засобами гри», презентували дидактичних посібників з економічного виховання дошкільників.

Педагоги пропагують свій досвід серед інших дитячих садків міста.

У квітні 2017 року у КДНЗ відбувся семінар-практикум «Патріотичне виховання дошкільників засобами музично-театралізованої діяльності». Учасниками його стали вихователі-методисти та музичні керівники дошкільних закладів міста. На семінарі було розкрито значення українського музичного і літературного фольклору, народних ігор, свят для патріотичного виховання малюків. Практичне втілення цих ідей глядачі побачили під час вистави Театру моди «Легенди рідної землі».

 

Організація різних форм навчально-виховної роботи

            У дошкільному закладі застосовуються  різні форми організації освітнього процесу:

  • фронтальні заняття (один раз на день);
  • підгрупові заняття;
  • індивідуальні заняття (протягом дня);
  • робота за творчими напрямками груп.
  •  

     Співпраця з організаціями міста

            Дошкільний заклад співпрацює з організаціями міста. Укладено договори про співпрацю з комунальним підприємством «Міський музей», спеціалізованою школою І-ІІІ ступенів № 7. Підтримуємо зв’язок з міською школою мистецтв, бібліотекою.

            У міському музеї під час екскурсії малята відвідали етнографічний зал, здійснили екскурсію на виставку вишивки «Втілення бажань та мрій».  Педагоги, діти, батьки за бажанням взяли участь у колективному перфомансі «Щастя новорічних свят»: писали на паперовій фігурці ангела своє бажання і залишали у музеї.

            Стали традицією майстер-класи митців для малюків за участю працівників музею та педагогів «Барвінку»: відбувся майстер-клас Н.Гавришової з деку пажу, планується майстер-клас К.Ткачук по ознайомленню дошкільників зі скульптурою. Також у планах на літо провести пленер з вихованцями дошкільного закладу «Літній дощ».                                                            

            Взаємодія педагогічних колективів КДНЗ  № 3 та СШ № 7 відбувалася згідно затвердженого плану співпраці (взаємовідвідування, взаємоконсультування, взаємоучасть у педрадах, батьківських зборах). Вихованці дошкільного закладу відвідали урочисту лінійку, присвячену Дню знань, здійснили екскурсію по приміщенню школи. Протягом року учні, учасники театральної студії «Браво», виступали перед вихованцями дитсадка з театралізованими виставами.

            Працівники бібліотеки до Міжнародного Дня театру виступили перед дошкільнятами з розповіддю «Це диво дивне – театр».

 

 

Стан травматизму за 2016 та першу половину 2017року

       Протягом 2016  року травмування вихованців під час навчально-виховного процесу не було. Не зафіксовано також випадків травмування працівників на виробництві. Випадків невиробничого травматизму серед працівників – 1 (випадкове падіння).

            У порівнянні з 2015 роком зменшилася кількість травм дітей невиробничого характеру. Впродовж зазначеного періоду 8 дітей отримали травми невиробничого характеру. Серед них побутових травм – 3, вуличних травм – 4, спортивних – 1.

     Питання травматизму дітей розглядуються на педрадах, виробничих нарадах, батьківських зборах.

     За I квартал 2017 року випадків виробничого травматизму серед  учасників навчально-виховного процесу не було, не зареєстровано і випадків травмування на виробництві та в побуті працівників ДНЗ. Травм невиробничого характеру, що сталися з вихованцями – 4 ( 3 побутові, 1 вулична).

 

 

Кадрове забезпечення

Педагогічний процес у КДНЗ забезпечують кваліфіковані спеціалісти: завідувач та вихователь-методист, вчитель-логопед, практичний психолог, 2 музичні керівники,  12 вихователів.

Станом на 20.05.2017 р. у закладі на вакансії 0,05 медичної сестри.

Впродовж звітного періоду звільнень серед педагогів не було,1– знаходиться у відпустці в зв’язку з вагітністю та пологами.

 Адміністрація закладу створює працівникам всі умови для плідної роботи. В цілому робота колективу ДНЗ відмічається стабільністю та позитивною результативністю..

ДНЗ організовує свою діяльність відповідно до вимог діючого законодавства, освітньо – виховний процес згідно Статуту  КДНЗ , Програми  «Українське дошкілля», «Впевнений старт», річного плану роботи закладу. Пріоритетним напрямком роботи КДНЗ є художньо-естетичний розвиток особистості.

 

Якісний склад педагогічного колективу за станом на 01.05.2017 р.

 

Назва посади

Усього працівників за посадою

Спеціаліст вищої категорії

Спеціаліст першої категорії

Спеціаліст другої категорії

Спеціаліст

Без кваліфікаційної категорії

Мають педагогічне звання

Нагороджені відомчими заохочувальними відзнаками МОН України

Мають нагороди регіонального рівня

Вихователь

12

1

-

3

3

5

1

 

2

Вихователь-методист

1

1

      -

   -

 

 

 

 

 

1

Музичний керівник

2

          1

      -

    -

 

1

 

 

 

 

Вчитель-логопед

1

 

      -

1

 

            

 

 

 

Практичний психолог

1

        

      -

 

1

 

 

 

 

 

 

Завідувач

1

 

       -

 

        1

 

 

1

           1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Усього 17

18

3

 

5

4

6

1

1

4

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Прийом дітей в КДНЗ

На даний час всі потреби щодо влаштування  дітей 5-ти річного віку в ДНЗ задоволені. Робочою групою  з формування мережі  узагальнено  дані  щодо потреби у здобутті дошкільної освіти  дітьми міста в КДНЗ №3 ( 8 вікових груп)  на 2016 -2017 н.р.

Згідно планової мережі з 01.05.2017 року розпочнеться набір  дітей 3-го року життя на влаштування в КДНЗ згідно черговості реєстрації в Журналі обліку дітей, що потребують влаштування в КДНЗ.  На жаль не всіх бажаючих можемо задовольнити місцями.

З 12.08.2017 року  заплановано  зустріч з батьками наших майбутніх вихованців,  з метою ознайомлення батьків  з умовами прийому та правилами для батьків в  ДНЗ, особливостями перебігу процесу адаптації малюків до умов ДНЗ,  організацією  навчально – виховного процесу.

Щорічно проводиться облік дітей дошкільного віку  по мікрорайонах, що дає можливість прогнозувати планову мережу.

 

Фізкультурно – оздоровча робота

На постійному контролі у адміністрації ДНЗ знаходиться дотримання санітарно-гігієнічних вимог до умов та режиму виховання дітей.

Для здійснення оздоровчої роботи у КДНЗ створені умови: спортивний майданчик, центри ігор на асфальті, спортивні куточки в групових приміщеннях.

      Щоденно проводиться контроль захворюваності дітей, огляд на педикульоз та чесотку. Щомісяця проводилась антропометрія в ясельних та кожні 3 місяці в садових групах.

          Проводилась реакція Манту в випускних групах. Почали надходити вакцини і тому в найближчий час всі щеплення будуть проведено.

        В дитячому закладі суворо  дотримуються санітарно-гігієнічні норми.  В травні 2016р. було проведено планове навчання з санітарно-гігієнічного мінімума зі всіма працівниками.

        Захворюваність застудними хворобами за 4 місяці 2017 року зменьшилась з порівнянням з 2016 роком на 13 випадків:

 

                СІЧЕНЬ           ЛЮТИЙ          БЕРЕЗЕНЬ          КВІТЕНЬ  

2012р.        20                      16                        33                        64  (133)

2013р.        14                      37                        42                        49  (144)

2014р.         9                      28                          36                        36  (109)

2015р.        24                     65                          32                        45   (166)

2016р.        27                      50                          34                        27 (138)

2017р.        20                      33                         45                        27 (125)

 Кількість випадків захворюваності на вітряну віспу ( не підраховано): 20 випадків в 2016 році, 17 випадків в 2015 році, а у 2014 році всього 2. За 9 місяців навчального року зріст захворюваності на 15 випадків. На скартину у 2017 – 1 випадок, у 2014р. – 4 випадки.   

 

Аналіз стану здоров’я дітей, які виховуються у дошкільному закладі

 

Група здоров’я

2012/ 2013

2013/2014

2014/2015

 

2015/2016

2016/2017

І – основна

173

    185

   180

178

  146

ІІ – підготовча

15

    12

   9

10

  50

ІІІ – спеціальна

2

     -

   1

-

   9

Звільнені

1

     -

    2

2

    3

 

Наведені статистичні дані свідчать про значний відсоток дітей з проблемами зі здоров’ям та хронічними захворюваннями. В КДНЗ проводить комплекс фізкультурно – оздоровчих заходів, які індивідуально сплановані для всіх категорій дітей, враховуючи групу здоров’я та необхідний рівень навантаження. Всі дані про дітей фіксуються в листках здоров’я дитини, Журналі здоров’я розмежування на групи відбувається шляхом шикування на різноколірних орієнтирах та одяганням кольорових браслетів, що є частиною методики  кольоротерапія.

Поряд з цим ми щомісячно, щоквартально та щорічно узагальнюємо дані про рівень захворюваності та відвідування дітьми КДНЗ

 

 

Оцінка стану захворюваності та відвідування  дітей за І квартал 2017 року

Захворюваність

 

Показники по віку

до 3-х років

3-7 років

Всього

Списків склад

46

162

208

Пропущено дітиноднів

1288

2720

4028

Із них по хворобі

195

322

517

Інша причина

1093

       2418

3511

Наведені статистичні дані свідчать про значний відсоток невідвідування днз з поважних причин, що не суперечить вимогам Статуту днз , де зазначено, що дитина має право не відвідувати закладу випадках:

  • хвороби та пред’явлення довідки від лікаря,
  • відпустки одного з батьків з пред’явленням довідки про відпустку та заяви,
  • карантину по адресу, рекомендованого домашнього режиму,
  • санаторно – курортним лікуванням з пред’явленням довідки та заяви,
  • під час літнього оздоровчого періоду.

 

Організація харчування

Повноцінне та якісне харчування є невід’ємною складовою зміцнення здоров’я дітей. Організація харчування ведеться відповідно Інструкції з організації харчування дітей, затвердженої наказом Міністерства освіти і науки України та Міністерства охорони здоров’я України від 17.04.2006 року №298/227. У ДНЗ працює досвідчений, висококваліфікований медичний персонал та кухарі. Про їх роботу говорять результати – за цей навчальний рік за результатами перевірок СЕС , фінвідділу, відділу організації харчування, управлінських перевірок відділом освіти  порушень санітарного стану приміщень та харчоблоку, а також відповідності нормам калорійності харчування дітей на виявлено.

Найважливішою умовою правильної організації харчування дітей є суворе дотримання санітарно-гігієнічних вимог до харчоблоку та процесу приготування і зберігання їжі. З метою профілактики кишкових захворювань працівники суворо дотримуються встановлених вимог до технологічної обробки продуктів, правил особистої гігієни. Результатом є відсутність зафіксованих випадків отруєнь і кишкових захворювань дітей та відсутність зауважень з боку Держпродспоживслужби..

У закладі харчуються діти пільгових категорій:

- безкоштовно:

 малозабезпечені: 15 (6 – ясла, 9 –сад) та інваліди – 2 дитини

- багатодітні сім’ї : 6 ( 50% від вартості харчування)

- діти ліквідіторів катострофи на ЧАЕС – 1 дитина

            Кількість дітей, які протягом року отримували дієтичне харчування: -0 , оскільки згідно Інструкції з організації харчування в ДНЗ  дієтичне харчування передбачено в диспансерних групах  при створенні певних умов, а саме:  наявність пароварок, окремий посуд, додаткові продукти, складання окремого меню та додаткові кошти на добову пробу.

 

Виконання натуральних норм харчування за 3 місяці 2017 року по категоріях дітей показали:

 

Назва продукту

Норми дошкільний вік, %

2015

2016

2017

Хліб житньо – пшеничний, батон

95

90

94

Картопля

65

89

39

Овочі свіжі

58

70

81

Фрукти свіжі

20

20

34

Сік натуральний

74

30

11

Масло вершкове

 

94

76

101

Олія соняшникова

102

89

89

Яйця курячі

77

78

75

Молоко рідке

 

33

36

34

Сир твердий

51

38

40

Сир кисломолочний

42

44

52

М'ясо

52

73

61

Риба заморожена

61

55

66

 

Варто зазначити, що норми харчування виконуються на  суму наданих коштів: 60% сплачують батьки, 40 %  - виконавчий комітет Рубіжанської міської ради.

Аналіз внесення батьківської плати за харчування дітей в днз показав, що не всі батьки виконують свої обов’язки, порушують вимоги Статуту днз в розділі своєчасної , до 10 числа місяця,  внесення плати.

 

 

Робота дитячого садка з вихованцями  пільгових категорій у 2017/2017 навчальному році

У своїй діяльності педколектив керується Конституцією і законами України, Указами Президента України, рішеннями Кабінету Міністрів України і органів управління освіти всіх рівнів з питань освіти і виховання дітей; правилами і нормами охорони праці, техніки безпеки і пожежної безпеки, а також Статутом дошкільного закладу (в тому числі Правилами внутрішнього трудового розпорядку, наказами і розпорядженнями завідувача), дотримується положень Конвенції про права дитини та нормативних документів з охорони дитинства.

Для набуття офіційного статусу «дитина пільгової категорії» надається пакет документів, а саме:

-       ксерокопії свідоцтва про народження дитини,

-       ідентифікаційний код дитини та батьків, їх паспортні дані

-       довідка, яка підтверджує соціальний статус дитини,

-       довідку з ЖЕКу про склад сім"ї

Дані дитини заносяться до бази даних дітей пільгового контингенту, а документи зберігатимуться в "Соціальному паспорті" дитини, а також надаються до міського управління освіти.

Педколектив дошкільного закладу на чолі з практичним психологом, відповідальним за роботу з дітьми пільгових категорій:

·забезпечує соціально-педагогічний патронаж дітей в системі освіти,

·сприяє взаємодії дитячого садка, сім'ї, служби у справах дітей, центру соціальних служб, кримінальної міліції ті інших підрозділів державних адміністрацій, органів місцевого самоврядування неурядових та громадських організацій - з метою адаптації дитини до вимог соціального середовища і створення умов для її сприятливого розвитку.

З метою соціального захисту дітей пільгових категорій проводяться заходи:

- забезпечується участь дітей пільгових категорій у заходах, присвячених Міжнародному Дню захисту дітей, Міжнародному Дню інваліда, новорічним святам тощо;

- психологом проводится робота серед дітей пільгового контингенту з метою створення умов для всебічного розвитку дітей;

- забезпечено соціально-педагогічний супровід навчально-виховного процесу, соціально-педагогічний патронаж соціально незахищених категорій дітей (обстеження умов проживання і виховання дітей);

- педколектив сприяє проходженню медичних оглядів дітей пільгових категорій під час планових оглядів дітей медичними працівниками відповідних медичних установ.

Офіційний статус дітей пільгового контингенту наведений в таблиці.

З  дітьми, їх батьками, вихователями та адміністрацією закладу проводиться соціально-педагогічний патронаж:

- налагодження зв’язків та співпраця зі службами у справах дітей та опікунської ради;

- збір інформації на дітей пільгового контингенту та подання в різні соціальні установи: в  управління освіти, службу в справах дітей, опікунську раду;

- консультування вихователів, батьків та осіб, які їх замінюють, з питань соціального захисту різних пільгових категорій;

- збір, оформлення та постанова дітей на облік дітей пільгового контингенту;

- обстеження матеріально-побутових умов проживання; складання актів обстеження;

- посередництво у наданні гуманітарної та матеріальної допомоги;

- співбесіда з опікунами дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування;

- підготовка та супровід дітей пільгового контингенту на міські свята, організовані для даного контингенту;

- консультування батьків, вихователів з питань організації оздоровлення вищезазначених дітей;

- створення та щомісячне оновлення «Банку даних дітей пільгових категорій»;

- ознайомлення дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, дітей-інвалідів та їх батьків/опікунів з пільгами, передбаченими законодавством України;

- соціально-педагогічний супровід дітей пільгового контингенту та членів їх родин;

- збір інформації про інвалідів та хворих дітей, які відвідують наш заклад та ін.

Батькам  надається соціально-правова просвіта. Проводиться контроль за організацією в позаурочний час дозвілля дітей пільгового контингенту.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Інформація про дошкільників КДНЗ №3 «Барвінок» пільгових категорій станом на 10.05.2017 р. місто (район)

 

Кількість дітей -сиріт

Кількість дітей, позбавлених батьківського піклування

Кількість напівсиріт

Кількість дітей з неповних сімей

Кількість дітей з багатодітних сімей

Кількість дітей з малозабезпечених сімей

Кількість дітей – інвалідів, з них

Діти ЧАЕС

Діти учасників АТО

Діти загиблих військовослужбовців

Діти- внутрішньо-переміщені особи

 
 
 

Які навчаються в школахіндивідуальному навчанні

Які навчаються у спеціальних навчальних закладах

Які не навчаються

 
 
 
 
 
 

0

0

0

31

10

17

1

0

0

1

11

0

6

 

 

 

1. Дотримання вимог охорони дитинства в ДНЗ

Система заходів щодо охорони дитинства в ДНЗ включає:

 - визначення основних правових, економічних, організаційних, культурних та соціальних засад щодо охорони дитинства, удосконалення законодавства про правовий і соціальний захист дітей, приведення його у відповідність з міжнародними правовими нормами у цій сфері;

-  забезпечення належних умов для охорони здоров'я, навчання, виховання, фізичного, психічного, соціального, духовного та інтелектуаль-ного розвитку дітей, їх соціально-психологічної адаптації та активної життєдіяльності, зростання в сімейному оточенні в атмосфері миру, гідності, взаємоповаги, свободи та рівності;

-  проведення державної політики, спрямованої на реалізацію цільових програм з охорони дитинства, надання дітям пільг, переваг та соціальних гарантій у процесі виховання, навчання, підготовки до трудової діяльності, заохочення наукових досліджень з актуальних проблем дитинства;

 - встановлення відповідальності юридичних і фізичних осіб (посадових осіб і громадян) за порушення прав і законних інтересів дитини, заподіяння їй шкоди.

 

2. Організація предметно – розвивального середовища для повноцінного розвитку

Немає жорстких, деталізованих вимог до побудови середовища в освітній установі, оскільки освітні програми, склад дітей, педагогічні кадри можуть істотно відрізнятися один від одного. Разом з тим, можна виділити найбільш загальні положення (вимоги) при створенні розвиваючого середовища в дошкільних установах, засновані на сучасних підходах до освіти. У кожній віковій групі потрібно створювати умови для самостійної активної цілеспрямованої діяльності (ігрової, рухової, образотворчої, театральної).

Організація та розміщення предметів розвиваючого середовища в нашому дитячому садку відповідає віковим особливостям дітей та їх потребам. У дитини дошкільного віку є три основні потреби: в русі, спілкуванні, пізнанні, тому середа організовується так, щоб у дітей був самостійний вибір: з ким, де, як у що грати. Підбір обладнання та матеріалів для груп визначається особливостями розвитку дітей конкретного віку і характерними для цього віку сензитивними періодами. Наприклад, для дітей третього року життя надається вільний, достатньо великий простір, де можна задовольнити потребу в активному русі: катанні, ігри з великими двигунами. У групах чотирирічних дітей розгорнуті центри сюжетно-рольових ігор з великою кількістю атрибутів. Діти середнього дошкільного віку яскраво проявляють потребу в грі з однолітками, тому в групах створенні затишні куточки, де діти можуть гарти поділившись на невеличкі підгрупи. Старший дошкільний вік дітей віддає перевагу спільній грі, тому в групи обладнані так, щоб було зручно організовувати спільну діяльність.

Групи наповнені розвиваючим матеріалом, відповідним, інтересам хлопчиків і дівчаток. Наприклад, для старшого дошкільного віку в центрі ручної праці і конструювання розміщуються зразки виготовлення техніки (хлопчикам), сумочки, ляльки з гардеробом речей, предмети побуту (дівчаткам)

В обстановку груп крім предметів, призначених дітям певного віку, включено приблизно 15% матеріалів, орієнтованих на більш старший вік. У всіх вікових групах є затишне місце для відпочинку, це легкі повітряні будиночки з прозорої тканини, м'які меблі в тихій зоні біля квітів, акваріумів.

Відомий психолог Лев Виготський зазначав, що наукові поняття дитини не засвоює і не заучує, а виникають і складаються вони за допомогою напруги її власної думки. Саме тому одних із шляхів, який веде до прискорення процесу пізнання, є використання інноваційних технологій. Звичайні заняття вичерпали себе, вони не можуть дати тривалого інтелектуального навантаження. А щоб навчання було цікавим, потрібні заняття нового типу, заняття які моделюють творчий процес і створюють свій мікроклімат, де з’являються можливості для розвитку творчого боку інтелекту. А саме такими і є заняття з використанням розвивальних фільмів, програм, мультфільмів. Використання мультфільмів, розвивальних фільмів і програм дає змогу кожній дитині піднятися до вершини своїх можливостей, де розвиток здійснюється успішніше. Зараз для дітей розроблено багато програм і фільмів на різну тематику: вивчення іноземної мови, ознайомлення з математикою, природою, логічний розвиток тощо.

Але для використання інноваційних технологій, потрібне певне обладнання, у кожній групі дитячого садка, на даному етапі цей вид розвивальної роботи, може використовуватися лише частково. Щоб і надалі в дитячому садку використовувалася інноваційна технологія, необхідні кошти, та обладнання.

 

3. Психолого-педагогічний супровід

Психологічна служба в КДНЗ №3 «Барвінок» представлена психологом Сердюк Ангеліною Олегівною.

Планування роботи практичного психолога ДНЗ №3 здійснюється згідно з «Положенням про психологічну службу освіти України» зареєстроване в Міністерстві юстиції України 30.12.1999р. за №92/4215 та затверджене наказом Міністерства освіти України від 03.05.1999р. № 127, та «Положенням про психологічний кабінет дошкільних, загальноосвітніх та інших навчальних закладів системи загальної середньої освіти» затверджений наказом Міністерства і науки України 19.10.2001р. № 691.

Впродовж функціонування психологічної службі в дошкільному закладі психологом забезпечувався психологічний супровід навчально-виховного процесу, приділялася увага розвитку емоційної сфери та духовного становлення дошкільників. Практичним психологом своєчасного надавалася професійна консультативно-методична допомога всім учасниками навчально-виховного процесу з питань психологічного розвитку, навчання та виховання дітей. Проводилась організація просвітницько-пропагандистської роботи з підвищення психологічної культури адміністрації, педагогів та батьків.

Протягом року психолог ДНЗ № 3 проводила свою роботу згідно річного плану затвердженого адміністрацією дитячого ясла-садка, та узгодженого з керівником міської психологічної служби.

В 2016 - 2017 навчальному році були проведені наступні дослідження:

  • виявлення рівня адаптованості дітей І, ІІ молодшої групи до ДНЗ;
  • виявлення психологічного клімату у колективі;
  • виявлення  рівня шкільної зрілості у дітей старших груп до навчання в школі.

Виявлені діти в середніх, старших групах з проблемами:

- підвищена агресивність у 2 дітей;

- сором'язливість у 11 дітей;

- замкнутість у 4 дітей;

- гіперактивність у 9 дітей.

  • діти, які потребують спеціального корекційного навчання із вадами розвитку, потребують обстеження міської медико-психолого-педагогічної комісії. Проводилося відстеження динаміки розвитку цих дітей, підготовка документів для ПМПК.

Виявлені результати досліджень оброблялися, були представлені в аналітичних звітах, всім учасникам досліджень були надані рекомендації.

Проводилася корекційно-відновлювальна та корекційно-розвивальна робота за такими програмами:

- «Заняття психолога з дітьми 2-4 років в періодадаптації к дошкільному закладу».Автор: А.С. Роньжина.

- «Розвиток довільної пізнавальної діяльності у дітей». Автор: Ю.В. Останкова.

- «Психокорекційна програма роботи з агресивними, замкнутими і соромливими дітьми». Автор: К. Шевченко.

- «Робота психолога з гіперактивними дітьми і дітьми зі страхом». Автор: І.Л. Арцишевська.

Для батьків були проведені наступні заходи:

- Консультація «Адаптація дітей до умов дитячого садка».

- Виступ «На порозі школи».

- Практикум для батьків «Дитина йде до школи».

- Консультування батьків про розвиток дітей на підставі діагностичної роботи.

- Індивідуальні консультації батьків «Готовність дітей до школи».

- Консультація батьків, дітей яких потребують особливої уваги, надання рекомендацій.

З педагогами проводилися наступні форми роботи:

- Правовий всеобуч: «Як не стати жертвою насильства, та торгівлі людьми».

- Пед рада «Використання можливостей сюжетно-рольової гри для психічного розвитку дитини».

- Тренінг «Організація роботи ДНЗ з батьками щодо дотримання прав дітей у сім’ї».

- Тренінг «Як встановити партнерські відносини  з дитиною».

- Консультація «Методи виховання правової культури дошкільників».

- Виступ на педраді щодо результатів шкільної діагностики готовності дітей ДНЗ.

- Консультування педагогів про виховання і розвиток дітей за ходом надходження запиту, на підставі психодіагностичної роботи.

- Консультація для вихователів з приводу результатів діагностики, надання рекомендацій.

 Виходячи з результатів роботи минулого 2015-2016 н.р. діяльність психологічної служби ДНЗ №3 у 2016-2017 н.р. була спрямована на:

- вивчення педагогічного колективу та його діяльності;

- психологічний супровід функціонування педагогічного колективу на різних етапах його існування;

- вивчення професійних та творчих здібностей пед. колективу для визначення подальшого перспективного розвитку;

- просвіта та консультування з актуальних питань навчально-виховного процесу, особистісної сфери;

- формування психологічної компетентності всіх учасників навчально-виховного процесу;

- проводитися діагностична, розвивальна та просвітна робота з вихователями;

- профілактику дезадаптації новоприбулих дітей;

- психологічний супровід дітей раннього віку;

- визначення та формування психологічної готовності до шкільного навчання;

- сприяння психологічному комфорту дітей у ДНЗ через просвіту педагогів та батьків;

- психологічний супровід дітей, які потребують підвищеної педагогічної уваги, діти-сиріти, діти під опікаю, діти вимушені мігранти, діти з ускладненою поведінкою тощо;

- консультаційна робота з адміністрацією дошкільного закладу, вихователями й батьками щодо різних психологічних проблем;

- психодіагностична та просвітна робота з педагогічним колективом;

- робота з формування психологічної компетентності всіх учасників навчально-виховному процесу;

- психолого-педагогічний супровід навчально-виховного процесу в умовах дошкільного закладу.

 

 

Управлінська діяльність завідувача КДНЗ

         Безпосереднє керівництво КДНЗ №3 здійснює відділ  освіти виконавчого комітету Рубіжанської міської ради.

            До складу органів самоуправління дошкільного навчального закладу входять:

 Рада ДНЗ

 Батьківські комітети груп

 Профспілковий комітет

 Педагогічна рада

 Загальні збори батьків та членів трудового колективу

 

Управлінські рішення та дії завідувача ДНЗ у поточному році були спрямовані головним чином на забезпечення працездатності колективу виконання річних завдань:

1. Пролонгування  колективної угоди на 2013-2016роки.

2. Складання бюджетного запиту на 2018 рік.

3.  Колектив постійно над створенням позитивного іміджу нашого дошкільного закладу і тому  у  2011 у нас з’явився власний сайт. Розробили ми його самостійно, інформація розрахована, в першу чергу, на батьків наших вихованців, а також на колег зі всієї України. Цікаві статті, фотогалерея, форум – все це сприяє відкритості ДНЗ, залученню батьків до життя їх дітей в закладі. Особлива вдячність  за цю роботу Сердюк А.О., практичному психологу.

4. Організація роботи зі зверненнями громадян є важливою складовою управління закладом. Впродовж звітного періоду  письмових звернень небуло.  На особистому прийомі у керівника   головними питаннями, які порушені під час бесід є працевлаштування та оформлення дитини до КДНЗ, надання пільг за харчування, збереження місця, видача довідок. За ініціативи завідувача на особистому прийомі були батьки, які мали заборгованість по оплаті за харчування, безпричинне невідвідування КДНЗ.

5. Організація морального та матеріального заохочення працівників, які добросовісно виконують свої обов’язки, працюють творчо є невід’ємною складовою успішного управління. закладом.

6. Організація роботи з батьками та громадськістю з метою залучення їх до управління закладом, пропагувалася  через раду ДНЗ, інформаційні стенди, буклети, сайт тощо.

 

 

Робота по зміцненню матеріально - технічної бази ДНЗ

Протягом 2016-2017 навчального року матеріально-технічна база ДНЗ покращилась за рахунок отримання допомоги від дитячого фонду ЮНІСЕФ для створення сучасного розвивального середовища дошкільного закладу 

Оновлення дитячих меблів, ігрових куточків та майданчиків ( від ЮНІСЕФ)                       

Отримано:

  • лави дитячі - 18 шт;
  • шафи для одягу (3секції) - 65 шт.
  • «Лікарня» -4 шт;
  • «Перукарня» -4 шт.;
  • «Кухня» -4 шт;
  • подушки 125 шт
  • постільна білизна 194 комплекти
  • ковдри - 125 шт.;
  • матраци – 125 шт.;
  • ліжка одноярусні - 125 шт.;
  • стіл дитячий - 4 шт;
  • стілець дитячий -35 шт;
  • шафа для горщиків (20 місць) -1 шт;
  • вішалки для рушників (5 секцій) – 38 шт;
  • спортивний мякий комплекс – 2 шт;
  • пісочниця -2 шт;
  • вуличний дитячий столик з лавками -8 шт;
  • гойдалка-балансир -2 шт;
  • рольовий елемент «Машинка» -4 шт;
  • ліана для лазіння – 1 шт;
  • карусель з кермом «Квітка» - 1шт;
  • ігровий комплекс – 2 шт;
  • будиночок альтанка – 3 шт.

-     килими – 2 шт

 

       За рахунок місцевого бюджету отримано 2 холодильника «Whirlpool» на суму 28 000 грн., 12 двохярусних ліжок на суму  26 400. 

       Було проведено частковий ремонт системи опалювання у всіх группах та на вводі замінено 10 засувій на шарові крани; перезаряджено 14 вогнегасників.

       Із місцевого бюджету виділялись кошти на закупівлю миючих та дезінфікуючих засобів.

     

 

 

 

 

          Але існують і певні проблеми:

  • потребує капітального ремонту дах дошкільного закладу площею 600 кв.м

      ( розробляється проектно- сметная документація) та за наявності коштів міського   

      бюджету буде  проведено ремонт;

  • необхідно провести капітальний ремонт системи опалення на суму близько

      510 тис.грн;

  •  потребують заміни вікна і двері у всьому приміщенні дошкільного закладу;
  •  потребує ремонту і утеплення фасад будинку;
  • необхідно встановити на ігрові майданчики отримане від фонду ЮНІСЕФ обладнання. Сума – близько 30 тис.грн;
  • потребують ремонту тротуари дошкільного закладу.

 

 Участь в проектах

1. Отримали від фонду ЮНІСЕФ меблі, спортивні споруди та м’який інвентар у 2016 році на загальну суму 420 00 грн.

2. Відправлено проект на ремонт фасаду до Європейського інвестиційного банку ( про результат невідомо).

3. Звернулися по допомогу на придбання комп’ютерної техніки  до фонду UWCF.

 

                                                                  Придбано:

 

Наименование

Количество

(шт)

Стоимость

(грн)

 

1

 

Песочница «Автомобиль»

 

1

 

860

2

Карниз

8

396

3

Сковорода

1

150

4

Кран шаровый

1

80

5

Бумага для ксерокса

9 пачек

495

6

Чернила цветные для принтера

800г

400

7

Книга канцелярская

1

80

 

 

Итого:

 

 

2461

 

Всего на сумму: две тысячи четыреста шестьдесят одна грн. (2461 грн. 00 коп.)

 

Наименование

Количество

(шт)

Стоимость

(грн)

 

1

 

Дидактический уголок «Уголок природы»

 

1

 

1000

2

Набор магнитных картинок

5

225

3

Набор дидактический «Животные»

1

35

4

Подставка для цветов

1

50

5

Дидактическое пособие «Застежки Монтессори»

1

70

 

 

Итого:

 

 

1380

 

Всего на сумму: одна тысяча триста восемьдесят грн. (1380 грн. 00 коп.)

 

 

Наименование

Количество

(шт)

Стоимость

(грн)

 

1

 

Полка книжная

 

1

 

50

 

 

Итого:

 

 

50

 

Всего на сумму: пятьдесят грн. (50грн. 00 коп.)

 

 

 

Наименование

Количество

(шт)

Стоимость

(грн)

 

1

 

Настольная игра «Футбол»

 

1

 

165

2

Каска строительная

2

62

3

Набор «Юный механик»

121

121

4

Набор «Юный столяр»

60

60

5

Игра «Лото»

3

36

6

Конструктор «Технотроник»

1

133

7

Комплект стендов информационных

 

1

 

700

 

 

Итого:

 

 

1277

 

 

Всего на сумму: одна тысяча двести семьдесят семь грн. (1277грн. 00 коп.)

 

 

Наименование

Количество

(шт)

Стоимость

(грн)

 

1

 

Ведерки для игры с песком

 

10

 

120

2

Машина гоночная

1

42

3

Машина пожарная

1

53

4

Машина бетономешалка

1

50

5

Машина грузовик

1

44

6

Машина скорая помощь

1

48

7

Машина джип

1

45

8

Набор «Парикмахерская»

1

75

9

Настольная игра «Футбол»

1

165

10

Каска строительная

2

62

11

Набор «Юный механик»

1

121

12

Набор «Юный столяр»

1

60

13

Игра «Лото»

3

36

14

Конструктор «Технотроник»

1

133

15

Стенд информационный

1

545

 

 

Итого:

 

 

1599

 

Всего на сумму: одна тысяча пятьсот девяносто девять грн. (1599 грн. 00 коп.) 

          

 

Наименование

Количество

(шт)

Стоимость

(грн)

 

1

 

Тюль 8 х 2м

 

1

 

1000

2

Ковровое покрытие 3,5 х 4м

1

1675

 

 

Итого:

 

 

2675

 

Газонокосарку – 2199 грн

Оплата за інтернет-  900 грн

Посуд на харчоблок – 1202 грн

Виготовлення та оформлення стендів – 255 грн

Ремонт принтерів – 420 грн.

Всього на суму 14 418грн.

 

Головним є те, що дошкільний заклад прагне бути тим місцем, де діти завжди можуть фізично розвиватись, зміцнювати здоров’я, реалізовувати свої здібності, товаришувати, весело і щасливо жити.

Сподіваюсь на подальшу співпрацю з колективом, батьками.

Дякую за увагу!

 

 

 

 

 

 

Комунальний дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) № 3 «Барвінок» управління освіти Рубіжанської міської ради

 

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ЗВІТ

Майської Олени Анатоліївни

завідувача  КДНЗ № 3 „Барвінок”,

про діяльність в 2018-2019 н.р.

перед педагогічним колективом та громадськістю

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                                                                               2019

 

 

Загальна характеристика

               КДНЗ №3 знаходиться в комунальній власності Рубіжанської міської ради.

            Наш дошкільний заклад засновано  в 1965 році.

            КДНЗ працює на п’ятиденному робочому тижні, з 10,30-ти годинним режимом роботи. Щоденний графік роботи з 7.00  до 17,30; працює чергова группа з 6.40 до 17.50.

            Навчальний рік в КДНЗ починається 1 вересня та закінчується 31 травня. З 1 червня по 31 серпня – літній оздоровчий період. У КДНЗ визначено українська мова навчання та виховання у  групах № 2,3,4,5,6,8 (160 дитини) та російська мова навчання у  групах 1,7  ( 44 чол).

КДНЗ №3 заклад загально розвиваючого типу.

 

Склад вихованців

            За проектною потужністю дошкільний заклад розраховано на 150 місць для дітей від 2  до 6 (7)років. Групи комплектувались переважно у серпні–жовтні. 

У 2018-2019 навчальному році укомплектовано 8 вікових груп в яких виховується 204 дітей. Перенавантаження складає 37%.

 

Створення педагогічних умов для навчання дітей та вжиті                заходи щодо упровадження інноваційних технологій у навчальний процес

 

Освітня діяльність, планування навчально-виховної роботи з дітьми, ведення ділової документації у дошкільному навчальному закладі здійснюється відповідно до чинних програм, вимог Базового компонента дошкільної освіти та інших нормативно-правових документів.

Педагоги працюють за затвердженими МОН України програмами. Це – програма розвитку дитини дошкільного віку «Українське дошкілля» (О.І.Білан; за загальною редакцією О.В.Низьковської). Для виконання варіативної частини Базового компоненту використовують авторські програми «Україна – моя Батьківщина» (О.М.Каплуновська, І.І.Кичата, Ю.М.Палець), Програма розвитку дитини від 2 до 6 років «Безмежний світ гри з LEGO» (О.Ю.Рома, В.Ю.Близнюк, О.П.Борук).

 

З метою покращення якості освітнього процесу педагоги підвищували свій професійний рівень. Відповідно до перспективного плану-графіку курсової перепідготовки у 2018-2019 н. р. на курсах підвищення кваліфікації при Луганському обласному інституті післядипломної педагогічної освіти підвищили свою фахову майстерність 7 педагогів, що складає 100% від запланованої кількості. Атестовано 3 педагоги. За результатами атестації вихователю Г.В.Гузенко підтверджено відповідність займаній посаді; вихователю Т.І.Криволаповій підтверджено відповідність раніше присвоєному педагогічному званню «вихователь-методист», вихователю Е.В.Руло – відповідність кваліфікаційній категорії «спеціаліст».

Педагоги закладу стали учасниками обласних методичних заходів. Завідувач, вихователь-методист, практичний психолог, музичний керівник були присутні на регіональному науково-методичному семінарі у м. Сєвєродонецьку для учасників експериментальних майданчиків за темою «Формування соціально-комунікативних умінь у старших дошкільників у процесі театралізованої діяльності в дошкільному навчальному закладі».

Вихователь-методист Л.І.Лобуренко взяла участь в регіональному науково-практичному семінарі у формі вебінару «Створення сучасного розвивального середовища в ЗДО», семінарі-тренінгу «Медіакомпетентність сучасного педагога».

Вихователь-методист Л.І.Лобуренко, вихователь Н.І.Калмикова стали учасниками семінару-тренінгу «Розвиток дивергентного мислення як умова успішної професійної самореалізації педагога закладу дошкільної освіти».

Вихователі Е.В.Руло, О.Л.Бервено пройшли навчання у проекті професійного росту «Соціально-педагогічне партнерство родини та закладу дошкільної освіти».

Практичний психолог брала участь у проекті «Сприяння сталому розвитку та згуртуванню громад, що зазнали наслідків конфлікту на Донбасі» (м. Сєвєродонецьк), семінарі-нараді «Формування єдиного бачення раннього втручання і налагодження діалогу серед ключових управлінь, батьків та спеціалістів), тренінгу «Ненасильницька комунікація: чотири кроки до побудови діалогу», семінарі-практикумі «Формування адекватної самооцінки у старших дошкільників».

Педагоги закладу мали публікації у фахових виданнях: вихователь О.М.Клопова - «Патріотичне виховання молодших школярів у процесі краєзнавчої діяльності» (ж. «Науковий пошук молодих дослідників»), «До проблеми національно-патріотичного виховання молодших школярів» (ж. «Методична скарбничка педагога»); вихователь Е.В.Руло - «Пальчикові ігри для молодших дошкільнят» (ж. «Методична скарбничка педагога»). Роботи вихователя-методиста Л.І.Лобуренко та музичного керівника В.М.Старікової «Діяльність Театру дитячої моди «Попелюшка», сценарій музично-театралізованої вистави «Ми мандруємо рідним містом, щоб його пізнати й про Рубіжне наше любе всім розповідати» увійшли до науково-методичного посібника для педагогічних працівників ЗДО «Театралізована діяльність як засіб формування соціально-комунікативних умінь у дітей старшого дошкільного віку».

 

Щоб розкрити інноваційний потенціал педагогів, були задіяні активні форми удосконалення фахової майстерності. Педагоги взяли участь в семінарах-практикумах «Формування логіко-математичної компетентності дошкільників», «Застосування нетрадиційних технологій у роботі з книжкою в дошкільному закладі»; методичній  студії  «Педагогічна спадщина В.Сухомлинського»; тренінгу  «Логіко-математичний розвиток дошкільників засобами конструктора LEGO».

            На базі нашого дошкільного закладу відбувся Методичний фестиваль оздоровчих технологій для вихователів-методистів, вихователів дошкільних закладів міста, батьків. Педагогами «Барвінку» було надано рекомендації по створенню в дошкільному закладі оздоровчого простору, застосовуванню здоров’язбережувальних технологій. Під час проведення фестивалю застосовувалися інтерактивні форми взаємодії педагогів. У підготовці та проведенні заходу взяли участь педагоги Л.І.Лобуренко, А.О.Сердюк, В.М.Старікова, І.М.Бузалова, О.Л.Бервено, Д.М.Костянікова, Г.В.Гузенко, Г.О.Сокольська.

 

Вихователі дошкільного навчального закладу працюють над освоєнням нових освітніх технологій. За інноваційними технологіями працюють вихователь Н.М.Кунченко (навчання дошкільників ранньому читанню), музичний керівник Старікова В.М. (використання інноваційних методів та форм роботи на музичних заняттях у дошкільному закладі для розвитку творчих здібностей дітей).

Вихователі інших груп поглиблено працюють над тематичними напрямками: Л.М.Куріліна – «Виховання патріотизму у дошкільників засобами народознавства», Г.В.Гузенко - «Всебічний розвиток дошкільників засобами конструктора LEGO», Е.В.Руло – «Формування сенсорних еталонів у дітей раннього віку».

Вихователі середніх і старших  груп та практичний психолог ведуть роботу з дітьми за методикою «ранкових зустрічей» та методикою соціального та психологічного розвитку дитини «Ляльки-персони» в рамках проекту за підтримки фонду ЮНІСЕФ «Садочок – простір дружній до дитини».

 

Постійно вдосконалюється предметно-розвивальне середовище дошкільного закладу. За допомогою батьків поповнили групи ігровим обладнанням, яке відповідає педагогічним, естетичним та санітарно-гігієнічним вимогам. Для забезпечення атмосфери, що сприяє всебічному гармонійному розвитку особистості дошкільника, вихователі створили розвивальний життєвий простір з усіх освітній ліній життєдіяльності дошкільника.

Педагогами були виготовлені дидактичні посібники та оформлені методичні матеріали з навчання дітей безпеки життєдіяльності. До них увійшли конспекти занять, дидактичні та настільні  ігри, лепбуки: «Обережно: дорога!» (макет та дидактичний матеріал з навчання правил поведінки на дорозі), «Правила пожежної безпеки» (лепбук), «Лісові пригоди Тарасика» (дидактичний посібник-гра з екології та безпеки життєдіяльності),

«Знахідки» (настільна гра для закріплення знань про безпечні та небезпечні предмети) тощо. Кращі з посібників були представлені на семінарі-практикумі у КДНЗ № 1 (серед матеріалів дошкільних закладів міста).

У групах вихователі поповнили та систематизували матеріали з формування логіко-математичної компетентності дошкільників.

У групах раннього віку наявний дидактичний матеріал з сенсорики створений самими педагогами, яскравий, багатофункціональний, який викликає у дітей інтерес і бажання виконувати з ним дії. В дошкільних групах вихователями виготовлені дидактичні ігри логіко-математичного спрямування: «Добери за формою (кольором)», «Знайди пару», «Склади візерунок», «Знайди за розміром», «Математичне лото», «Яка фігура зайва?», «Доповни ряд», «Вчимось рахувати» тощо. Педагогами зроблено посібники  - аналоги математичних ігор Нікітіна, блоків Дьєнеша, паличок Кюїзенера, інші ігри різної складності.

Але поповнення та оновлення потребує демонстраційний матеріал для формування елементарних математичних уявлень (орієнтація у просторі, орієнтація у часі, геометричні фігури, вирішення задач, логічні завдання тощо).

Із-поміж сучасних технологій, які активно запроваджуються в практику роботи закладів дошкільної освіти України, педагоги дошкільних закладів міста виділили міжнародну технологію «Стіни, стеля та підлога, які говорять». З нею педагогічних працівників  ознайомила доктор пед. наук, профессор Катерина Крутій. Фотографії оформлення освітнього простору нашого дошкільного закладу було надано для презентації на вебінарі «Створення сучасного розвивального середовища в ЗДО».

Проаналізувавши проблеми і недоліки створюваного освітнього середовища, педагоги дійшли висновку, що потрібно ефективніше використовувати його для інформування всіх учасників освітнього процесу (дітей, батьків, педагогів). У наступному навчальному році розглянемо можливість змінити предметно-розвивальний простір за допомогою ілюстративних, текстових, ілюстративно-текстових, фонових матеріалів.

 

Для підвищення професійної компетентності педагогів методична база дошкільного закладу поповнюється фаховими виданнями.  У  2018-2019 навчальному році здійснено підписку на  періодичні педагогічні видання: «Вихователь-методист дошкільного закладу», «Методична скарбничка вихователя», «Дошкільне виховання», «Палітра педагога», «Джміль». Наявність цих видань дає можливість урізноманітнити дидактичний матеріал для формування базових компетентностей  дошкільників.

 

            З січня 2016 по грудень 2018 року дошкільний заклад був експериментальним майданчиком з проблеми «Формування соціально-комунікативних умінь у старших дошкільників у процесі театралізованої діяльності в дошкільному навчальному закладі». У цей період вихователем-методистом, практичним психологом та вихователями старших груп (експериментальній та контрольній) було здійснено наступну роботу:

1.Експериментально перевірено педагогічні умови, необхідні для підвищення рівня сформованості соціально-комунікативних умінь у старших дошкільників у театралізованій діяльності в дошкільному навчальному закладі.

2. Реалізовано напрями роботи з вихователями старших груп ДНЗ щодо підвищення рівня формування у старших дошкільників соціально-комунікативних умінь у театралізованій діяльності в дошкільному навчальному закладі.

3. Реалізовано напрями роботи з батьками вихованців старших груп ДНЗ щодо підвищення рівня формування у старших дошкільників соціально-комунікативних умінь у театралізованій діяльності.

4. Виявлено  рівні сформованості у старших дошкільників соціально-комунікативних умінь у театралізованій діяльності в дошкільному навчальному закладі та визначено ефективність педагогічних умов їх формування.

Результати спостережень за старшими дошкільниками у процесі міжособистісної взаємодії з дітьми та дорослими  та в процесі театралізованої діяльності показали, що діти стали краще будувати діалог, висловлювати свої думки з ситуації, підтримувати тему розмови. Вступають в мовні контакти зі знайомими дорослими, знайомими та незнайомими дітьми  з різних приводів. Відповідають на запитання та звернення дорослих і однолітків. Покращилися уміннях ділитися своїми відчуттями, інтересами, настроєм з партнером по спілкуванню.

Результатом роботи з педагогами стало підвищення соціально-психологічної культури педагогічних працівників, вдосконалення педагогічної майстерності. Поповнилися знання педагогів щодо організації театралізованої діяльності в дошкільному закладі.

Педагоги стали більш налаштованими на застосування в освітньому процесі засобів театральної діяльності, практичних занять для вдосконалення власних акторських та режисерських умінь. Яскравіше розкрилися такі риси педагогів, як чуйність до настрою дітей, емпатії, відкритість в емоційних проявах.

Під час співпраці з батьками мало місце нерозуміння останніми того, що театральна діяльність – це не лише вистави. Вони недооцінювали роль ігрової діяльності для розвитку комунікативних здібностей дітей; недостатньо активно брали участь у спільній з малюками театралізованій діяльності. Батьки не використовували у повній мірі виховний потенціал творів для театралізації.

Не всі педагоги є активними, зацікавленими учасниками роботи педагогічного колективу. Частина їх віддавала перевагу репродуктивний діяльності перед дослідницькою, а окремі вихователі виявляли пасивність.

Треба більше використовувати  інтерактивні заходи в організації методичної роботи з вихователями. Інтерактивні технології дозволяють стимулювати процеси набуття професійної компетентності вихователів, змінюють професійно-особистісну позицію педагога.

З січня до травня 2019 року велась робота з використання науково-методичних посібників «Формуємо у старших дошкільників цілісне світобачення», «Виховуємо базові якості старших дошкільників в умовах ДНЗ».

 

 

Організація різних форм навчально-виховної роботи

            У дошкільному закладі застосовуються  різні форми організації освітнього процесу:

  • фронтальні заняття (один раз на день);
  • підгрупові заняття;
  • індивідуальні заняття (протягом дня);
  • робота за творчими напрямками груп.

 

 

     Співпраця з організаціями міста

            Дошкільний заклад співпрацює з організаціями міста. Укладено договори про співпрацю з комунальним підприємством «Міський музей», Підтримуємо зв’язок з міською школою мистецтв, бібліотекою.

            У міському музеї під час екскурсій малята відвідали етнографічний зал, здійснили екскурсії на виставки пейзажного живопису, Великодніх писанок тощо.  Педагоги, вихованці старших груп взяли участь у музейному заході «Різдво у сільській хаті».

            Відбулися виступи учнів міської Школи мистецтв перед вихованцями дошкільного закладу. Педагоги Школи мистецтв відвідали музичні заняття у групах дітей старшого дошкільного віку з метою виявлення малюків, які мають схильність до занять музикою та співами.

            Разом з педагогами вихованці старших груп відвідують філіал № 2 міської бібліотеки. Діти знайомляться з приміщенням бібліотеки, її наповненням. Викликають інтерес малюків і тематичні виставки, які працівники бібліотеки готують для своїх відвідувачів.

            Педагогічний колектив дошкільного закладу налагоджує співпрацю зі співробітниками патрульної поліції, запрошуючи їх для проведення бесід з дошкільниками (остання відбулася у квітні 2019 року).

             Традицією стали зустрічі працівників та вихованців КДНЗ з представниками МНС, які проходять під час Тижнів знань з основ безпеки життєдіяльності. Такі зустрічі корисні і цікаві і дітям, і дорослим.

 

           

Стан травматизму за 2018 рік.

       Протягом 2018  року травмування вихованців під час навчально-виховного процесу не було. Не зафіксовано також випадків травмування працівників КДНЗ на виробництві та в побуті.

            Кількість травм невиробничого характеру серед вихованців не зменшилася порівняно з 2017 роком . Впродовж 2018 року 14 дітей отримали травми невиробничого характеру. Серед них побутових травм – 8, вуличних травм – 6, спортивних – 0.

            Питання травматизму дітей розглядуються на педрадах, виробничих нарадах, батьківських зборах.

            За I квартал 2019 року випадків виробничого травматизму серед  учасників навчально-виховного процесу не було. Не зареєстровано і випадків травмування на виробництві. Випадків невиробничого травматизму – 1. Травм невиробничого характеру, що сталися з вихованцями – 1 (побутова).

 

Створення педагогічних умов для навчання дітей та вжиті заходи щодо упровадження інноваційних технологій у навчальний процес

Освітня діяльність, планування навчально-виховної роботи з дітьми, ведення ділової документації у дошкільному навчальному закладі здійснюється відповідно до чинних програм, вимог Базового компонента дошкільної освіти та інших нормативно-правових документів.

Педагоги працюють за затвердженими МОН України програмами («Українське дошкілля»). Для виконання варіативної частини Базового компоненту використовують авторські програми «Україна – моя Батьківщина» (О.М.Каплуновська, І.І.Кичата, Ю.М.Палець), Програма розвитку дитини від 2 до 6 років «Безмежний світ гри з LEGO» фф(О.Ю.Рома, В.Ю.Близнюк, О.П.Борук).

           З метою покращення якості освітнього процесу педагоги підвищували свій професійний рівень. Відповідно до перспективного плану-графіку курсової перепідготовки у 2017-2018 н. р. на курсах підвищення кваліфікації при Луганському обласному інституті післядипломної педагогічної освіти підвищили свою фахову майстерність 4 педагоги, що складає 100% від запланованої кількості. Атестовано 2 педагоги. За результатами атестації вихователю Т.С.Коморній підтверджено відповідність займаній посаді; вихователю-методисту Л.І.Лобуренко підтверджено відповідність раніше присвоєній кваліфікаційній категорії «спеціаліст вищої категорії» та присвоєно педагогічне звання «старший вихователь».

Педагоги закладу стали учасниками обласних методичних заходів. Вихователь-методист була присутня на регіональному науково-методичному семінарі «Формування комунікативних ініціатив у старших дошкільників засобами театралізованої діяльності у закладах дошкільної освіти» у м. Сєвєродонецьку (для учасників експериментальних майданчиків за темою «Формування соціально-комунікативних умінь у старших дошкільників у процесі театралізованої діяльності в дошкільному навчальному закладі»).

Практичний психолог пройшла навчання в проекті професійного розвитку «Механізми превенції та розв’язання конфліктних ситуацій за допомогою діалогу» (м. Сєвєродонецьк).

Вихователь-методист, музичні керівники, вихователі відвідали семінари, семінари-практикуми, методичні об’єднання на базі дошкільних закладів міста.

         Система методичної  роботи з педагогічними кадрами у 2017-2018 навчальному році була спрямована  на підвищення їх педагогічної майстерності, удосконалення професійної творчості.

Однією з дієвих форм методичної роботи виявилися семінари та семінари-практикуми: «Організація співпраці педагогів і батьків», «Використання інтерактивних методів розвитку мовлення дошкільників». Через теоретичні і практичні завдання вдалося збагатити досвід педагогів з актуальних проблем – налагодженні конструктивної взаємодії між сім’єю та дошкільним закладом, формуванні комунікативно-мовленнєвої компетенції дошкільників.

           Щоб розкрити інноваційний потенціал педагогів, були задіяні активні форми удосконалення фахової майстерності. Педагоги взяли участь в огляді-конкурсі готовності груп до нового навчального року, майстер-класі «Обличчям до батьків», методичному турнірі «Удосконалення мовлення вихователя – один з основних чинників мовленнєвого розвитку дітей», практикумі «Патріотичне виховання дошкільників засобами музично-театралізованої діяльності».

Також  у дошкільному закладі пройшло засідання методичного об’єднання для вихователів груп дітей старшого дошкільного віку.  Його тема – «Формування навичок мовленнєвої компетенції дошкільників за  допомогою інтерактивних  методів». Слухачі мали змогу ознайомитися з мовленнєвими іграми на основі різних інтерактивних методів, побачити практичне їх застосування під час перегляду заняття у старшій групі № 4 «Ромашка» (вихователь Л.М.Куріліна).

         Вихователі дошкільного навчального закладу працюють над освоєнням нових освітніх технологій. За інноваційними технологіями працюють вихователі О.М.Клопова (використання дидактичного матеріалу М.Монтессорі у роботі з дошкільниками), Н.М.Кунченко (навчання дошкільників ранньому читанню), Н.В.Коробченко (використання ігор з піском у роботі з дітьми раннього віку), музичний керівник Старікова В.М. (використання інноваційних методів та форм роботи на музичних заняттях у дошкільному закладі для розвитку творчих здібностей дітей).

Вихователі інших груп поглиблено працюють над тематичними напрямками: Л.М.Куріліна – «Виховання патріотизму у дошкільників засобами народознавства», Е.В.Руло – «Формування сенсорних еталонів у дітей раннього віку».

         Вихователі середніх і старших  груп та практичний психолог ведуть роботу з дітьми за методикою «ранкових зустрічей» та методикою соціального та психологічного розвитку дитини «Ляльки-персони» в рамках проекту за підтримки фонду ЮНІСЕФ «Садочок – простір дружній до дитини».

 

Постійно вдосконалюється предметно-розвивальне середовище дошкільного закладу. За допомогою батьків поповнили групи ігровим обладнанням, яке відповідає педагогічним, естетичним та санітарно-гігієнічним вимогам. Для забезпечення атмосфери, що сприяє всебічному гармонійному розвитку особистості дошкільника, вихователі створили розвивальний життєвий простір з усіх освітній ліній життєдіяльності дошкільника. Цього року особлива увага приділялася предметно-розвивальному середовищу для театралізованої діяльності. Поповнено види театрів та театральних ляльок. Але треба більш творчо підійти до оформлення куточків театралізації.

Педагогами були виготовлені дидактичні посібники та оформлені методичні матеріали з питань національно-патріотичного та екологічного виховання. До них увійшли конспекти занять, матеріали освітніх проектів, дидактичні ігри, лепбуки тощо. Кращі з посібників були представлені на Виставці педагогічних знахідок (серед матеріалів дошкільних закладів міста).

У групах вихователі поповнили та систематизували матеріали для роботи з сім’ями. Підготована інформація для різнопланових рубрик («Здоровий малюк», «Безпечне довкілля», «Поради спеціаліста», «Події у групі»). Інформація відповідає змісту діяльності  дошкільного закладу, групи; тематичним тижням, державним та народним святам тощо.

Педагоги поглиблено працювали над формуванням мовленнєво-комунікативної компетенції дошкільників. Розвивальне середовище дошкільного закладу поповнилося матеріалами з цієї проблеми: коректурними таблицями; репродукціями картин для складання розповідей (в електронному варіанті); мультимедійними презентаціями. Поповнення потребують матеріали для індивідуальної мовленнєвої роботи з дітьми (картки); добірка дитячої художньої літератури (книги мають відповідати віку дітей).

Також складено добірку соціально-комунікативних ігор (на згуртування колективу, поліпшення умінь встановлення і підтримання міжособистісної взаємодії), а також дібрано соціально-комунікативні ігри з використанням елементів театралізованої діяльності. З метою формування навичок мовленнєвої компетенції дошкільників дібрано мовленнєві ігри на основі різних інтерактивних методів.

У  минулому навчальному році здійснено підписку на  періодичні педагогічні видання: «Дошкільне виховання», «Палітра педагога», «Методична скарбничка вихователя», «Джміль». Наявність цих видань дає можливість урізноманітнити дидактичний матеріал для формування мовленнєво-комунікативних, пізнавальних, художніх умінь дошкільників.

         Велика увага приділялася патріотичному вихованню дошкільників. Традиційно воно інтегрувалося з музичною  та театралізованою діяльністю. Музичні керівники проводили з вихованцями музичні розваги за народними святами («Різдво на порозі», «Свято осіннього врожаю», «У гості до Святого Миколая», «Великодні дзвони пролунали»). Також діти всіх вікових груп інсценували українські народні казки, пісні, забавлянки. Крім того, дошкільники взяли участь у відзначенні ряду державних свят: Дня належності України, Дня захисника України, Дня Збройних сил України, Дня соборності України («Україна – незалежна країна», «На захисті Батьківщини», «Козацькі розваги», «Ми дякуємо вам, захисники, за мир і спокій на усі роки»).

        Дошкільний заклад є експериментальним майданчиком з проблеми «Формування соціально-комунікативних умінь у старших дошкільників у процесі театралізованої діяльності в дошкільному навчальному закладі». У 2017-2018 н.р. вихователем-методистом, практичним психологом та вихователями старших груп №№ 3, 4 було здійснено наступну роботу:

  • здійснено рейтинг традицій закладів дошкільної освіти, внесено традиції нашого дошкільного закладу (додаток до статті О.А.Острянської «Використання педагогами традицій і ритуалів закладу дошкільної освіти як засіб соціалізації старших дошкільників»;
  • здійснено рейтинг видів театралізованої діяльності (видів театрів) у ході використання її у процесі формування соціально-комунікативних умінь та соціалізації старших дошкільників;
  • складено таблицю якісних показників сформованості соціально-комунікативних умінь у дітей старшого дошкільного віку експериментальної групи № 4 (де було проведено  констатувальний, формувальний, контрольний етапи експерименту) і контрольної групи № 3 (де було проведено констатувальний і контрольний етапи експерименту); визначено рівень сформованості соціально-комунікативних умінь у старших дошкільників за результатами експерименту;
  • здійснено перелік створених педагогічним колективом компонентів розвивального освітнього середовища для театралізованої діяльності (з фотододатками);
  • підготовано добірку зразків завдань для формування соціально-комунікативних умінь у старших дошкільників у театралізованій діяльності;
  • підготовано мультимедійні додатки:
  • фото розвивальних театральних осередків;
  • фото різних типів театру, ляльок, декорацій;
  • відеозаписи музично-театралізованих свят і розваг;
  • фотографії музично-театралізованих свят і розваг;
  • упорядковано матеріали до електронного методичного посібника «Театралізована діяльність – ефективний засіб формування соціально-комунікативних умінь у дітей старшого дошкільного віку»:
  • опис досвіду роботи Театру дитячої моди;
  • конспекти занять у Театрі дитячої моди;
  • конспекти занять з використанням театралізованої діяльності;
  • театралізовані діалоги, трилоги для дошкільнят (театральні 

мініатюри за творами В.О.Сухомлинського);

  • добірка театралізованих ігор, ігор на розвиток соціально-комунікативних умінь старших дошкільників;
  • приклади ідей «Театралізована діяльність у міні-музеях дошкільного закладу»;
  • практикуми з організації театралізованої діяльності для педагогів та батьків;
  • складено творчі портфоліо вихователів груп дітей старшого дошкільного віку;
  • здійснено діагностичне обстеження дітей старшого дошкільного віку (за методиками, наданими науковим керівником);
  • складено творчі портфоліо дітей груп старшого дошкільного віку.

           

Організація різних форм навчально-виховної роботи

            У дошкільному закладі застосовуються  різні форми організації освітнього процесу:

  • фронтальні заняття (один раз на день);
  • підгрупові заняття;
  • індивідуальні заняття (протягом дня);
  • робота за творчими напрямками груп.

  Співпраця з організаціями міста

            Дошкільний заклад співпрацює з організаціями міста. Укладено договори про співпрацю з комунальним підприємством «Міський музей», Підтримуємо зв’язок з міською школою мистецтв, бібліотекою.

            У міському музеї під час екскурсій малята відвідали етнографічний зал, здійснили екскурсії на виставки пейзажного живопису, вишивки тощо.  Педагоги, діти, батьки взяли участь у святкуванні дня Святого Миколая (за участі працівників музею).

            Разом з педагогами вихованці старших груп відвідують філіал № 2 міської бібліотеки. Діти знайомляться з приміщенням бібліотеки, її наповненням. Викликають інтерес малюків і тематичні виставки, які працівники бібліотеки готують для своїх відвідувачів.

            Педагогічний колектив дошкільного закладу налагоджує співпрацю зі співробітниками патрульної поліції, запрошуючи їх для участі у Тижнях безпеки дорожнього руху.

             Традицією стали зустрічі працівників та вихованців КДНЗ з представниками МНС. Такі зустрічі корисні і цікаві і дітям, і дорослим.

 

Стан травматизму за 2018 та першу половину 2019 року

    Випадків травматизму під час навчально-виховного процесу у КДНЗ № 3 не було. Але незважаючи на всі профілактичні заходи з попередження травматизму, не зменшується кількість нещасних випадків невиробничого характеру, які трапились з вихованцями. Так, за 2018 рік сталося 14 випадків травмування невиробничого характеру (у 2017- 14;у 2016р. – 8 випадків травматизму дітей у побуті, у 2015р – 11 випадків,у 2014р.-9 випадків травматизму дітей у побуті). Побутових випадків – 8( забої, перелами,розтяги, укуси комах), вуличних травм -6. Найменша кількість травмувань сталася у І кварталі.

     Питання травматизму дітей розглядуються на педрадах, виробничих нарадах, батьківських зборах.

     За I квартал 2019 року випадків виробничого травматизму серед  учасників навчально-виховного процесу не було, не зареєстровано і випадків травмування на виробництві, в побуті травмувався 1 працівник. Травм невиробничого характеру, що сталися з вихованцями – 1  побутова.

 

 

Кадрове забезпечення

Педагогічний процес у КДНЗ забезпечують кваліфіковані спеціалісти: завідувач та вихователь-методист, вчитель-логопед, практичний психолог, 2 музичні керівники,  12 вихователів.

Станом на 22.05.2019 р. у закладі на вакансії 0,2ставки медичної сестри, вихователя -7год.20хв.

Впродовж звітного періоду звільнилось 2 педагога, 2 педагоги у відпустці по догляду за дитиною.

 Адміністрація закладу створює працівникам всі умови для плідної роботи. В цілому робота колективу ДНЗ відмічається стабільністю та позитивною результативністю..

ДНЗ організовує свою діяльність відповідно до вимог діючого законодавства, освітньо – виховний процес згідно Статуту  КДНЗ , Програми  «Українське дошкілля», парціальних програм: «Україна – моя Батьківщина», «Безмежний світ гри з лего», річного плану роботи закладу. Пріоритетним напрямком роботи КДНЗ є художньо-естетичний розвиток особистості.

 

Якісний склад педагогічного колективу за станом на 01.05.2019 р.

 

Назва посади

Усього працівників за посадою

Спеціаліст вищої категорії

Спеціаліст першої категорії

Спеціаліст другої категорії

Спеціаліст

Без кваліфікаційної категорії

Мають педагогічне звання

Нагороджені відомчими заохочувальними відзнаками МОН України

Мають нагороди регіонального рівня

Вихователь

11

1

-

2

4

5

1

 

2

Вихователь-методист

1

1

      -

   -

 

 

           1

 

 

1

Музичний керівник

2

          1

      -

    -

 

1

 

 

 

 

Практичний психолог

1

        

      -

 

1

 

 

 

 

 

 

Завідувач

1

 

       -

 

        1

 

 

1

           1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Усього 17

16

3

 

3

5

6

2

1

4

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Прийом дітей в КДНЗ

На даний час всі потреби щодо влаштування  дітей 5-ти річного віку в ДНЗ  здобутті дошкільної освіти  дітьми міста в КДНЗ №3 ( 8 вікових груп)  на 2018 -2019 н.р.

Згідно планової мережі з 01.05.2019 року розпочнеться набір  дітей 3-го року життя на влаштування в КДНЗ згідно черговості реєстрації в Журналі обліку дітей, що потребують влаштування в КДНЗ.  На жаль не всіх бажаючих можемо задовольнити місцями.

З 27.08.2019 року  заплановано  зустріч з батьками наших майбутніх вихованців,  з метою ознайомлення батьків  з умовами прийому та правилами для батьків в  ДНЗ, особливостями перебігу процесу адаптації малюків до умов ДНЗ,  організацією  навчально – виховного процесу.

        Облік дітей відбувається відповідальними особами  згідно електронної черги.

 

Фізкультурно – оздоровча робота

На постійному контролі у адміністрації ДНЗ знаходиться дотримання санітарно-гігієнічних вимог до умов та режиму виховання дітей.

Для здійснення оздоровчої роботи у КДНЗ створені умови:  спортивний майданчик, центри ігор на асфальті, спортивні куточки в групових приміщеннях.

      Щоденно проводиться контроль захворюваності дітей, огляд на педикульоз та чесотку. Щомісяця проводилась антропометрія в ясельних та кожні 3 місяці в садових групах.

         Діти щеплені відповідно до календаря. Медична сестра проводить моніторинг та направляє дітей до дитячої поліклініки.

        В дитячому закладі суворо  дотримуються санітарно-гігієнічні норми.  В березні 2019р. було проведено моніторингове дослідження щодо виконання чинних санітарних правил та норм з дотримання умов перебування, виховання, навчання, медичного обслуговування та температурного режиму у 2018-2019р. За результатами складено акти. Зауважень немає.

        Захворюваність застудними хворобами за 4 місяці 2019 року збільшилась у порівнянні з 2019 роком на 21 випадок:

 

                СІЧЕНЬ           ЛЮТИЙ          БЕРЕЗЕНЬ          КВІТЕНЬ  

2016р.        27                      50                          34                        27 (138)

2017р.        20                      33                         45                        27 (125)

2018р.       32                       25                         22                       20 (99)

 2019р.      35                       29                         26                       30 (120)

       Кількість випадків захворюваності на вітряну віспу – 1; у 2018р. -3; 2 випадки у 2017р., 20 випадків в 2016 році, 17 випадків в 2015 році, а у 2014 році всього 2. Випадків скарлатини – 1. 

 

Аналіз стану здоров’я дітей, які виховуються у дошкільному закладі

 

Група здоров’я

2012/ 2013

2013/2014

2014/2015

 

2015/2016

2016/2017

2017/2018

2018/2019

І – основна

173

    185

   180

178

  146

 153

  137

ІІ – підготовча

15

    12

   9

10

  50

 52

   56

ІІІ – спеціальна

2

     -

   1

-

   9

 6

    9

Звільнені

1

     -

    2

2

    3

 2

    2

 

Наведені статистичні дані свідчать про значний відсоток дітей з проблемами зі здоров’ям та хронічними захворюваннями. В КДНЗ проводить комплекс фізкультурно – оздоровчих заходів, які індивідуально сплановані для всіх категорій дітей, враховуючи групу здоров’я та необхідний рівень навантаження. Всі дані про дітей фіксуються в листках здоров’я дитини, Журналі здоров’я розмежування на групи відбувається шляхом шикування на різноколірних орієнтирах та одяганням кольорових браслетів, що є частиною методики  кольоротерапія.

Поряд з цим ми щомісячно, щоквартально та щорічно узагальнюємо дані про рівень захворюваності та відвідування дітьми КДНЗ

 

       Оцінка стану захворюваності та відвідування  дітей за І квартал 2019 року

 

Захворюваність

 

Показники по віку

до 3-х років

3-7 років

Всього

Списків склад

44

160

204

Пропущено дітиноднів

910

2642

3552

Із них по хворобі

99

320

419

Інша причина

811

       2322

3133

 

Наведені статистичні дані свідчать про значний відсоток невідвідування днз з поважних причин, що не суперечить вимогам Статуту днз , де зазначено, що дитина має право не відвідувати закладу випадках:

  • хвороби та пред’явлення довідки від лікаря,
  • відпустки одного з батьків з пред’явленням довідки про відпустку та заяви,
  • карантину, рекомендованого домашнього режиму,
  • санаторно – курортним лікуванням з пред’явленням довідки та заяви,
  • під час літнього оздоровчого періоду.

 

Організація харчування

           Для забезпечення виконання Постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження норм харчування у навчальних та оздоровчих закладах» від 22.11.2004 №1591, спільного наказу Міністерства охорони здоров’я України та Міністерства освіти і науки України «Про затвердження інструкції з організації харчування дітей у дошкільних навчальних закладах» від 01.06.2005 № 242/329, спільного наказу Міністерства освіти і науки та Міністерства охорони здоров’я України від 15.08.2006 № 620/563 «Щодо невідкладних заходів з організації харчування дітей у дошкільних, загальноосвітніх навчальних закладів», на виконання листа Міністерства освіти і науки України “Про здійснення контролю за організацією харчування дітей у дошкільних навчальних закладах” № 1/9-394 від 21. 06. 2007, Інструкції з організації харчування дітей у дошкільних навчальних закладах, затвердженої наказом Міністерства освіти і науки України та Міністерством охорони здоров’я України від 17.04.2006 № 298/227 та з метою забезпечення виконання норм харчування шляхом використання та збереження здоров’я дітей, запобігання виникнення захворювань органів травлення було проведено аналіз стану харчування дітей за І квартал 2019 року.      

        Продукти харчування та продовольчої сировини протягом І кварталу завозились неритмічно. З середини березня були відсутні поставки капусти, пшона. А з початку травня заявки на поставку всі овочі виконуються не в повному обсязі.  Причина – значне підвищення ціни на овочеву продукцію. Таким чином, годувати дітей різноманітно відповідно до двохтижневого меню за таких умов  неможливо. 

      Завгоспом на бази – постачальники, а саме:  ФОП «Танцюра В.М », ФОП «Мокроменко Г.П.», ФОП «Ведернікова К.В.», ФОП«Головач О.В.», ФОП «Бухонько Л.А.», ФОП «КовганВ.Ю.», ФОП «Оковітова І.В.», ТОВ «Севєродонецький хліб» своєчасно подавалися щомісячні замовлення продуктів харчування та один раз на 2 – 3 дні уточнені заявки.

Комісією з бракеражу продуктів харчування та продовольчої сировини, приймалися якісні продукти, які надходили в дошкільний навчальний заклад. Випадків завозу продуктів без супровідних документів, що підтверджують їх походження, безпечність і якість, недоброякісності продуктів та виявлення нестачі або залишку протягом І кварталу 2019 року не зафіксовано.

На підставі затвердженого примірного двотижневого меню, погодженого з територіальною установою державної санітарно – епідеміологічної служби, щодня сестрою медичною старшою Іванніковою А.В.  кухарями Бурдастих І.В., Проценко О.Л. Внуковою А.В., завгоспом складалися меню – розклади на наступний день. При цьому працівники користувались картотекою страв, затвердженою завідувачем.

Проби готових страв знімались вчасно (за 30 хвилин до видачі їжі на групи) старшою медичною сестрою Іванніковою А.В., призначеними наказом по дошкільному навчальному закладу «Про організацію харчування у дошкільному навчальному закладі в 2018 – 2019 навчальному році» від 02.01.2019р № 2. Результати зняття проб готових страв своєчасно вносились до Журналу бракеражу готової продукції. Випадків недотримання кухарями технології приготування страв протягом І кварталу 2019 року не зафіксовано.

Кухарями відбиралися добові проби кожної страви раціону у присутності старшої медичної сестри в об’ємі порцій для дітей молодшої вікової групи та зберігались на харчоблоці.

У дошкільному навчальному закладі видача готових страв на групи здійснювалась лише після зняття проби медичною сестрою та відповідно до часу, визначеного графіком видачі їжі. Помічники вихователів отримували їжу у промаркованому посуді з кришками та спецодязі. Протягом І кварталу 2019 року режим харчування дітей не порушувався.

Для контролю за виконанням затвердженого набору продуктів сестрою медичною старшою, вівся Журнал обліку виконання норм харчування. Аналіз норм харчування за І квартал 2019 рік показав, що відсоток виконання норм харчування за основними продуктами склав 58%.

 Не в повному обсязі виконано норми з інших продуктів харчування І кварталі 2019 році, зокрема: сиру кисломолочному – 48%, сметані – 40,0 %, риби -48%. Дуже низьким є відсоток виконання норм з овочів – 52% ( у 2017р – 81%),  фруктів – 15%, молока – 30%, сиру твердому – 17%(у 2017р за цей період сир твердий було виконано на 40%).      

Відповідно до розподілу обов’язків та вимог документацію з організації харчування вели старша медична сестра, завгосп, кухарі. Уся документація з організації відповідає вимогам Інструкції з організації харчування дітей у дошкільних навчальних закладах, журнал бракеражу сирої продукції заповнювався своєчасно.

Планомірно здійснювався контроль за закладкою продуктів у котел, щодня старшою медичною сестрою і вибірковий контроль завідувачем, щодня у ранковий час вихователями чергових груп, згідно графіку, а також педагогічний та громадський контроль за станом організації харчування дітей у групах.

Вихователі, помічники вихователів дошкільного навчального закладу беруть участь в організації харчування дітей. Впродовж І кварталу 2019 року вони дотримувались вимог програми «Українське дошкілля» щодо фізичного розвитку дітей, виховання у них культурно – гігієнічних навичок. Щодня перед кожним прийманням їжі столи для дітей сервірували відповідно до меню. Дітей привчають сідати за стіл охайними, з чистими руками, сидіти за столом правильно та користуватися столовими приборами (ложкою та виделкою). Починаючи з другого півріччя другої молодшої групи дітей навчають чергувати у групі під час приймання їжі, використовувати санітарний одяг, сервірувати столи. Кількість столового посуду в групах відповідає кількості дітей за списком.

Протягом зазначено терміну спеціалістами санітарно – епідеміологічної служби перевірялась робота дошкільного навчального закладу.         

         Впродовж І кварталу 2019 року було організовано харчування дітей пільгових категорії:

Всього: 23 дитина.

Із них:

  • із малозабезпечених сімей – 8 дітей;
  • діти-інваліди – 2;
  • діти із багатодітних сімей – 13 дітей.

         Питання харчування дітей розглядалось на засіданнях ради дошкільного навчального закладу, виробничих та апаратних нарадах, батьківських зборах.

         Вартість харчування дітей ясельної групи - 20 гривень на день, садової - 25, з них 60% за рахунок батьків, 40% за рахунок бюджет

 

Виконання натуральних норм харчування за 3 місяці (в порівнянні)

 

Назва продукту

Норми дошкільний вік, %

 

2015

2016

2017

2018

2019

Хліб житньо – пшеничний, батон

95

90

94

88

98/100

Картопля

65

89

39

90

91/74

Овочі свіжі

58

70

81

52

69/50

Фрукти свіжі

20

20

34

15

49/22

Сік натуральний

74

30

11

52

59/45

Масло вершкове

 

94

76

101

91

98/88

Олія соняшникова

102

89

89

99

100/100

Яйця курячі

77

78

75

78

77/45

Молоко рідке

 

33

36

34

30

36/41

Сир твердий

51

38

40

17

36/38

Сир кисломолочний

42

44

52

43

48/45

М'ясо

52

73

61

82

92/73

Риба заморожена

61

55

66

48

101/54

             

 

.

Аналіз внесення батьківської плати за харчування дітей в днз показав, що не всі батьки виконують свої обов’язки, порушують вимоги Статуту днз в розділі своєчасної , до 10 числа місяця,  внесення плати.

 

Дотримання вимог охорони дитинства в ДНЗ

Система заходів щодо охорони дитинства в ДНЗ включає:

 - визначення основних правових, економічних, організаційних, культурних та соціальних засад щодо охорони дитинства, удосконалення законодавства про правовий і соціальний захист дітей, приведення його у відповідність з міжнародними правовими нормами у цій сфері;

-  забезпечення належних умов для охорони здоров'я, навчання, виховання, фізичного, психічного, соціального, духовного та інтелектуаль-ного розвитку дітей, їх соціально-психологічної адаптації та активної життєдіяльності, зростання в сімейному оточенні в атмосфері миру, гідності, взаємоповаги, свободи та рівності;

-  проведення державної політики, спрямованої на реалізацію цільових програм з охорони дитинства, надання дітям пільг, переваг та соціальних гарантій у процесі виховання, навчання, підготовки до трудової діяльності, заохочення наукових досліджень з актуальних проблем дитинства;

 - встановлення відповідальності юридичних і фізичних осіб (посадових осіб і громадян) за порушення прав і законних інтересів дитини, заподіяння їй шкоди;

- написання і реалізація річного плану, заходів з охорони дитинства за напрямками роботи: організаційна, інформаційно-методичне забезпечення, організована діяльність з дітьми, робота з батьками.

 

 

Організація предметно – розвивального середовища для повноцінного розвитку

Немає жорстких, деталізованих вимог до побудови середовища в освітній установі, оскільки освітні програми, склад дітей, педагогічні кадри можуть істотно відрізнятися один від одного. Разом з тим, можна виділити найбільш загальні положення (вимоги) при створенні розвиваючого середовища в дошкільних установах, засновані на сучасних підходах до освіти. У кожній віковій групі потрібно створювати умови для самостійної активної цілеспрямованої діяльності (ігрової, рухової, образотворчої, театральної).

Організація та розміщення предметів розвиваючого середовища в нашому дитячому садку відповідає віковим особливостям дітей та їх потребам. У дитини дошкільного віку є три основні потреби: в русі, спілкуванні, пізнанні, тому середа організовується так, щоб у дітей був самостійний вибір: з ким, де, як у що грати. Підбір обладнання та матеріалів для груп визначається особливостями розвитку дітей конкретного віку і характерними для цього віку сензитивними періодами. Наприклад, для дітей третього року життя надається вільний, достатньо великий простір, де можна задовольнити потребу в активному русі: катанні, ігри з великими іграшками. У групах чотирирічних дітей розгорнуті центри сюжетно-рольових ігор з великою кількістю атрибутів. Діти середнього дошкільного віку яскраво проявляють потребу в грі з однолітками, тому в групах створенні затишні куточки, де діти можуть гарти поділившись на невеличкі підгрупи. Старший дошкільний вік дітей віддає перевагу спільній грі, тому в групи обладнані так, щоб було зручно організовувати спільну діяльність.

Групи наповнені розвиваючим матеріалом, відповідним, інтересам хлопчиків і дівчаток. Наприклад, для старшого дошкільного віку в центрі ручної праці і конструювання розміщуються зразки виготовлення техніки (хлопчикам), сумочки, ляльки з гардеробом речей, предмети побуту (дівчаткам)

В обстановку груп крім предметів, призначених дітям певного віку, включено приблизно 15% матеріалів, орієнтованих на більш старший вік. У всіх вікових групах є затишне місце для відпочинку, це легкі повітряні будиночки з прозорої тканини, м'які меблі в тихій зоні біля квітів, акваріумів.

Відомий психолог Лев Виготський зазначав, що наукові поняття дитини не засвоює і не заучує, а виникають і складаються вони за допомогою напруги її власної думки. Саме тому одних із шляхів, який веде до прискорення процесу пізнання, є використання інноваційних технологій. Звичайні заняття вичерпали себе, вони не можуть дати тривалого інтелектуального навантаження. А щоб навчання було цікавим, потрібні заняття нового типу, заняття які моделюють творчий процес і створюють свій мікроклімат, де з’являються можливості для розвитку творчого боку інтелекту. А саме такими і є заняття з використанням розвивальних фільмів, програм, мультфільмів. Використання мультфільмів, розвивальних фільмів і програм дає змогу кожній дитині піднятися до вершини своїх можливостей, де розвиток здійснюється успішніше. Зараз для дітей розроблено багато програм і фільмів на різну тематику: вивчення іноземної мови, ознайомлення з математикою, природою, логічний розвиток тощо.

Але для використання інноваційних технологій, потрібне певне обладнання, у кожній групі дитячого садка. На даному етапі цей вид розвивальної роботи, може використовуватися лише частково. Щоб і надалі в дитячому садку використовувалася інноваційна технологія, необхідні кошти, для повної реалізації.

 

 

Робота дитячого  садка з вихованцями пільгових категорій у 2018/2019 навчальному році

 

У своїй діяльності педколектив керується Конституцією і законами України, Указами Президента України, рішеннями Кабінету Міністрів України і органів управління освіти всіх рівнів з питань освіти і виховання дітей; правилами і нормами охорони праці, техніки безпеки і пожежної безпеки, а також Статутом дошкільного закладу (в тому числі Правилами внутрішнього трудового розпорядку, наказами і розпорядженнями завідувача), дотримується положень Конвенції про права дитини та нормативних документів з охорони дитинства.

Для набуття офіційного статусу «дитина пільгової категорії» надається пакет документів, а саме:

-       ксерокопії свідоцтва про народження дитини,

-       ідентифікаційний код дитини та батьків, їх паспортні дані

-       довідка, яка підтверджує соціальний статус дитини,

-       довідку про склад сім"ї

Дані дитини заносяться до бази даних дітей пільгового контингенту, а документи зберігатимуться в "Соціальному паспорті" дитини, а також надаються до міського управління освіти.

Педколектив дошкільного закладу на чолі з практичним психологом, відповідальним за роботу з дітьми пільгових категорій:

·забезпечує соціально-педагогічний патронаж дітей в системі освіти,

·сприяє взаємодії дитячого садка, сім'ї, служби у справах дітей, центру соціальних служб, кримінальної міліції ті інших підрозділів державних адміністрацій, органів місцевого самоврядування неурядових та громадських організацій - з метою адаптації дитини до вимог соціального середовища і створення умов для її сприятливого розвитку.

З метою соціального захисту дітей пільгових категорій проводяться заходи:

- забезпечується участь дітей пільгових категорій у заходах, присвячених Міжнародному Дню захисту дітей, Міжнародному Дню інваліда, новорічним святам тощо;

- психологом проводится робота серед дітей пільгового контингенту з метою створення умов для всебічного розвитку дітей;

- забезпечено соціально-педагогічний супровід навчально-виховного процесу, соціально-педагогічний патронаж соціально незахищених категорій дітей (обстеження умов проживання і виховання дітей);

- педколектив сприяє проходженню медичних оглядів дітей пільгових категорій під час планових оглядів дітей медичними працівниками відповідних медичних установ.

Офіційний статус дітей пільгового контингенту наведений в таблиці.

З  дітьми, їх батьками, вихователями та адміністрацією закладу проводиться соціально-педагогічний патронаж:

- налагодження зв’язків та співпраця зі службами у справах дітей та опікунської ради;

- збір інформації на дітей пільгового контингенту та подання в різні соціальні установи: в  управління освіти, службу в справах дітей, опікунську раду;

- консультування вихователів, батьків та осіб, які їх замінюють, з питань соціального захисту різних пільгових категорій;

- збір, оформлення та постанова дітей на облік дітей пільгового контингенту;

- обстеження матеріально-побутових умов проживання; складання актів обстеження;

- посередництво у наданні гуманітарної та матеріальної допомоги;

- співбесіда з опікунами дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування;

- підготовка та супровід дітей пільгового контингенту на міські свята, організовані для даного контингенту;

- консультування батьків, вихователів з питань організації оздоровлення вищезазначених дітей;

- створення та щомісячне оновлення «Банку даних дітей пільгових категорій»;

- ознайомлення дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, дітей-інвалідів та їх батьків/опікунів з пільгами, передбаченими законодавством України;

- соціально-педагогічний супровід дітей пільгового контингенту та членів їх родин;

- збір інформації про інвалідів та хворих дітей, які відвідують наш заклад та ін.

Батькам  надається соціально-правова просвіта. Проводиться контроль за організацією в позаурочний час дозвілля дітей пільгового контингенту.

 

 

Інформація про дошкільників КДНЗ №3 «Барвінок» пільгових категорій станом на 01.05.2019 р. місто (район)

 

Кількість дітей -сиріт

Кількість дітей, позбавлених батьківського піклування

Кількість напівсиріт

Кількість дітей з неповних сімей

Кількість дітей з багатодітних сімей

Кількість дітей з малозабезпечених сімей

Кількість дітей – інвалідів, з них

Діти ЧАЕС

Діти учасників АТО та бойових дій

Діти загиблих військовослужбовців

Діти- внутрішньо-переміщені особи

 
 
 

Які навчаються в школахіндивідуальному навчанні

Які навчаються у спеціальних навчальних закладах

Які не навчаються

 
 
 
 
 
 

0

0

1

25

13

8

2

0

0

1

15

0

7

 

 

 

Психолого-педагогічний супровід

 

Психологічна служба в КДНЗ №3 «Барвінок» представлена психологом Сердюк Ангеліною Олегівною.

         Планування роботи практичного психолога КДНЗ №3 «Барвінок» здійснюється згідно з наказом від 22.05.2018 № 509 «Положенням про психологічну службу у системі освіти України» зареєстроване в Міністерстві юстиції України 30.07.2018р. за №885/32337. Відповідно до статі 76 Закону України «Про освіту», Положення про Міністерство освіти і науки України, затвердженого постановою Кабінету Міністра України від 16 жовтня 2014 року №630.

Впродовж функціонування психологічної службі в дошкільному закладі психологом забезпечувався психологічний супровід навчально-виховного процесу, приділялася увага розвитку емоційної сфери та духовного становлення дошкільників. Практичним психологом своєчасно надавалася професійна консультативно-методична допомога всім учасниками навчально-виховного процесу з питань психологічного розвитку, навчання та виховання дітей. Проводилась організація просвітницько-пропагандистської роботи з підвищення психологічної культури адміністрації, педагогів та батьків.

Протягом року психолог ДНЗ № 3 проводила свою роботу згідно річного плану затвердженого адміністрацією дитячого ясла-садка, та узгодженого з керівником міської психологічної служби.

В 2018 - 2019 навчальному році були проведені наступні дослідження:

1. Виявлення рівня адаптованості дітей І, ІІ молодшої групи до ДНЗ.

1.1. Узагальнені результати дослідження (первинне)

Всього: 81 дитина

високий рівень адаптованості –  37 дітей (46%)     

середній рівень – 37 дітей (46%)

низький рівень – 7 дітей (8%)

1.2. Узагальнені результати дослідження (контрольне)

Всього: 93 дитини

високий рівень адаптованості – 66 дітей (71%)     

середній рівень – 27 дітей (29%)

низький рівень – жодної дитина (0%)

2. Визначення агресивності та ворожості у педагогічному колективі:

Результати діагностики:

Норма агресивності дорівнює 21 ± 4 – 14 педагогів (100%)

Підвищений рівень агресивності 25+  - немає (0%)

Норма ворожості дорівнює 6-7 ± 3 -  13 педагогів  (93%)

Підвищений рівень ворожості 10+ - 1 педагог (7%)

3. Виявлення  рівня шкільної зрілості у дітей старших груп до навчання в школі.

Узагальнені результати дослідження:

Всього: 58 дитини

високий рівень - 21 дітей (36%)

середній рівень - 34 дитина (59%)

нижче середнього рівня - 3 дитини (5%)

4. Виявлені діти в середніх, старших групах з проблемами:

- підвищена агресивність у 3 дітей;

- сором'язливість у 11 дітей;

- замкнутість у 1 дітей;

- гіперактивність у 6 дітей.

- діти, які потребують спеціального корекційного навчання із вадами розвитку, потребують обстеження міської медико-психолого-педагогічної комісії. Проводилося відстеження динаміки розвитку цих дітей, підготовка документів для ПМПК.

Виявлені результати досліджень оброблялися, були представлені в аналітичних звітах, всім учасникам досліджень були надані рекомендації.

Проводилася корекційно-відновлювальна та корекційно-розвивальна робота за такими програмами:

1. «Заняття психолога з дітьми 2-4 років в періодадаптації к дошкільному закладу». Автор: А.С. Роньжина.

2. «Конспекти комплексні заняття по казкам з дітьми 4-5 років. Автор: Новиковська О.А.

3. «Розвиток довільної пізнавальної діяльності у дітей». Автор: Ю.В. Останкова.

4. «Психокорекційна програма роботи з агресивними, замкнутими і соромливими дітьми». Автор: К. Шевченко.

5. «Робота психолога з гіперактивними дітьми і дітьми зі страхом». Автор: І.Л. Арцишевська.

Для батьків були проведені наступні заходи:

1. Консультація ««Адаптація дітей раннього віку до перебування в ДНЗ».

2. Тренінг «Скоро до школи».

3. Консультація батьків, дітей яких потребують особливої уваги, надання рекомендацій.

4. Бесіда та знайомство з батьками дітей, які вступили до ДНЗ.

5. Консультування батьків, щодо результатів діагностування, надання рекомендацій.

6. Консультування сімей вимушених переселенців у разі потреби та за запитом.

З педагогами проводилися наступні форми роботи:

1. Доповідь «Жінка стає товаром»

2. Тренінгове заняття «Профілактика стресів у педагогічній практиці»

3. Групова консультація «Позитивне ставлення до себе та інших – запорука здоров’я»

4. Виступ на педраді «Готовність вихованців старших груп до навчання в школі»

5. Консультування педагогів про виховання і розвиток дітей за ходом надходження запиту, на підставі психодіагностичної роботи.

6. Консультація для вихователів з приводу результатів діагностики, надання рекомендацій.

 Мета психологічної служби ДНЗ працювати над проблемою «Сприяння повноцінному особистому й інтелектуальному розвитку дітей на кожному віковому етапі» та виконувати такі завдання:

  1. Профілактика дезадаптації новоприбулих дітей.
  2. Психологічний супровід дітей раннього віку.
  3. Визначення та формування психологічної готовності до шкільного навчання.
  4. Сприяння психологічному комфорту дітей у ДНЗ через просвіту педагогів та батьків.
  5. Психологічний супровід дітей, які потребують підвищеної педагогічної уваги, дітей-сиріт, дітей, котрі знаходяться під опікаю, дітей з ускладненою поведінкою тощо.
  6.  Консультаційна робота з адміністрацією дошкільного закладу, вихователями й батьками щодо різних психологічних проблем.
  7. Психодіагностична та просвітницька робота з педагогічним колективом.
  8. Робота з формування психологічної компетентності всіх учасників навчально-виховному процесу.

Управлінська діяльність завідувача КДНЗ

         Безпосереднє керівництво КДНЗ №3 здійснює відділ  освіти виконавчого комітету Рубіжанської міської ради.

            До складу органів самоуправління дошкільного навчального закладу входять:

 

 Батьківські комітети груп

 Профспілковий комітет

 Педагогічна рада

 Загальні збори батьків та членів трудового колективу

 

Управлінські рішення та дії завідувача ДНЗ у поточному році були спрямовані головним чином на забезпечення працездатності колективу виконання річних завдань:

1. Пролонгування  колективної угоди на 2013-2016роки.

2. Складання бюджетного запиту на 2019 рік.

3.  Колектив постійно над створенням позитивного іміджу нашого дошкільного закладу і тому  у  2011 у нас з’явився власний сайт. Розробили ми його самостійно, інформація розрахована, в першу чергу, на батьків наших вихованців, а також на колег зі всієї України. Цікаві статті, фотогалерея, форум – все це сприяє відкритості ДНЗ, залученню батьків до життя їх дітей в закладі. Особлива вдячність  за цю роботу Сердюк А.О., практичному психологу.

4. Організація роботи зі зверненнями громадян є важливою складовою управління закладом. Впродовж звітного періоду  письмових звернень не було.  На особистому прийомі у керівника   головними питаннями, які порушені під час бесід є працевлаштування та оформлення дитини до КДНЗ, надання пільг за харчування, збереження місця, видача довідок. За ініціативи завідувача на особистому прийомі були батьки, які мали заборгованість по оплаті за харчування, безпричинне невідвідування КДНЗ.

5. Організація морального та матеріального заохочення працівників, які добросовісно виконують свої обов’язки, працюють творчо є невід’ємною складовою успішного управління. закладом.

6. Організація роботи з батьками та громадськістю з метою залучення їх до управління закладом, пропагувалася  через раду ДНЗ, інформаційні стенди, буклети, сайт тощо.

 

Робота по зміцненню матеріально - технічної бази ДНЗ

            

            За рахунок обласного бюджету було відремонтовано покрівлю дошкільного закладу на суму майже 1,5 млн. грн..

            Було перезаряджено за рахунок місцевого бюджету 15 вогнегасників.

Із місцевого бюджету виділялись кошти на закупівлю миючих та дезінфікуючих засобів. Придбано бактерицидні лампи -2 шт., вимірювач тиску -1 шт., ваги електронні – 1шт., пожежний рукав – 3 шт., лічильник електричний – 3150грн.

           Але існують і певні проблеми:

  • необхідно провести капітальний ремонт системи опалення на суму близько

      510 тис.грн;

  •  потребують заміни вікна і двері у всьому приміщенні дошкільного закладу;
  •  потребує ремонту і утеплення фасад будинку;
  •  потребують ремонту тротуари дошкільного закладу;
  •  необхідний ремонт музичної зали;
  •  необхідно відремонтувати пожежні сходи, встановити протипожежну сигналізацію, систему оповіщення, придбати респіратори для захисту органів дихання дітей і дорослих.

 

 

                                                             Придбано:

                                                              

Наименование

Количество

(шт)

Стоимость

(грн)

1

Вікно металопластикове

1

5600,00

2

Вікно металопластикове

1

7940,00

 

Всего на сумму: тринадцять тисяч п’ятсот сорок грн.00 коп

                                                          

 

                                                           

Наименование

Количество

(шт)

Стоимость

(грн)

 

1

Тумба для національного куточка

1

1200.00

2

Тумба для дидактичного матеріалу

1

1200,00

 

Всего на сумму: дві тысячи чотириста грн.

                                                 

Наименование

Количество

 

Стоимость

(грн)

 

1

Фарба червона

2,8 кг

106,4

2

Фарба зелена

2.8 кг

106,4

3

Фарба блакитна

2.8 кг

106,4

4

Фарба водоемульсійна

              14 кг

406,0

5

Фарба біла

2.8 кг

112,0

6

Папір для ксероксу

   10 пачок

990,0

7

Зошит А-4

   1 шт

               97,0              

8

Лампи розжарювання

    25 шт

               162,5

 

Всего на сумму:  дві тисячі вісімдесят шість грн..

Наименование

Количество

(шт)

Стоимость

(грн)

 

1

Лотки для іграшок

4

100,00

2

Куточок національний

1

100,00

 

Всего на сумму: двісті грн

 

Наименование

Количество

(шт)

Стоимость

(грн)

 

1

Килим 1,5Х4м

1

1050,0

2

Рушник

18

360,0

3

Рушник махровий

20

400,0

 

Всего на сумму: одна тисяча вісімсот десять грн.

 

Наименование

Количество

(шт)

Стоимость

(грн)

 

1

Дошка-мольберт

 

2

 

880,00

Всего на сумму: вісімсот вісімдесят грн..

Проведено підписку на періодичні видання на 6 місяців на суму 1910,98 грн

Оплачено послуги інтернету на суму 600 грн                                    

Всього придбано на суму 24146,98 грн

                           Сподіваюсь на подальшу співпрацю з колективом, батьками.

Дякую за увагу!

 

                       

 

 

Комунальний дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) № 3 «Барвінок»

управління освіти Рубіжанської міської ради

 

 

                                                                  ПРОТОКОЛ

30.05.2019 № 2                                                                                                       

 

м.Рубіжне

 

Загальних зборів

педагогічного колективу та

громадськості

 

Голова             - Лобуренко Л.І.

Секретар      - Василенко Л.О.

 

Присутні:    121

Із них:                                                                  

члени колективу: 34

батьки: 87

 

 

Порядок денний:

  1. Звіт керівника ДНЗ № 3 Майської О.А. перед педколективом та громадськістю за 2018-2019 навчальний рік.
  2. Оцінка педколективом та громадськістю діяльності завідувача.

      3.   Різне.

 

1.СЛУХАЛИ:

МАЙСЬКУ О.А., завідувача ДНЗ № 3. – Текст доповіді додається до протоколу.

 

ВИСТУПИЛИ:

ЛОБУРЕНКО Л.І., вихователь-методист , розповіла про нестандартні підходи, цікаві заходи у здійсненні  навчально-виховного процесу. Звернула увагу на результати тематичних перевірок, які  відбулись протягом 2018-2019 навчального  року.

 

СЕРДЮК А.О., практичного психолога, яка провела аналіз проведеної роботи  з дітьми, щодо адаптації та підготовки до шкільного навчання. ..Надала  дієві поради  батькам.

 

Коморна Л..В.., зазначила,  що  необхідно поповнювати розвивальне середовище в дошкільному закладі  новими іграшками, спортивним інвентарем.

 

Чимковська Т.В.. відзначила високий рівень готовності дітей до навчання в школі. Зазначила, що за результатами анкетування, батьки відмічають, що це є заслугою дитсадка

 

Березина Т.П.,  подякувала  всьому  колективу за  високий рівень організації навчально-виховної роботи. Зокрема  відзначила  гарно  організовані  екскурсії до міського музею,  до  пожежної  частини  та до бібліотеки.

 

Кучинська М.А., наголосила, що й надалі батьки будуть підтримувати дошкільний заклад добровільними внесками. Вважає, що гроші витрачаються тільки на потрібні речі, все отримане поставлено на облік, складено акти, своєчасно проводяться звіти про отримані кошти та витрати. Подякувала і працівникам і батькам за плідну роботу.

 

Паршина Ю.В.,   зазначила, що без допомоги знову прибулих батьків дошкільному закладу не обійтись. Закликала батьків підтримати пропозицію батьківського комітету з питання надання батьками благодійних внесків ( в тому числі вступного внеску) для розвитку матеріальної бази КДНЗ.

 

Хасанова Л.А., зазначила, що незважаючи на побоювання, адаптація її онуки до умов дошкільного закладу  пройшла дуже гарно. В цьому заслуга працівників та батьків.

 

 Дорофеєва А.. А., .подякувала працівникам закладу за гарно організоване харчування дітей. Та особисто подякувала музичним керівникам за гарно організовані заходи, ранки та заняття.

 

За регламентом, секретар зборів після обговорення звіту завідувача ДНЗ запропонувала оцінити діяльність керівника шляхом таємного голосування.

Результати голосування:

«задовільно» - 121 чоловік,

«незадовільно» - 0.

 ВИРІШИЛИ:

1.1. Діяльність керівника КДНЗ признати  задовільною.

 

Голова                                          Л.І.Лобуренко

 

Секретар                                        Л.О.Василенко

 

 

 

 

Комунальний дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) № 3 «Барвінок» управління освіти Рубіжанської міської ради

 

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ЗВІТ

Майської Олени Анатоліївни

директора  КЗДО № 3 „Барвінок”,

про діяльність в 2019-2020 н.р.

перед педагогічним колективом та громадськістю

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                                                                               2020

 

 

Загальна характеристика

               КДНЗ №3 знаходиться в комунальній власності Рубіжанської міської ради.

            Наш дошкільний заклад засновано  в 1965 році.

            КДНЗ працює на п’ятиденному робочому тижні, з 10,30-ти годинним режимом роботи. Щоденний графік роботи з 7.00  до 17,30; працює чергова группа з 6.40 до 17.50.

            Навчальний рік в КДНЗ починається 1 вересня та закінчується 31 травня. З 1 червня по 31 серпня – літній оздоровчий період. У КДНЗ визначено українська мова навчання та виховання у  групах № 2,3,4,5,6,8 (160 дитини) та російська мова навчання у  групах 1,7  ( 44 чол).

КДНЗ №3 заклад загально розвиваючого типу.

 

Склад вихованців

            За проектною потужністю дошкільний заклад розраховано на 150 місць для дітей від 2  до 6 (7)років. Групи комплектувались переважно у серпні–жовтні. 

У 2018-2019 навчальному році укомплектовано 8 вікових груп в яких виховується 204 дітей. Перенавантаження складає 37%.

 

Створення педагогічних умов для навчання дітей та вжиті                заходи щодо упровадження інноваційних технологій у навчальний процес

 

Освітня діяльність, планування навчально-виховної роботи з дітьми, ведення ділової документації у дошкільному навчальному закладі здійснюється відповідно до чинних програм, вимог Базового компонента дошкільної освіти та інших нормативно-правових документів.

Педагоги працюють за затвердженими МОН України програмами. Це – програма розвитку дитини дошкільного віку «Українське дошкілля» (О.І.Білан; за загальною редакцією О.В.Низьковської). Для виконання варіативної частини Базового компоненту використовують авторські програми «Україна – моя Батьківщина» (О.М.Каплуновська, І.І.Кичата, Ю.М.Палець), Програма розвитку дитини від 2 до 6 років «Безмежний світ гри з LEGO» (О.Ю.Рома, В.Ю.Близнюк, О.П.Борук).

 

З метою покращення якості освітнього процесу педагоги підвищували свій професійний рівень. Відповідно до перспективного плану-графіку курсової перепідготовки у 2018-2019 н. р. на курсах підвищення кваліфікації при Луганському обласному інституті післядипломної педагогічної освіти підвищили свою фахову майстерність 7 педагогів, що складає 100% від запланованої кількості. Атестовано 3 педагоги. За результатами атестації вихователю Г.В.Гузенко підтверджено відповідність займаній посаді; вихователю Т.І.Криволаповій підтверджено відповідність раніше присвоєному педагогічному званню «вихователь-методист», вихователю Е.В.Руло – відповідність кваліфікаційній категорії «спеціаліст».

Педагоги закладу стали учасниками обласних методичних заходів. Завідувач, вихователь-методист, практичний психолог, музичний керівник були присутні на регіональному науково-методичному семінарі у м. Сєвєродонецьку для учасників експериментальних майданчиків за темою «Формування соціально-комунікативних умінь у старших дошкільників у процесі театралізованої діяльності в дошкільному навчальному закладі».

Вихователь-методист Л.І.Лобуренко взяла участь в регіональному науково-практичному семінарі у формі вебінару «Створення сучасного розвивального середовища в ЗДО», семінарі-тренінгу «Медіакомпетентність сучасного педагога».

Вихователь-методист Л.І.Лобуренко, вихователь Н.І.

 

 

Загальна характеристика

        КДНЗ №3 знаходиться в комунальній власності Рубіжанської міської ради.

     З 27.05.2020р. комунальний дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) № 3 «Барвінок» № 3 управління освіти Рубіжанської міської ради на підставі рішення Рубіжанської міської ради Луганської області № 111/7  перейменовано в комунальний заклад дошкільної освіти  (ясла-садок) № 3 «Барвінок» № 3  Рубіжанської міської ради Луганської області (КЗДО № 3).       

      Наш дошкільний заклад засновано  в 1965 році.

            КЗДО працює на п’ятиденному робочому тижні, з 10,30-ти годинним режимом роботи. Щоденний графік роботи з 7.00  до 17,30; працює чергова группа з 6.00 до 18.00.

            Навчальний рік в КЗДО починається 1 вересня та закінчується 31 травня. З 1 червня по 31 серпня – літній оздоровчий період. У КДНЗ визначено українська мова навчання та виховання у  групах № 2,3,4,5,6,8 (1153 дитини) та російська мова навчання у  групах 1,7  ( 47 чол).

КЗДО - заклад загального типу.

 

Склад вихованців

            За проектною потужністю дошкільний заклад розраховано на 150 місць для дітей від 2  до 6 (7)років. Групи комплектувались переважно у серпні–жовтні. 

У 2019-2020 навчальному році укомплектовано 8 вікових груп в яких виховується 200 дітей. Перенавантаження складає 33%.

 

 

Створення педагогічних умов для навчання дітей та вжиті  заходи щодо упровадження інноваційних технологій у навчальний процес

 

Освітня діяльність, планування навчально-виховної роботи з дітьми, ведення ділової документації у дошкільному навчальному закладі здійснюється відповідно до чинних програм, вимог Базового компонента дошкільної освіти та інших нормативно-правових документів.

Педагоги працюють за затвердженими МОН України програмами. Це – програма розвитку дитини дошкільного віку «Українське дошкілля» (О.І.Білан; за загальною редакцією О.В.Низьковської). Для виконання варіативної частини Базового компоненту використовують авторські програми «Україна – моя Батьківщина» (О.М.Каплуновська, І.І.Кичата, Ю.М.Палець), Програма розвитку дитини від 2 до 6 років «Безмежний світ гри з LEGO» (О.Ю.Рома, В.Ю.Близнюк, О.П.Борук).

З метою покращення якості освітнього процесу педагоги підвищували свій професійний рівень. Відповідно до перспективного плану-графіку курсової перепідготовки у 2019-2020 н. р. на курсах підвищення кваліфікації при Луганському обласному інституті післядипломної педагогічної освіти підвищили свою фахову майстерність 2 педагога, що складає 100% від запланованої кількості.

Система методичної  роботи навчального закладу з педагогічними кадрами у 2019-2020 навчальному році була спрямована  на підвищення кваліфікації педагогічних працівників, їх педагогічної майстерності, удосконалення професійної творчості.

Педагоги закладу стали учасниками обласних та міських методичних заходів. Вихователь-методист Л.Лобуренко взяла участь в обласному семінарі-тренінгу «Сучасні технології ціннісно-орієнтованого виховання як підґрунтя формування просоціальної поведінки дошкільників» у м.Сєвєродонецьк.

Вихователь-методист Л.І.Лобуренко, вихователь Н.Калмикова стали учасниками семінару-тренінгу «Підвищення якості дошкільної освіти в Україні» для вихователів-методистів ЗДО та вихователів.

Заплановане навчання Л.Лобуренко, Т.Коморної  у проекті професійного росту «Створення навчального відео онлайн-засобами» відтерміновано у зв’язку з карантином.

Однією з дієвих форм методичної роботи стали семінари та семінари-практикуми: «Реалізація інтегрованого підходу на основі технології блочно-тематичного планування освітнього процесу», «Роль дитячої книжки у мовленнєвому розвитку дітей». Через теоретичні і практичні завдання вдалося збагатити досвід педагогів з актуальних проблем: реалізація інтегрованого підходу до організації освітнього процесу шляхом створення організаційно-педагогічних  умов, застосування планування за технологією методичного конструктора, інтегрування освітнього процесу у різних видах дитячої діяльності; створення розвивального предметного середовища ЗДО, що сприяє активному розвитку, навчанню, вихованню особистості дитини; розвиток мовлення дошкільників, застосовуючи ефективні методи та прийоми ознайомлення дітей з творами художньої  літератури.

Щоб розкрити інноваційний потенціал педагогів, були задіяні активні форми удосконалення фахової майстерності. Педагоги взяли участь в семінарах-практикумах; тренінгу  «Як створити сучасний освітній простір», майстер-класі  «Використання інтелектуальних карт в освітній роботі з дошкільниками».

Для підвищення професійного рівня педагогів проводилися колективні перегляди занять: Г.Гузенко - інтегроване заняття з пріоритетом мовленнєво-пізнавальних завдань «Тварини – домашні улюбленці»; Т.Коморна - інтегроване заняття з пріоритетом мовленнєвих завдань «Книжка в гості завітала – малят вчила, з ними грала»; О.Бервено - квест «Плекаємо любов до України»; Н.Калмикова - організація самостійної діяльності дітей у пізнавальному осередку; Н.Кунченко - діяльність у книжковому осередку; Д.Костянікова - діяльність у Монтессорі-центрах групи.

Засідання методичного об’єднання для вихователів груп дітей старшого дошкільного віку «Використання ефективних форм і методів роботи для розвитку пізнавальної активності дошкільників» за темою «Використання квест-технології в освітньому процесі ДНЗ» від терміновано до закінчення карантину. 

Проведено анкетування та тестування педагогів: «Підготовка та проведення інтегрованих занять», «Організація предметно-розвивальне середовище ДНЗ», «Український правопис», «Проводимо ранкову гімнастику правильно».

На допомогу вихователям та батькам вихователем-методистом розроблено пам’ятки та методичні рекомендації: «Як полегшити адаптацію дитини до дитячого садка: алгоритм дій батьків», «Поради батькам майбутніх першокласників», «Структура ранкових зустрічей», «Інтегроване заняття: як правильно організувати», «Розвивальне предметне середовище: чим наповнити осередки».

Для підвищення професійної компетентності педагогів методична база дошкільного закладу поповнюється фаховими виданнями.  У  2019-2020 навчальному році здійснено підписку на  періодичні педагогічні видання: «Практика управління дошкільним навчальним закладом», «Вихователь-методист дошкільного закладу», «Методична скарбничка вихователя», «Дошкільне виховання», «Палітра педагога», «Джміль». Наявність цих видань дає можливість урізноманітнити дидактичний матеріал для формування базових компетентностей  дошкільників.

Вихователі дошкільного навчального закладу працюють над освоєнням нових освітніх технологій. За інноваційними технологіями працюють вихователі Н.Кунченко (навчання дошкільників ранньому читанню),  Н.Калмикова (формування логіко-математичної компетенції дошкільників за допомогою блоків Дьєнеша ), музичний керівник В.Старікова (використання інноваційних методів та форм роботи на музичних заняттях у дошкільному закладі для розвитку творчих здібностей дітей).

Вихователі поглиблено працюють над тематичними напрямками: Г.Гузенко - «Всебічний розвиток дошкільників засобами конструктора LEGO», Е.Руло – «Формування сенсорних еталонів у дітей раннього віку», О.Бервено – «Використання нетрадиційних технологій у зображувальній діяльності».

Вихователі середніх і старших  груп ведуть роботу з дітьми за методикою «ранкових зустрічей» в рамках проекту за підтримки фонду ЮНІСЕФ «Садочок – простір дружній до дитини».

Педагоги закладу мали публікації у фахових виданнях: вихователь Е.Руло - «Управління інноваційною діяльністю закладу дошкільної освіти» (Матеріали Всеукраїнської науково-практичної конференції «Теорія та практика управлінської діяльності в умовах соціокультурних трансформацій»); вихователь Н.Калмикова – методична розробка  «Автоперегони» (Сайт vseosvita.ua); вихователь А.Синицька – методична розробка «Будиночок для лісових звірів» (Сайт vseosvita.ua). Робота вихователя-методиста Л.Лобуренко «Формування соціально-комунікативних умінь старших дошкільників у Театрі дитячої моди» увійшла до збірника матеріалів ХІ Міжнародного фестивалю педагогічних інновацій, м. Черкаси).

Реформування змісту дошкільної освіти передбачає застосування нових підходів до розвитку, виховання та навчання особистості дитини. Значно збільшився та розширився обсяг змісту знань в різних розділах педагогічного процесу, що стає причиною перевантаження, яке позначається на дитині. В той же час,  зміст дошкільної освіти спрямовано на розв’язання таких завдань, як зміцнення та збереження здоров’я дитини, розвитку базових якостей та формування основ її компетентності. Тому постала необхідність впровадження в педагогічну практику інтеграційного підходу, суть якого полягає у цілісності освітнього процесу. Це стало одним із завдань для педагогічного колективу дошкільного закладу на 2019-2020 нр.

Педагоги показали знання теорії інтеграції змісту дошкільної освіти, структури проведення різних видів занять, зокрема й інтегрованих. Вихователі мають уявлення про те, які види занять вирішують проблеми інтегрованого навчання, знають, які методи ефективні під час проведення інтегрованого заняття та які види діяльності краще інтегрувати.

Вихователі всіх груп використовують в роботі блочно-тематичне планування за принципом методичного конструктора. Для полегшення календарного планування за блочно-тематичним принципом, забезпечення якості освітнього процесу вихователі створили в кожній групі організовану за принципом тематичної єдності картотеку дидактичних, художніх, розвивальних засобів, які слугують  їм опорою протягом дня. До неї входять інтелектуальна карта, дидактичний матеріал. Оскільки логіку тематичного циклу визначено й відображено в карті, педагогові лишається, скориставшись картотекою каталогу, дібрати необхідний дидактичний і художній матеріал.

Для зручності й швидкості користування в картотеці дидактико-методичний матеріал має бути систематизовано не тільки за темами, а й за засобами. У картотеках вихователів усіх груп такий поділ є, але картотеки не поділені на окремі картки. Також недостатньо текстів літературних творів (вихователі користуються здебільшого збірками); наочний матеріал (окрім інтелектуальних карт, коректурних таблиць) також не у всіх групах поділений згідно тематичним циклам. Такий підхід суперечить принципу методичного конструктора, сутність якого полягає в тому, що з окремих елементів, заготовлених раніше, педагог сам складає, конструює загальну картину проживання дня, згідно зі своїм особистим бачення, розумінням кожної навчальної теми.

До проведення інтегрованих занять вихователі ретельно готуються: визначають програмовий зміст, дидактичні цілі, відбирають матеріал.  Педагоги готують дітей до заняття (дають дітям знання  з теми, активізують словник, інтерес до певної теми). Також вихователі застосовували наочність (у вигляді опорних таблиць для тематичного узагальнення і повторення). Педагоги використовують  дидактичну гру як засіб практичного застосування отриманих знань. Застосовують групові та індивідуальні форми роботи з дітьми.

Але часом вихователі вдаються  до прийомів, що мають інформаційно-­репродуктивну основу, спрямовані на слухове та зорове запам’ятовування й обмежують  безпосередню діяльність самих дітей у підгрупах та індивідуально. Також не на всіх заняттях використовувалися карти розумових дій. Щоб краще розкрити тему­-образ на занятті, деякі педагоги застосовують велику кількість різних прийомів, але забувають про необхідність сформувати в дітей цілісне уявлення про предмет, який зазначено в темі заняття.

В подальшій роботі педагогам треба чітко додержуватися методики проведення  інтегрованих занять, оскільки, якщо вона відсутня або не забезпечена у повній мірі, то заняття не дає очікуваного результату й у дітей не утворюється цілісне уявлення щодо визначеної теми.

Одним з визначальних факторів виховання дітей є предметно-розвивальне середовище. Правильно організоване, воно допомагає забезпечити гармонійний розвиток дитини, створити емоційно позитивну атмосферу в групі, організовувати й проводити організовану й самостійну  діяльність. Тому педагоги постійно вдосконалюють предметно-розвивальне середовище дошкільного закладу. За допомогою батьків групи поповнилися ігровим обладнанням, яке відповідає педагогічним, естетичним та санітарно-гігієнічним вимогам. Для забезпечення атмосфери, що сприяє всебічному гармонійному розвитку особистості дошкільника, вихователі створюють розвивальний життєвий простір з усіх освітній ліній життєдіяльності дошкільника.

Педагоги організували розвивальні осередки: природознавчий, ігрової діяльності, образотворчої діяльності, пізнавальної діяльності тощо. Вихователі заохочую ігри з використанням багатоцільових матеріалів, які передбачають можливість творчих рішень.

Але треба докласти зусиль до того, щоб зробити окремі осередки зробити саме предметно-ігровим середовищем - динамічним, варіативним, таким, що не обмежує свободу дітей, дає їм змогу вільно переміщуватися у групі, спонукає робити вибір та активно діяти. Крім того, старшим групам варто враховувати особливості розвивального середовища НУШ.

Педагогами складено конспекти інтегрованих занять з пріоритетами різних видів діяльності. Також поступово формується картотека дидактичних засобів за принципом «методичного конструктора».

У методичному кабінеті закладу систематизовано та поповнено методичний матеріал за розділами «Планування освітнього процесу у різних вікових групах», «Предметно-розвивальне середовище ЗДО».

Розвивальне середовище груп поповнилося стендами «Ранкові зустрічі». За допомогою інформації на таких стендах під час ранкової зустрічі педагог орієнтує дітей на тему дня, готуючи їх до роботи в центрах діяльності. Вихователям варто додатково виготовити (за участі дітей) стенди-пам’ятки «Правила нашої групи».

               Педагоги всіх вікових груп працюють над виготовленням лепбуків за окремими тематичними циклами. Вихователі застосовують роботу з лепбуком як форму організації навчального матеріалу під час проектної діяльності, під час підготовки дітей до шкільного навчання та для ефективної співпраці з батьками.

Проаналізувавши проблеми і недоліки створюваного освітнього середовища, педагоги дійшли висновку, що потрібно ефективніше використовувати його для інформування всіх учасників освітнього процесу (дітей, батьків, педагогів). Є потреба у зміні предметно-розвивального простору  за допомогою ілюстративних, текстових, ілюстративно-текстових, фонових матеріалів.

Педагоги розуміють, що в сучасному світі, коли переважають електронні засоби інформації, складно змусити дитину взяти до рук книжку. Однак, якщо привчати дітей до читання з дошкільного віку, захоплюючи їх цим процесом, любов до книжки залишиться на все життя. Читання книжок — ефективний засіб пізнавального і мовленнєвого розвитку дитини. Для того, щоб педагоги знайшли цікаві форми роботи з дошкільниками у цьому напрямі, для них проведено відповідні методичні заходи.

У групах облаштовані куточки для читання. В них наявні книжки про тварин, про природні явища, казки.  Для дітей 5–6 років педагоги додають дитячу енциклопедичну літературу. Такі книжки дають дитині змогу поглиблювати свої знання, вчать самостійно пізнавати навколишній світ. Але не в усіх групах художню літературу дібрано відповідно віку дітей; недостатньо представлені фольклорні твори; вихователі не завжди слідкують за зміною книжок, рідко влаштовують тематичні виставки, присвячені творчості дитячих письменників, творам одного жанру тощо.

Педагоги використовують різні методи ознайомлення дітей з художньою літературою. Це словесні методи: читання творів,бесіда за змістом творів, переказ  твору, заучування напам’ять, виразне читання; практичні: інсценівки, ігри-драматизації, дидактичні ігри, театралізовані ігри; наочні: розглядання ілюстрацій, показ елементів інсценівки.

Але для більш ефективної роботи педагогам рекомендовано використання схем, наочних моделей. Ще один шанс по-новому розкрити для дитини той чи той літературний твір – інтерактивні книжки. Хоча в освітньому процесі закладу можливість використання ІКТ-технологій є не завжди, вихователі опановують і цей метод.

Педагоги організовують художньо-практичну діяльність дошкільників з книгою. Вихованці старших груп лагодять книжки і допомагають у цьому малюкам. Діти старшого дошкільного віку виготовляють книжки за творами дитячих письменників. До проектної діяльності залучають батьки вихованців.

 

Організація різних форм навчально-виховної роботи

            У дошкільному закладі застосовуються  різні форми організації освітнього процесу:

  • інтегровані заняття (один раз на день);
  • підгрупові заняття;
  • індивідуальні заняття (протягом дня);
  • робота за творчими напрямками груп.

 

Співпраця з організаціями міста

            Дошкільний заклад співпрацює з організаціями міста. Укладено договори про співпрацю з комунальним підприємством «Міський музей», Підтримуємо зв’язок з міською школою мистецтв, бібліотекою.

            У міському музеї під час екскурсій малята відвідали етнографічний зал, здійснили екскурсії на виставки пейзажного живопису, виробів декоративно-ужиткового мистецтва місцевих майстрів тощо. Педагоги, вихованці старших груп взяли участь у музейному заході «Різдво у рідній садибі».

            Разом з педагогами вихованці старших груп відвідували міську бібліотеку. Діти знайомилися з приміщенням бібліотеки, її наповненням. Викликали інтерес малюків і тематичні виставки, які працівники бібліотеки готують для своїх відвідувачів.

Налагоджена співпраця педагогічного колективу дошкільного закладу зі співробітниками патрульної поліції, які протягом навчального року відвідували «Барвінок» для проведення бесід з дошкільниками. Вихованцям нашого дошкільного закладу вже добре знайомі їх старші наставники – інспектори відділу зв’язків з громадськістю лейтенант Єлизавета Князєва, молодший лейтенант Тарас Березний, рядовий поліції Назар Наталуха. Такі зустрічі цікаві дітям та, без сумніву, мають виховний ефект.

             Традицією стали зустрічі працівників та вихованців КДНЗ з представниками МНС, які проходять під час Тижнів знань з основ безпеки життєдіяльності. Такі зустрічі корисні і цікаві і дітям, і дорослим.

Заплановані виступи учнів міської Школи мистецтв перед вихованцями дошкільного закладу від терміновано до закінчення карантину.

 

           

Стан травматизму за 2019 рік та перший квартал 2020р.

       Протягом 2019  року травмування вихованців під час навчально-виховного процесу не було. Не зафіксовано також випадків травмування працівників КДНЗ на виробництві та в побуті.

            Кількість травм невиробничого характеру серед вихованців не зменшилася порівняно з 2018 роком . Впродовж 2019  року  дітей отримали травми невиробничого характеру. Серед них побутових травм –, вуличних травм – 0, спортивних – 0.

            Питання травматизму дітей розглядуються на педрадах, виробничих нарадах, батьківських зборах.

            За I квартал 2020 року випадків виробничого травматизму серед  учасників навчально-виховного процесу не було. Не зареєстровано і випадків травмування на виробництві і невиробничого травматизму. Травм невиробничого характеру, що сталися з вихованцями – 2 (побутові).

 

 

 

 

Кадрове забезпечення

Педагогічний процес у КДНЗ забезпечують кваліфіковані спеціалісти: завідувач та вихователь-методист, 2 музичні керівники,  12 вихователів.

         Станом на 01.05.2020 р. із загальної чисельності працівників закладу дошкільної освіти - 3 знаходиться на військовій службі за контрактом ( із них 2 фахівці-педагоги); 1 вихователь знаходиться  у відпустці по догляду за дитиною.

 Таким чином у закладі наявні  вакансії:

- медичної сестри 0,2ставки,

-  вихователя – 14,9 годин на тиждень;

- інструктора з фізкультури – 30 годин на тиждень;

- практичного психолога – 30 годин на тиждень.

       Впродовж звітного періоду звільнилось 6 працівників, із них: 3 педагога. За цей же період прийнято на роботу 5 працівників, із них: 3 педагога.

Адміністрація закладу створює працівникам всі умови для плідної роботи. В цілому робота колективу ДНЗ відмічається стабільністю та позитивною результативністю.

                                      

Фізкультурно – оздоровча робота

На постійному контролі у адміністрації КДНЗ знаходиться дотримання санітарно-гігієнічних вимог до умов та режиму виховання дітей.

Для здійснення оздоровчої роботи у закладі створені умови:  спортивний майданчик, центри ігор на асфальті, спортивні куточки в групових приміщеннях.

     У нашому садочку ми використовуємо всі форми фізичної роботи:

- ранкова гімнастика;

- фізкультурні заняття

- спортивні розваги та свята;

- рухливі та спортивні ігри;

- прогулянки;

- фізкультурне дозвілля;

- організація самостійної рухової діяльності дітей; та багато іншого, що забезпечує повноцінний фізичний розвиток дітей дошкільного віку.

Фізкультурно-оздоровча робота в нашому дошкільному навчальному закладі проводиться з урахуванням стану здоров’я, самопочуття, рівня фізичного розвитку та підготовленості дітей.

Повноцінному розв'язанню оздоровчих, освітніх та виховних завдань сприяє комплексне використання як традиційних так, і нетрадиційних організаційних форм, методів фізичного виховання. Основою системи фізичного виховання в КДНЗ залишається руховий режим, а ефективною формою його є фізкультурні заняття.

Ми працюємо за принципом: “Граючи – оздоровлювати; граючи – виховувати, граючи – розвивати, граючи – навчати”. Кожному заняттю і кожній вправі даємо назву, взяту з реального життя, зрозумілу дошкільнятам. Діти швидко входять у пропонований образ і сприймаючи його, старанніше виконують рухи, проявляють волю, терплять утому. При цьому вони ще й отримують велику емоційну насолоду.

Цікаво та творчо проводяться фізкультурні свята, розваги, Дні здоров’я, під час яких дошкільники, педагоги, батьки спільно зміцнюють своє здоров’я, розуміють його цінність, вчаться здоровому способу життя, весело змагаються та перемагають.

З метою впровадження здоров’язберігаючих та здоров’яформуючих технологій  у нашому садочку педагоги використовують нетрадиційні фізкультурно-оздоровчі заходи: музикотерапію, кольоротерапія, дихальну гімнастику, пальчикову гімнастику, гімнастику для очей, релаксацію.

Провідною формою роботи з фізичного виховання дітей є пізнавально-розвивальна діяльність фізичного розвитку, яка проводиться згідно з вимогами Базового компонента і програми виховання і навчання дітей «Українське дошкілля»

Дуже корисним і цікавим дітям є виконання знайомих вправ під музичний супровід. Це сприяє підвищенню емоційного настрою дітей. А після виконання вправ доцільно зробити масаж стопів ніг, рук, грудей маленькими м’ячами та ін..

Перед виконанням основних рухів пропонуємо дітям вправи для зміцнення зорових м’язів, що готують до зосередження зору на конкретних рухових завданнях.

Для рухливих ігор  використовуємо яскраві іграшки, атрибути, природній матеріал, а після ігор виконати самомасаж цією атрибутикою. Під кінець фізичної діяльності застосовуємо вправи на розслаблення, з елементами релаксації.

Таким чином, особистісно-орієнтований підхід до процесу оздоровлення сприяє створенню сприятливих соціально-психологічних та педагогічних умов для фізичного й інтелектуального розвитку дітей.

     В КДНЗ  щоденно проводиться контроль захворюваності дітей, огляд на педикульоз та чесотку. Щомісяця проводилась антропометрія в ясельних та кожні 3 місяці в садових групах.

         Діти щеплені відповідно до календаря. Медична сестра проводить моніторинг та направляє дітей до дитячої поліклініки.

        В дитячому закладі суворо  дотримуються санітарно-гігієнічні норми.  В лютому 2020р. було проведено моніторингове дослідження щодо виконання чинних санітарних правил та норм з дотримання умов перебування, виховання, навчання, медичного обслуговування та температурного режиму. За результатами складено акти. Зауважень немає.

        Захворюваність застудними хворобами за 3 місяці 2020 року зменшилась у порівнянні з 2019 роком :

 

                СІЧЕНЬ           ЛЮТИЙ          БЕРЕЗЕНЬ           

2016р.        27                      50                          34                      

2017р.        20                      33                         45                       

2018р.       32                       25                         22                      

 2019р.      35                       29                         26                     

 2020          13                      30                         16

Кількість випадків захворюваності на вітряну віспу 2019 – 1; у 2018р. -3; 2 випадки у 2017р., 20 випадків в 2016 році.. Випадків скарлатини у 2019 – 1 (2018 – 1). 

 

Аналіз стану здоров’я дітей, які виховуються у дошкільному закладі

 

Група здоров’я

2015/2016

2016/2017

2017/2018

2018/2019

2019/2020

І – основна

178

  146

 153

  137

133

ІІ – підготовча

10

  50

 52

   56

54

ІІІ – спеціальна

-

   9

 6

    9

11

Звільнені

2

    3

 2

    2

2

 

Наведені статистичні дані свідчать про значний відсоток дітей з проблемами зі здоров’ям та хронічними захворюваннями. В КДНЗ проводить комплекс фізкультурно – оздоровчих заходів, які індивідуально сплановані для всіх категорій дітей, враховуючи групу здоров’я та необхідний рівень навантаження. Всі дані про дітей фіксуються в листках здоров’я дитини, Журналі здоров’я розмежування на групи відбувається шляхом шикування на різноколірних орієнтирах та одяганням кольорових браслетів, що є частиною методики  кольоротерапія.

Поряд з цим ми щомісячно, щоквартально та щорічно узагальнюємо дані про рівень захворюваності та відвідування дітьми КЗДО.

 

 

 

 

 

       Оцінка стану захворюваності та відвідування  дітей за І квартал 2020 року

 

Захворюваність

 

Показники по віку

до 3-х років

3-7 років

Всього

Списків склад

47

153

200

Пропущено дітиноднів

966

2281

3247

Із них по хворобі

        113

235

348

Інша причина

853

       2046

2899

 

Наведені статистичні дані свідчать про значний відсоток невідвідування днз з поважних причин, що не суперечить вимогам Статуту КДНЗ , де зазначено, що дитина має право не відвідувати закладу випадках:

  • хвороби та пред’явлення довідки від лікаря,
  • відпустки одного з батьків з пред’явленням довідки про відпустку та заяви,
  • карантину, рекомендованого домашнього режиму,
  • санаторно – курортним лікуванням з пред’явленням довідки та заяви,
  • під час літнього оздоровчого періоду.

 

 

Організація харчування

           Для забезпечення виконання Постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження норм харчування у навчальних та оздоровчих закладах» від 22.11.2004 №1591, спільного наказу Міністерства охорони здоров’я України та Міністерства освіти і науки України «Про затвердження інструкції з організації харчування дітей у дошкільних навчальних закладах» від 01.06.2005 № 242/329, спільного наказу Міністерства освіти і науки та Міністерства охорони здоров’я України від 15.08.2006 № 620/563 «Щодо невідкладних заходів з організації харчування дітей у дошкільних, загальноосвітніх навчальних закладів», на виконання листа Міністерства освіти і науки України “Про здійснення контролю за організацією харчування дітей у дошкільних навчальних закладах” № 1/9-394 від 21. 06. 2007, Інструкції з організації харчування дітей у дошкільних навчальних закладах, затвердженої наказом Міністерства освіти і науки України та Міністерством охорони здоров’я України від 17.04.2006 № 298/227 та з метою забезпечення виконання норм харчування шляхом використання та збереження здоров’я дітей, запобігання виникнення захворювань органів травлення було проведено аналіз стану харчування дітей за І квартал 2020 року.      

        Продукти харчування та продовольчої сировини протягом І кварталу завозились вчасно. 

      Завгоспом на бази – постачальники, а саме:  ФОП «Танцюра В.М.», ФОП «Ведернікова К.В.», ФОП«Головач О.В.», ФОП «Бухонько Л.А.», ФОП «Єршова Г.П.», ФОП «Оковітова І.В.», ФОП «Веретянніков О.М.», ФОП «Чорнобривко О.О.», ТОВ «Севєродонецький хліб» своєчасно подавалися щомісячні замовлення продуктів харчування та один раз на 2 – 3 дні уточнені заявки.

Комісією з бракеражу продуктів харчування та продовольчої сировини, приймалися якісні продукти, які надходили в дошкільний навчальний заклад. Випадків завозу продуктів без супровідних документів, що підтверджують їх походження, безпечність і якість, недоброякісності продуктів та виявлення нестачі або залишку протягом І кварталу 2020 року не зафіксовано.

На підставі затвердженого примірного двотижневого меню, погодженого з територіальною установою державної санітарно – епідеміологічної служби, щодня сестрою медичною старшою Іванніковою А.В.  кухарями Бурдастих І.В., Проценко О.Л. Внуковою А.В., завгоспом складалися меню – розклади на наступний день. При цьому працівники користувались картотекою страв, затвердженою завідувачем.

Проби готових страв знімались вчасно (за 30 хвилин до видачі їжі на групи) старшою медичною сестрою Іванніковою А.В., призначеними наказом по дошкільному навчальному закладу «Про стан  харчування дітей  в 2018 – 2019 навчальному році та організацію харчування у 2020р» № 10 від 31.01.2020р. Результати зняття проб готових страв своєчасно вносились до Журналу бракеражу готової продукції. Випадків недотримання кухарями технології приготування страв протягом І кварталу 2020 року не зафіксовано.

Кухарями відбиралися добові проби кожної страви раціону у присутності старшої медичної сестри в об’ємі порцій для дітей молодшої вікової групи та зберігались на харчоблоці.

У дошкільному навчальному закладі видача готових страв на групи здійснювалась лише після зняття проби медичною сестрою та відповідно до часу, визначеного графіком видачі їжі. Помічники вихователів отримували їжу у промаркованому посуді з кришками та спецодязі. Протягом І кварталу 2020 року режим харчування дітей не порушувався.

Для контролю за виконанням затвердженого набору продуктів сестрою медичною старшою, вівся Журнал обліку виконання норм харчування. Аналіз норм харчування за І квартал 2020 рік показав, що відсоток виконання норм харчування за основними продуктами склав 66% ( у 2019 році за аналогічний період - 58%).

 Не в повному обсязі виконано норми з інших продуктів харчування І кварталі 2020 році, зокрема: сиру кисломолочному – 42%, сметані – 39,0 %, риби -54%. Дуже низьким є відсоток виконання норм з яєць  – 46%,  фруктів – 14%, молока – 36%, сиру кисломолочному – 42%     

Відповідно до розподілу обов’язків та вимог документацію з організації харчування вели старша медична сестра, завгосп, кухарі. Уся документація з організації відповідає вимогам Інструкції з організації харчування дітей у дошкільних навчальних закладах, журнал бракеражу сирої продукції заповнювався своєчасно.

Планомірно здійснювався контроль за закладкою продуктів у котел, щодня старшою медичною сестрою і вибірковий контроль завідувачем, щодня у ранковий час вихователями чергових груп, згідно графіку, а також педагогічний та громадський контроль за станом організації харчування дітей у групах.

Вихователі, помічники вихователів дошкільного навчального закладу беруть участь в організації харчування дітей. Впродовж І кварталу 2020 року вони дотримувались вимог програми «Українське дошкілля» щодо фізичного розвитку дітей, виховання у них культурно – гігієнічних навичок. Щодня перед кожним прийманням їжі столи для дітей сервірували відповідно до меню. Дітей привчають сідати за стіл охайними, з чистими руками, сидіти за столом правильно та користуватися столовими приборами (ложкою та виделкою). Починаючи з другого півріччя другої молодшої групи дітей навчають чергувати у групі під час приймання їжі, використовувати санітарний одяг, сервірувати столи. Кількість столового посуду в групах відповідає кількості дітей за списком.

Протягом зазначено терміну спеціалістами санітарно – епідеміологічної служби перевірялась робота дошкільного навчального закладу.         

         Впродовж І кварталу 2020 року було організовано харчування дітей пільгових категорії:

Всього: 23 дитина.

Із них:

  • із малозабезпечених сімей – 8 дітей;
  • діти-інваліди – 2;
  • діти із багатодітних сімей – 13 дітей.

         Питання харчування дітей розглядалось на засіданнях ради дошкільного навчального закладу, виробничих та апаратних нарадах, батьківських зборах.

         На виконання наказу № 445 «Про вартість харчування дітей» управління освіти Рубіжанської міської ради від 27.12.2019р. встановлено вартість харчування:

  • для дітей ясельної групи – 22 грн.00 коп (в тому числі ПДВ);
  • для дітей дошкільної групи – 30 грн.00 коп (в тому числі ПДВ).

Виконання натуральних норм харчування за 3 місяці (в порівнянні)

 

Назва продукту

Норми дошкільний вік, %

 

2016

2017

2018

2019

2020

Хліб житньо – пшеничний, батон

90

94

88

98/100

99/100

Картопля

89

39

90

91/74

75

Овочі свіжі

70

81

52

69/50

67

Фрукти свіжі

20

34

15

49/22

14

Сік натуральний

30

11

52

59/45

77

Масло вершкове

 

76

101

91

98/88

74

Олія соняшникова

89

89

99

100/100

100

Яйця курячі

78

75

78

77/45

46

Молоко рідке

 

36

34

30

36/41

36

Сир твердий

38

40

17

36/38

40

Сир кисломолочний

44

52

43

48/45

42

М'ясо

73

61

82

92/73

91

Риба заморожена

55

66

48

101/54

54

             

 

.

Аналіз внесення батьківської плати за харчування дітей в днз показав, що не всі батьки виконують свої обов’язки, порушують вимоги Статуту днз в розділі своєчасної , до 10 числа місяця,  внесення плати.

 

 

Організація предметно – розвивального середовища для повноцінного розвитку

 

       Розвивальне середовище – це сукупність умов, які забезпечують різнобічний розвиток дітей; це система матеріальних об'єктів їхньої діяльності. Створення в дошкільному закладі повноцінного розвивального середовища та забезпечення відповідної позиції вихователя в організації діяльності дітей – провідний засіб реалізації завдань сучасного реформування освіти. Адже правильно організоване розвивальне середовище сприяє соціалізації дитини, впливає на всі аспекти її розвитку.

       Однією з основних умов створення в нашому закладі дошкільної освіти розвивального довкілля для дітей дошкільного віку є опора на особистісно орієнтовану модель взаємодії між педагогом і дітьми. Це означає, що пріоритетною метою виховання є формування гармонійної та всебічно розвиненої особистості. Завдання педагога полягає у забезпеченні інтересів дитини у задоволенні її природних нахилів і потреб. Дорослий у своїй педагогічній діяльності керується положенням: «Не поруч, не над, а разом».

      Обов'язковою умовою забезпечення ефективного розвитку дитини є створення розвивального середовища в єдності всіх його складників, а саме: природного; предметно-ігрового; соціального; власного «Я» дитини, тобто організоване відповідно до програми розвитку дитини дошкільного віку "Українське дошкілля".

      Організація та розміщення предметів розвиваючого середовища  дитячому садку відповідає віковим особливостям дітей та їх потребам. У дитини дошкільного віку є три основні потреби: в русі, спілкуванні, пізнанні, тому середа організовується так, щоб у дітей був самостійний вибір: з ким, де, як у що грати. Підбір обладнання та матеріалів для груп визначається особливостями розвитку дітей конкретного віку і характерними для цього віку сензитивними періодами.

       Облаштування розвивального середовища для дітей раннього віку в нашому дошкільному закладі  починається з роздягальні. Щоб зробити її затишною і привабливою, шафи, в яких зберігаються речі малюків, пофарбувати в різні кольори, а зверху на них розмістити великі яскраві іграшки, які привертатимуть увагу малюків. На стінах роздягальні повісили  ілюстрації  із зображенням  панно на теми дитячих казок. Групова кімната також  прикрашено. Усі значущі для дітей фрагменти інтер'єру розміщено на рівні зросту малят, щоб вони могли їх краще роздивитися і їм було легше діставати все, що може знадобитися для виконання тих чи інших дій.

        У дітей середнього дошкільного віку росте потреба в русі, тому в групі  виділено місце для спортивного куточка.  Створено  в кімнатах доріжки руху, де за допомогою модулів, картинок та знаків визначено, які рухи повинні виконувати діти (ходьба, повзання, лазіння, подолання перешкод тощо).

        Середній вік – розквіт сюжетно-рольової гри. Діти цього віку вже можуть використовувати предмети-замінники, символи, які дозволяють вийти за рамки реальної предметної дії та відтворити загальний задум у скороченій ігровій формі (наприклад, ляльку годувати не з чашки, а з кубика, уявляючи його чашкою). Ця особливість відіграє важливу роль в інтелектуальному розвитку дитини, отже, замість реальних предметів пропонуємо якомога більше предметів-замінників. Враховуючи, що в середньому дошкільному віці інтерес проявляється до мови, ігрове середовище ми  наповнюємо дидактичними іграми. Різноманітнішим, ніж у молодшому віці, стає матеріал для будівельних та конструктивних ігор, виникає потреба у місці для експериментування.

        У старших вікових групах  застосовуємо  різні матеріали, які сприяють оволодінню читанням, математикою: друковані літери, слова, таблиці, книжки з великим шрифтом, посібники з цифрами, настільно-друковані ігри з цифрами та літерами, ребуси, головоломки. Так само використовуються  матеріали, що стимулюють розвиток пізнавальної активності дітей – дитячі енциклопедії, ілюстровані видання про тваринний та рослинний світ, дитячі журнали, альбоми. Обов'язково виділяємо місце для дидактичних ігор математичного змісту, причому таких, де б діти могли виявляти самостійність у виборі матеріалу. Не забуваймо і про предмети для дослідно-пошукової діяльності – магніти, збільшувальне скло, пружини, ваги, мензурки, великий вибір природних матеріалів.Групи наповнені розвиваючим матеріалом, відповідним, інтересам хлопчиків і дівчаток. Наприклад, для старшого дошкільного віку в центрі ручної праці і конструювання розміщуються зразки виготовлення техніки (хлопчикам), сумочки, ляльки з гардеробом речей, предмети побуту (дівчаткам)

В обстановку груп крім предметів, призначених дітям певного віку, включено приблизно 15% матеріалів, орієнтованих на більш старший вік. У всіх вікових групах є затишне місце для відпочинку, це легкі повітряні будиночки з прозорої тканини, м'які меблі в тихій зоні біля квітів, акваріумів.

Відомий психолог Лев Виготський зазначав, що наукові поняття дитини не засвоює і не заучує, а виникають і складаються вони за допомогою напруги її власної думки. Саме тому одних із шляхів, який веде до прискорення процесу пізнання, є використання інноваційних технологій. Звичайні заняття вичерпали себе, вони не можуть дати тривалого інтелектуального навантаження. А щоб навчання було цікавим, потрібні заняття нового типу, заняття які моделюють творчий процес і створюють свій мікроклімат, де з’являються можливості для розвитку творчого боку інтелекту. А саме такими і є заняття з використанням розвивальних фільмів, програм, мультфільмів. Використання мультфільмів, розвивальних фільмів і програм дає змогу кожній дитині піднятися до вершини своїх можливостей, де розвиток здійснюється успішніше. Зараз для дітей розроблено багато програм і фільмів на різну тематику: вивчення іноземної мови, ознайомлення з математикою, природою, логічний розвиток тощо.

Але для використання інноваційних технологій, потрібне певне обладнання, у кожній групі дитячого садка. На даному етапі цей вид розвивальної роботи, може використовуватися лише частково. Щоб і надалі в дитячому садку використовувалася інноваційна технологія, необхідні кошти, для повної реалізації.

 

 

       

 

 

 

           Територія дошкільного закладу також є складовою розвивального простору. На території виділено такі тематичні зони: екологічну (сад, город), де б діти  займаються різними видами сільськогосподарської праці; архітектурно-ландшафтну; спортивно-ігрову; ігрову для моторних, дидактичних, конструктивних, сюжетно-рольових ігор тощо.

          Отже, довкілля дитини є важливою умовою ефективної підготовки її до майбутнього самостійного життя. Навколишнє середовище в КЗДО  організоване так, аби спонукати дитину до виконання активних дій відповідно до її життєвого ритму, фізичних та психічних можливостей.

 

                  Охорона дитинства в КЗДО

        У дошкільному закладі створено добірку нормативних документів, що забезпечують дотримання законодавства в галузі охорони дитинства. Проводилося ознайомлення працівників закладу з нормативними документами, що регулюють законодавство в галузі охорони дитинства, дані питання розглядалися на нарадах при директорі.

       Упродовж навчального року дошкільним навчальним закладом здійснювався моніторинг кількості дітей пільгових категорій. Поновлено електронні бази даних дітей пільгових категорій. Крім того, кожній дитині пільгового контингенту оновлено „Соціальний паспорт”, в якому зберігається пакет документів на неї.

Статистичні дані про дітей пільгового контингенту систематично надавалися до міського управління освіти.

Для набуття офіційного статусу «дитина пільгової категорії» надається пакет документів, а саме:

-       ксерокопії свідоцтва про народження дитини,

-       ідентифікаційний код дитини та батьків, їх паспортні дані

-       довідка, яка підтверджує соціальний статус дитини,

-       довідку про склад сім"ї

       У дошкільному закладі станом на 01.05.2020 -13 дітям з багатодітних родин встановлено 50% плату за харчування; безкоштовне харчування встановлено для:  8 дітей з малозабезпечених родин,  2 дитини з  інвалідністю.

        Дані дитини заносяться до бази даних дітей пільгового контингенту, а документи зберігатимуться в "Соціальному паспорті" дитини, а також надаються до міського управління освіти.

 З метою соціального захисту дітей пільгових категорій проводяться заходи:

- забезпечується участь дітей пільгових категорій у заходах, присвячених Міжнародному Дню захисту дітей, Міжнародному Дню інваліда, новорічним святам тощо;

- забезпечено соціально-педагогічний супровід навчально-виховного процесу, соціально-педагогічний патронаж соціально незахищених категорій дітей (обстеження умов проживання і виховання дітей);

- педколектив сприяє проходженню медичних оглядів дітей пільгових категорій під час планових оглядів дітей медичними працівниками відповідних медичних установ.

         Офіційний статус дітей пільгового контингенту наведений в таблиці.

З  дітьми, їх батьками, вихователями та адміністрацією закладу проводиться соціально-педагогічний патронаж:

- налагодження зв’язків та співпраця зі службами у справах дітей та опікунської ради;

- збір інформації на дітей пільгового контингенту та подання в різні соціальні установи: в  управління освіти, службу в справах дітей, опікунську раду;

- консультування вихователів, батьків та осіб, які їх замінюють, з питань соціального захисту різних пільгових категорій;

- збір, оформлення та постанова дітей на облік дітей пільгового контингенту;

- обстеження матеріально-побутових умов проживання; складання актів обстеження;

- посередництво у наданні гуманітарної та матеріальної допомоги;

- підготовка та супровід дітей пільгового контингенту на міські свята, організовані для даного контингенту;

- консультування батьків, вихователів з питань організації оздоровлення вищезазначених дітей;

- створення та щомісячне оновлення «Банку даних дітей пільгових категорій»;

- ознайомлення  батьків/опікунів з пільгами, передбаченими законодавством України;

- соціально-педагогічний супровід дітей пільгового контингенту та членів їх родин;

- збір інформації про дітей  з  інвалідністю та хворих дітей, які відвідують наш заклад та ін.

Батькам  надається соціально-правова просвіта. Проводиться контроль за організацією в позаурочний час дозвілля дітей пільгового контингенту.

 

 

 

 

 

 

Інформація про дошкільників КЗДО №3 «Барвінок» пільгових категорій станом на 01.05.2020 р. місто (район)

 

Кількість дітей -сиріт

Кількість дітей, позбавлених батьківського піклування

Кількість напівсиріт

Кількість дітей з неповних сімей

Кількість дітей з багатодітних сімей

Кількість дітей з малозабезпечених сімей

Кількість дітей – інвалідів, з них

Діти ЧАЕС

Діти учасників АТО та бойових дій

Діти загиблих військовослужбовців

Діти- внутрішньо-переміщені особи

 
 
 

Які навчаються в школахіндивідуальному навчанні

Які навчаються у спеціальних навчальних закладах

Які не навчаються

 
 
 
 
 
 

0

0

1

25

13

8

2

0

0

0

17

0

6

 

 

 

Управлінська діяльність в  КЗДО

         Безпосереднє керівництво КЗДО №3 здійснює управління  освіти  Рубіжанської міської ради Луганської області.

Управління дошкільним навчальним закладом - це упорядкування навчально-виховного процесу і його цілеспрямована діяльність, спрямована на вдосконалення.

Сучасна освіта знаходиться на новому етапі розвитку – триває її модернізація. Цьому сприяють як соціальні, так і економічні зміни, які відбуваються в Україні.

Управлінська діяльність сьогодні дуже тісно пов’язана з теорією та практикою менеджменту дошкільного навчального закладу. Робота в нашому дошкільному навчальному закладі повністю базується на людському факторі, тому питання управління ним у цьому аспекті стає особливо актуальним. Управління дошкільним  закладом освіти являє собою цілеспрямовану діяльність, спрямовану на упорядкування навчально-виховного процесу і його вдосконалення.

Педагогічний аналіз в КЗДО № 3 розпочинає та завершує управлінську діяльність, забезпечує її цілісність та циклічність, виконує роль системоутворюючого елемента в управлінні.

Без аналітичної діяльності мета управління не тільки не може бути реалізована, але й визначена. Це зумовлює об’єктивну необхідність функції педагогічного аналізу. Через педагогічний аналіз ми постійно всебічно здійснюємо вивчення процесу навчання та виховання, визначаємо його результативність та ефективність. Під час керівництва дошкільним навчальним закладом ми постійно аналізувати сучасні умови, це дозволяє орієнтувати педагогів на активне сприйняття досягнень суспільства в галузі дошкільної освіти, розвитку самосвідомості. Тому побудова управління на основі педагогічного аналізу дозволяє директору бачити й оцінювати зміни, які відбуваються в навчально-виховному процесі й, прогнозуючи шляхи його розвитку, усувати причини виявлених недоліків.

Завдяки педагогічному аналізу в кожній конкретній ситуації можливо своєчасно розв’язуватися найбільш ефективні завдання, які постають перед педагогічним колективом у його повсякденному житті. У цьому й полягає смисл управління.

      Основними  об’єктами  контролю за освітнім процесом в закладі впродовж року та показники, за якими здійснювався контроль  це: діти; педагоги;  батьки; облаштування життєдіяльності вихованців; створення освітнього середовища; організація освітнього процесу; організація управлінської діяльності. Під час планування контролю в дошкільному навчальному закладі  звертається увага на об’єкти та питання контролю, що певною мірою, відповідають системі інформаційно-аналітичного забезпечення управлінської діяльності в дошкільному навчальному закладі,а саме: дотримання техніки безпеки,охорони праці; безпека життєдіяльності дошкільників; санітарно-гігієнічні умови та стан технічних систем ,які забезпечують діяльність закладу; організація роботи дошкільного навчального закладу з питань охорони дитинства; організація роботи дошкільного навчального закладу з питань дитинства;↑ організація різних форм роботи з дітьми, які не відвідують дошкільні навчальні заклади; соціальний захист усіх учасників педагогічного процесу. А основними складовими внутрішнього контролю в дошкільному навчальному закладі виступають: матеріальна та навчально-методична база, харчування дітей, освітня робота, інноваційна діяльність, робота з сім'єю, перспективність та наступність у роботі зі школою, соціально-психологічна атмосфера в колективі.  За підсумками контролю, залежно від його форми, мети та завдань, з урахуванням реального стану справ у дошкільному навчальному закладі, здійснюються такі заходи:  засідання педагогічних рад та виробничих нарад; зауваження, пропозиції, що були зроблені під час контролю, фіксуються в документації згідно з номенклатурою справ; результати контролю ураховуватися під час проведення атестації педагогічних кадрів.

        В управлінні закладом використовується програма «Курс. Дошкілля», в якому створено базу даних про контингент дітей, батьків та працівників (персоналу) закладу. Відповідальною особою є вихователь-методист Лобуренко Л.І. Дані коректуються та оновлюються за необхідністю. У закладі дошкільної освіти сформована дієва структура органів громадсько-державного управління. В ній відображено наявні рівні управління закладом, присутні органи громадського самоврядування, підпорядкованість, зв’язки між суб’єктами та структурними одиницями, які забезпечують функціонування закладу, виконання поставлених задач щодо надання  відповідних освітніх послуг та адміністративний і громадський. До складу органів самоуправління дошкільного навчального закладу входять:

1. Батьківські комітети груп

2. Профспілковий комітет

3. Педагогічна рада

4. Загальні збори батьків та членів трудового коллективу.

Управлінські рішення та дії директора закладу дошкільної освіти у поточному році були спрямовані головним чином на забезпечення працездатності колективу виконання річних завдань:

1. Пошук нових форм роботи в умовах карантину.

2. Вирішенню питань забезпечення закладу протипожежним устаткуванням.

3. Складання бюджетного запиту на 2020 рік.

4.Колектив постійно працює над створенням позитивного іміджу нашого дошкільного закладу і тому  у  2011 у нас з’явився власний сайт. Розробили ми його самостійно, інформація розрахована, в першу чергу, на батьків наших вихованців, а також на колег зі всієї України. Цікаві статті, фотогалерея, форум – все це сприяє відкритості ДНЗ, залученню батьків до життя їх дітей в закладі.

5. Організація роботи зі зверненнями громадян є важливою складовою управління закладом. Впродовж звітного періоду  письмових звернень не було.  На особистому прийомі у керівника   головними питаннями, які порушені під час бесід є працевлаштування та оформлення дитини до КЗДО, надання пільг за харчування, збереження місця, видача довідок. За ініціативи завідувача на особистому прийомі були батьки, які мали заборгованість по оплаті за харчування, безпричинне невідвідування КДНЗ.

5. Організація морального та матеріального заохочення працівників, які добросовісно виконують свої обов’язки, працюють творчо є невід’ємною складовою успішного управління. закладом.

6. Організація роботи з батьками та громадськістю з метою залучення їх до управління закладом, пропагувалася  через раду ДНЗ, інформаційні стенди, буклети, сайт тощо.

Однією з форм самоаналізу діяльності директора та колективу є щорічне звітування з питань статутної діяльності.

У кожного педагогічного колективу шлях творчого пошуку та аспекти управлінської діяльності свої. Головне, щоб його ідеї розвивалися і надалі. Для творчої тактики головне — запалити вогонь ідеї. Для творчої стратегії — пронести вогонь крізь усе життя. І можливо, завдяки спільним зусиллям керівників та педагогічних колективів вдасться створити систему освіти, яку можна буде визначити посправжньому високоякісною і гармонійною, тому що вона буде включати функції навчання, розвитку, оздоровлення, корекції в кожному освітньому закладі, і перш за все — в дошкільному. 

 

Робота по зміцненню матеріально - технічної бази КЗДО

             За рахунок місцевого бюджету було встановлено систему протипожежного захисту та сповіщення у приміщенні закладу та в окремо розташованій коморі. Відремонтовано (за приписом Держспоживслужби) комору для зберігання харчових продуктів. Перезаряджено за рахунок місцевого бюджету 19 вогнегасників. Проведено державну реєстрацію КЗДО – 630 грн. Придбано  пральну машину LG на 8 кг.

            Із місцевого бюджету виділялись кошти на закупівлю миючих та дезінфікуючих засобів,  паперових  рушників, антисептичні засоби. Придбано безконтактні  термометри – 3 шт., халати білі – 2 шт., придбано марлю для пошиву захисних масок – 17 м.          

Але існують і певні проблеми:

  • необхідно провести капітальний ремонт системи опалення на суму близько

      510 тис.грн;

  •  потребують заміни вікна і двері у всьому приміщенні дошкільного закладу;
  •  потребує ремонту і утеплення фасад будинку;
  •  потребують ремонту тротуари дошкільного закладу;
  •  необхідний ремонт музичної зали;
  •  необхідно відремонтувати пожежні сходи, встановити  придбати протигази для захисту органів дихання дітей і дорослих, встановити кнопку автоматичного пуску води на пожежних кранах та інші.

 

 

 

                                                                                              

Найменування

Одиниці вимірювання

Стоимость

(грн)

Ціна за одиницю

Сума

1

Набор ножів

Шт.

1

1150,00

1150,00

2

Ложка гарнирна

Шт.

3

70,00

210,00

3

Толкушка

Шт.

1

65,00

65,00

4

Ніж

Шт.

1

170,00

170,00

5

Точилка для ножів

Шт.

1

111,40

111,40

6

Каструлі 24л

Шт.

1

 

 

7

Каструлі 14л

Шт.

1

 

 

8

Каструлі 3л

Шт.

2

 

 

9

Каструлі 45л

Шт.

1

 

 

10

Каструлі 30л

Шт.

1

 

 

11

Каструлі 4,5л

Шт.

2

 

 

12

Миска 10л

Шт.

3

 

 

13

Миска 12л

Шт.

3

 

 

14

Чайник

Шт.

1

 

 

Придбано за кошти місцевого бюджету:

 

 

Придбано за батьківські кошти

 

№ з/п

Найменування

Сума

1

Системний блок

1000,00

2

Стіл письмовий

1160,00

3

Лялька у національному вбранні

550,00

4

Тюль 8,4м х 2,4м

1050

5

Килим 3мх4м

1400,00

6

Рушник «Сакура»

630,00

7

Рушник «Ромб»

490,00

8

Тюль 7,5х2,2

750,00

9

Килимове покриття 2мх4м

1150,00

10

Килимове покриття 2мх1,4м

250,00

11

Вікно металопластикове

6566,00

12

Вікно металопластикове

5958,00

13

Тарілки

1250,00

14

Чашки

500,00

15

Логічні блоки Дьєнеша

1032,00

16

Математичний планшет

41,00

17

Корзина для дидактичних ігор

25,00

18

Візочок з кошиком

540,00

19

Кошик-органайзер

33,оо

20

Килимове покриття 2мх4м

1150,00

21

Килимове покриття 2мх1,4м

250,00

22

Ватно-марлеві пов’язки

1060,00

23

Дитячий ігровий куточок «Парковка гараж»

2000,00

24

Будиночок для ляльок

568,00

25

Папір для ксероксу

162,00

26

Файли А4

40,00

27

Телевізор Liberton

3438,00

                                                

Наименование

Количество

 

Стоимость

(грн)

 

1

Фарба червона

2,8 кг

112

2

Фарба зелена

2.8 кг

112

3

Фарба блакитна

2.8 кг

112

4

Фарба жовта

2.8 кг

120,4

5

Фарба для підлоги

2.8 кг

112,0

6

Пензель

   4

36

 

Всего на сумму:  шістсот чотири грн., 40 коп

Наименование

Количество

(шт)

Стоимость

(грн)

1

Печатка

1

200

2

Штамп

1

225

 

Всего на сумму: чотириста двадцять п’ять грн..

 

Проведено підписку на періодичні видання на 6 місяців на суму 3480 грн

                           Сподіваюсь на подальшу співпрацю з колективом, батьками.

Дякую за увагу!

 

                       

 

 

 

 

 

 

 

Комунальний  заклад дошкільної освіти  (ясла-садок) № 3 «Барвінок» Рубіжанської міської ради Луганської області

 

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ЗВІТ

Майської Олени Анатоліївни

директора  КЗДО № 3 „Барвінок”,

про діяльність в 2020-2021 н.р.

перед педагогічним колективом та громадськістю

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2021 р

 

 

 

 

 

 

Загальна характеристика

        КЗДО №3 знаходиться в комунальній власності Рубіжанської міської ради.

     З 27.05.2020р. комунальний дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) № 3 «Барвінок» № 3 управління освіти Рубіжанської міської ради на підставі рішення Рубіжанської міської ради Луганської області № 111/7  перейменовано в комунальний заклад дошкільної освіти  (ясла-садок) № 3 «Барвінок» № 3  Рубіжанської міської ради Луганської області (КЗДО № 3).       

      Наш дошкільний заклад засновано  в 1965 році.

            КЗДО працює на п’ятиденному робочому тижні, з 10,30-ти годинним режимом роботи. Щоденний графік роботи з 7.00  до 17,30; працює чергова группа з 6.00 до 18.00.

            Навчальний рік в КЗДО починається 1 вересня та закінчується 31 травня. З 1 червня по 31 серпня – літній оздоровчий період. У КЗДО№ 3 визначено українська мова навчання та виховання у  групах № 2,3,4,5,6,8 (135 дитини) та російська мова навчання у  групах 1,7  ( 48 чол).

КЗДО - заклад загального типу.

 

Склад вихованців

            За проектною потужністю дошкільний заклад розраховано на 150 місць для дітей від 2  до 6 (7)років. Групи комплектувались переважно у серпні–жовтні. 

У 2020-2021 навчальному році укомплектовано 8 вікових груп в яких виховується 183 дитини. Перенавантаження складає 22%.

 

 

 

Кадрове забезпечення

Педагогічний процес у КЗДО забезпечують кваліфіковані спеціалісти: директор та вихователь-методист, 2 музичні керівники,  12 вихователів, інструктор з фізкультури, практичний психолог.

         Станом на 01.05.2021р. із загальної чисельності працівників закладу дошкільної освіти - 3 знаходиться на військовій службі за контрактом ( із них 2 фахівці-педагоги); 1 сестра медична старша знаходиться у відпустці п вагітності та пологам.

 Таким чином КЗДО № 3 повністю укомплектовано штатними одиницями ( вакансія вихователя складає 9,7 годин на тиждень).

           Адміністрація закладу створює працівникам всі умови для плідної роботи. В цілому робота колективу КЗДО № 3  відмічається стабільністю та позитивною результативністю.

                                      

Створення педагогічних умов для навчання дітей та вжиті                заходи щодо упровадження інноваційних технологій у навчальний процес

 

Освітня діяльність, планування навчально-виховної роботи з дітьми, ведення ділової документації у дошкільному навчальному закладі здійснюється відповідно до чинних програм, вимог Базового компонента дошкільної освіти та інших нормативно-правових документів.

Педагоги працюють за затвердженими МОН України програмами. Це – програма розвитку дитини дошкільного віку «Українське дошкілля» (О.І.Білан; за загальною редакцією О.В.Низьковської). Для виконання варіативної частини Базового компоненту використовували авторську програму «Україна – моя Батьківщина» (О.М.Каплуновська, І.І.Кичата, Ю.М.Палець.

 

З метою покращення якості освітнього процесу педагоги підвищували свій професійний рівень. Відповідно до перспективного плану-графіку курсової перепідготовки у 2020-2021 н. р. на курсах підвищення кваліфікації при Луганському обласному інституті післядипломної педагогічної освіти підвищили свою фахову майстерність 6 педагогів, що складає 100% від запланованої кількості. Курси за денною, заочною, очно-дистанційною формами проходили дистанційно, в онлайн-режимі.

Система методичної  роботи закладу дошкільної освіти з педагогічними кадрами у 2020-2021 навчальному році була спрямована  на підвищення кваліфікації педагогічних працівників, їх педагогічної майстерності, удосконалення професійної творчості.

У зв’язку з ситуацією, спричиненою коронавірусною інфекцією COVID-19, всі міські, обласні та всеукраїнські заходи з підвищення фахової майстерності проходили в онлайн-форматі. Педагоги закладу (директор, вихователь-методист, практичний психолог, музичний керівник, вихователі) взяли участь у таких заходах:

  • Всеукраїнський науково-практичний онлайн-семінар «Нові вектори базового компонента дошкільної освіти»;
  • Всеукраїнський науково-практичний семінар «Освітній простір в умовах пандемії: психологічні проблеми та рішення»;
  • Інструктивно-методичний семінар для педагогічних працівників закладів дошкільної освіти та фахівців інклюзивно-ресурсних центрів «Створення інклюзивного освітнього середовища в закладах дошкільної освіти»;
  • Обласний інструктивно-методичний семінар «Аспекти аналітичної діяльності працівників психологічної служби»;
  • Онлайн-семінар «Реалізація парціальної програми «Духовно-моральне виховання дітей дошкільного віку на засадах християнських цінностей»;
  • Онлайн-семінар «Кібербезпека для кожного: основні принципи цифрової гігієни»;
  •  Серія онлайн-семінарів «Арт-терапія в практиці польських   спеціалістів»;
  •  Відеотренінг  «Як у дитсадку створити дієву систему забезпечення якості освіти»;
  •  Тренінг і рамках проекту МАТРА «Харчова безпека в школах і садочках: підготовка до державних перевірок»;
  •  Вебінар «Новий Базовий компонент дошкільної освіти – нові перспективи»;
  •  Універсальний тренінг із психічного здоров’я;
  •  Інтерактивний діалог з представниками закладів освіти Рубіжанської громади на тему: «Щодо попередження гендерно зумовленого, у тому числі домашнього насильства та заохочення до шанобливих та ненасильницьких стосунків та ґендерної рівності серед жінок та чоловіків»;
  • Всеукраїнський науково-практичний онлайн-семінар «Оцінювання якості освітнього процесу в закладах дошкільної освіти  за методикою ЕСЕRS -3».

Педагоги взяли участь у проектах професійного розвитку: «Система роботи закладу дошкільної освіти щодо запобігання проявам насильства» (О.Бервено, Е.Руло), «Музично-ритмічний розвиток дітей засобами гри на немелодичних інструментах» (В.Старікова).

У лютому 2021 року педагоги закладу взяли участь у Міжнародному конкурсі творчих робіт та навчально-методичних розробок педагогів «Перспектива Плюс» (Чехія): конкурс  «Методична скринька педагога» (А.Синицька, Н.Калмикова. Л.Лобуренко, Е.Руло); екологічний конкурс «Жива планета» (Н.Калмикова); конкурс «Педагогічна майстерність» (Е.Руло, Л.Лобуренко); танцювальний конкурс «Танцювальний калейдоскоп» (В.Старікова); конкурс психологів «Психологія освіти» (О.Бервено). Учасники отримали дипломи від організаторів (1, 2, 3 місця).

Вихователь-методист Л.Лобуренко надала матеріал на конкурс «Інновації в роботі вихователя-методиста». Її стаття «Аукціон педагогічних ідей» опублікована в журналі «Вихователь-методист дошкільного закладу», № 12, 2020 рік.

Крім того, працівники закладу взяли участь в акції «Луганщину єднає слово Кобзаря» та Всеукраїнському флешмобі до річниці народження Лесі Українки.

Однією з дієвих форм методичної роботи стали семінари та семінари-практикуми: «Сучасні проблеми формування природничо-екологічної компетентності дошкільників», «Інтерактивні методи розвитку мовлення  дошкільників». Через теоретичні і практичні завдання вдалося збагатити досвід педагогів з актуальних проблем: формування природничо-екологічної компетентності дошкільників шляхом використання традиційних та інноваційних методів екологічного виховання; розвиток мовленнєво-комунікативних умінь дошкільників, навичок ефективної взаємодії з однолітками та дорослими за допомогою інноваційних технологій розвитку мовлення та методів інтерактивної взаємодії.

Щоб розкрити інноваційний потенціал педагогів, були задіяні активні форми удосконалення фахової майстерності. Педагоги взяли участь у тренінгу  «Адаптація дітей до дошкільного закладу», практикумі «Мнемотехніка для розвитку мовлення дітей», діловій грі «Використання здоров'язберігаючих технологій в закладі дошкільної освіти», презентації проектів з екологічного виховання, круглому столі «Дитячий садок і Нова українська школа: як прокласти місток» тощо.

Для підвищення професійного рівня педагогів проводилися колективні перегляди занять: екологічної  гри-квесту «Подорож до природи» (група

№ 4), занять «Допомога Паперовій Країні» (група № 2), «Осінь-чарівниця» (з використанням методу моделювання) (група № 6), заняття  з мовленнєвого спілкування з використанням інтерактивних технологій (група № 3), заняття  з мовленнєвого спілкування з використанням прийомів мнемотехніки (група № 8), заняття з мовленнєвого спілкування з використанням соціально-комунікативних ігор (група № 5).

Проведено анкетування та тестування педагогів: «Організація роботи педагога з мовленнєвого розвитку дошкільників», «Дитина у природному довкіллі», «Протидія булінгу та домашньому насильству», «Забезпечення наступності дошкільної та початкової освіти».

На допомогу вихователям та батькам вихователем-методистом розроблено пам’ятки та методичні рекомендації: «Як працювати в реаліях коронавірусу: обов’язки вихователя», «Інтерактивні методи мовленнєвого розвитку дошкільників», «Ключові компетентності НУШ», «Дистанційна робота педагога: поради для самоорганізації», «Як допомогти дитині звикнути до дитячого садка», «Що робити, якщо в дитячому садку виявили підозру на COVID-19» , «Алгоритм виявлення та реагування на ситуацію насильства над дітьми», «Як підготувати дитину до шкільного життя».

Для підвищення професійної компетентності педагогів методична база дошкільного закладу поповнюється фаховими виданнями.  У  2020-2021 навчальному році здійснено підписку на  періодичні педагогічні видання: «Практика управління дошкільним навчальним закладом», «Вихователь-методист дошкільного закладу», «Методична скарбничка вихователя». Наявність цих видань дає можливість урізноманітнити дидактичний матеріал для формування базових компетентностей  дошкільників.

 

Вихователі дошкільного навчального закладу працюють над освоєнням нових освітніх технологій. За інноваційними технологіями працюють вихователі Н.Кунченко (навчання дошкільників ранньому читанню),  Н.Калмикова (формування логіко-математичної компетенції дошкільників за допомогою блоків Дьєнеша ), музичний керівник В.Старікова (використання інноваційних методів та форм роботи на музичних заняттях у дошкільному закладі для розвитку творчих здібностей дітей).

Вихователі середніх і старших  груп ведуть роботу з дітьми за методикою «ранкових зустрічей» в рамках проекту за підтримки фонду ЮНІСЕФ «Садочок – простір дружній до дитини».

Завданнями закладу дошкільної освіти на 2020-2021 н.р. стали:

- формування природничо-екологічної компетентності дошкільників шляхом використання традиційних та інноваційних методів екологічного виховання, створення умов для експериментально-дослідницької діяльності, вдосконалення та оновлення екологічного розвивального середовища;

- розвиток  мовленнєво-комунікативних умінь дошкільників, навичок ефективної взаємодії з однолітками та дорослими за допомогою інноваційних технологій розвитку мовлення та методів інтерактивної взаємодії.

Педагоги закладу проводять планомірну роботу із вдосконалення змісту, форм і методів роботи з проблеми мовленнєвого розвитку дітей.

Вихователі володіють літературними нормами мовлення, дотримуються  норм етики спілкування як на заняттях так і поза межами організованого навчання.

            За результатами анкетування вихователів, проведення ними самоаналізу виявлено, що вихователі мають достатні знання змісту програми розвитку дитини дошкільного віку «Українське дошкілля», зокрема її розділу «Освітня лінія «Мовлення дитини». Переважна більшість педагогів мають «запас» ігор для розвитку мовлення дошкільників, використовують певні ігри для розширення словникового запасу, формування граматичної будови мови, розвитку звукової культури мовлення. При цьому майже всі чітко розуміють ціль тої чи іншої гри та доцільність її використання для вирішення поставлених педагогом на даний момент завдань.

Педагогами закладу створюється мовленнєво-комунікативне середовище, яке забезпечує дитину можливостями для мовленнєвого розвитку, художньо-мовленнєвої діяльності. Вдалий добір і доцільне використання мовленнєвого матеріалу на заняттях та в повсякденній діяльності полегшує дітям пізнання дійсності, сприяє засвоєнню матеріалу та розвитку мовної активності.

Робота з розвитку мовлення інтегрована до багатьох видів дитячої діяльності: на заняттях, різних видах спільної діяльності, у ранкові та вечірні години, а також планують роботу з батьками. Програмові завдання формулюють досить точно і відповідають віковим можливостям дітей. Планують і проводять комплексні та інтегровані заняття, що дають змогу ширше застосовувати мовленнєві та пізнавальні завдання, міжпредметні зв’язки. Робота з розвитку мовлення інтегрована до багатьох видів дитячої діяльності.

У групах дітей раннього та молодшого дошкільного віку вихователі широко використовують ігрові методи та прийоми, приділяють увагу індивідуальній роботі з дітьми, збагаченню їх активного та пасивного словника. Навчають дітей спілкуватися у ході різних видів діяльності: домовлятися під час виконання трудових доручень, організації ігор.

У середніх та старших групах робота вихователі, працюючи з дітьми, більше уваги приділяють розвитку зв’язного мовлення, як діалогічного, так і монологічного. В своїй роботі педагоги використовують такі методи і прийоми як бесіди на близькі для дітей теми, нетривалі спостереження, дидактичні ігри, словесні доручення, розглядання ілюстрацій, настільно-друковані ігри. Діти вчаться правильно будувати речення, дотримуватися певного порядку слів, послідовно і логічно відповідати на запитання, будувати розповідь. Широке використання художньої літератури, проведення бесід за змістом прочитаних творів та їх переказ створюють передумови для формування у дошкільників змістовного усного та писемного мовлення, успішного засвоєння знань. Діти читають вірші на пам'ять, повторюють за дорослими  чистомовки, скоромовки.

Слід відзначити ефективність використання демонстраційного матеріалу, оптимальність використання ігрових прийомів, прийомів активізації дітей у групах № 1, 2, 7, 8. Достатньо уваги в цих групах приділено ігровим методам, що активізують мовленнєву та пізнавальну діяльність, діти не обмежені у самостійності, коли розв’язують завдання. Під час організації та проведення освітнього процесу з напряму мовленнєвого розвитку дошкільників вихователі використовують різні види ігрової діяльності (дидактичні, настільно-друковані, мовленнєво-ритмічні тощо).

Проте зафіксовано і певні недоліки:

  • мало заплановано складання оповідань за сюжетними картинками та розв’язання проблемно-пошукових завдань (у середніх та старших групах);
  • мало уваги приділено довільності мовлення, а саме логічності, розгорнутості та творчому характеру розповідей дітей;
  • деякі вихователі планують роботу з розвитку мовлення дітей здебільшого на заняттях, прогулянках, під час організованої діяльності у другій половині дня, але не достатньо уваги приділяють плануванню індивідуальної роботи з дітьми по збагаченню словникового запасу;
  • не завжди враховано індивідуальної особливості дітей, внаслідок чого відсутня диференціація завдань для дітей із різним рівнем розвитку (в усіх вікових групах).

Причиною цих недоліків є недостатній рівень знань педагогів з мовленнєвого розвитку, недостатня робота з самоосвіти (ознайомлення педагогів з публікаціями у фахових  виданнях, методичній літературі з цього питання).

 

Відповідно до вимог Базового компоненту дошкільної освіти в Україні, Програми розвитку дитини дошкільного віку «Українське дошкілля» ведеться у закладі й робота з формування екологічної компетентності дітей. Дана робота планується в усіх групах регулярно. Природознавча тематика інтегрована до багатьох видів дитячої діяльності. Педагогами планується екологічна робота різноманітного змісту, завдяки чому у дошкільників формуються уявлення про певні екологічні поняття.

Рівень професійної майстерності педагогів оцінювався під час спостережень безперервної освітньої діяльності у групах. Під час колективних переглядів освітньої діяльності з дітьми дошкільного віку педагоги демонстрували сучасні форми організації дитячої діяльності: проєктну, квест-гру, з використанням методу моделювання тощо та використовували для цього різні методи, прийоми. Діти застосовували наявні знання й демонстрували навички, з цікавістю опановували новий матеріал. Але для більш ефективної роботи вихователі мають максимально повно використовувати діяльнісний підхід до формування екологічної компетентності дітей, інноваційні методи навчання.

Шляхом тестування виявлено: вихователі показали достатні знання змісту програми розвитку дитини дошкільного віку «Українське дошкілля», зокрема її розділу «Освітня лінія «Дитина у природному довкіллі». Більшість педагогів знайомі зі змістом роботи з екологічного виховання  не тільки своєї, а й інших вікових груп. Але теоретична підготовка педагогів потребує удосконалення. Не всі вихователі мають чітке уявлення про зміст і форми організації роботи дошкільників у куточку живої природи. Також частина педагогів має недостатні знання методики організації експериментальної діяльності дітей з об'єктами природи, уміють грамотно організувати спостереження в природі.

Педагоги груп виявили уміння грамотно організовувати предметно-розвивальне екологічне середовище. Але потребують удосконалення знання вихователів щодо оснащення куточків живої природи у групах (згідно вимог для різних вікових груп).

Вихователі груп використовують різні методи роботи з формування екологічної компетентності дошкільників (бесіди, спостереження, екологічні ігри, досліди, читання художньої літератури тощо). Педагоги груп № 2, 8 планують, окрім епізодичних  спостережень, і довгострокові. Але спостереження за живими об’єктами зводяться до спостережень за рослинами, окрім груп № 2, 8, 1 (за представниками тваринного світу, включаючи епізодичні незаплановані спостереження). Недостатньо спостережень за об’єктами неживої природи (в основному це вода, пісок, грунт). У старших групах плануються екологічні проекти – довгострокові, короткострокові; у молодших – міні-проекти. Але не завжди педагоги дотримуються структури проекту. Експериментально-дослідницька діяльність планується в усіх групах, але їх зміст не завжди відповідає віку дітей (деякі складні для молодших дошкільнят). Діти старших груп вирішують екологічні проблемні ситуації; при плануванні вихователям варто урізноманітнити їх тематику.

Одним з визначальних факторів виховання дітей є предметно-розвивальне середовище. Правильно організоване, воно допомагає забезпечити гармонійний розвиток дитини, створити емоційно позитивну атмосферу в групі, організовувати й проводити організовану й самостійну  діяльність. Тому педагоги постійно вдосконалюють предметно-розвивальне середовище дошкільного закладу. За допомогою батьків групи поповнилися ігровим обладнанням, яке відповідає педагогічним, естетичним та санітарно-гігієнічним вимогам. Для забезпечення атмосфери, що сприяє всебічному гармонійному розвитку особистості дошкільника, вихователі створюють розвивальний життєвий простір з усіх освітній ліній життєдіяльності дошкільника. Цікаві приклади оформлення осередків груп можна побачити на сайті закладу у розділі «Наші групи».

У методичному кабінеті закладу систематизовано та поповнено методичний матеріал за розділами «Екологічне виховання», «Мовленнєвий розвиток».

Педагогами складено конспекти інтегрованих занять з пріоритетом пізнавально-природничих, художньо-мовленнєвих завдань. Вихователі продовжують формувати картотеку дидактичних засобів за принципом «методичного конструктора».

Педагогами поповнено картотеку дидактичних ігор природничого змісту та дидактичних ігор з мовленнєвого розвитку. Складено добірку дослідів з водою та повітрям відповідно до вікових особливостей вихованців, добірку ігор та вправ на основі інтерактивних методів.

               Вихователі всіх вікових груп працюють над виготовленням лепбуків за окремими тематичними циклами. Вони застосовують роботу з лепбуком як форму організації навчального матеріалу під час проектної діяльності, під час підготовки дітей до шкільного навчання та для ефективної співпраці з батьками.

Вихователі груп дітей дошкільного віку створили мультимедійні презентації. В них вони відобразили зміст екологічних проектів, які здійснили зі своїми вихованцями («Город на підвіконні», «Ліс – зелені легені нашої планети»,  «Майбутнє без сміття», «Папір – дарунок лісу», «Як ми доглядаємо рослини», «Вода – джерело життя»).

Разом з дітьми педагоги середніх та старших груп виготовили плакати «Чиста планета Земля», які знайшли своє місце в розвивальному просторі груп і використовувалися для роботи з екологічного виховання малюків. А «віртуальну» фотовиставку «Природа і Я» малюки та їх батьки можуть переглядати у будь-який зручний час (в електронному вигляді сімейні фотогазети зберігаються у вихователів та розміщені у батьківських групах у соцмережах).

Вихователями виготовлено стенди-пам’ятки «Правила нашої групи», «Правила поведінки під час карантину», які допомагають дошкільнятам засвоїти норми і правила, що діють у групі. 

Педагоги дійшли висновку, що потрібно ефективніше використовувати розвивальне середовище для інформування всіх учасників освітнього процесу. Є потреба у зміні предметно-розвивального простору  за допомогою ілюстративних, текстових, ілюстративно-текстових матеріалів. Тому у декількох групах вихователі створили так звану «інформаційну стіну» (за рекомендаціями К.Крутій «Стіни, які говорять»). На таких стендах вони розміщують наочні матеріали до проекту, над яким у даний відрізок часу працюють дошкільники, матеріали сьогоднішнього дня, інформацію про події місяця тощо. Наразі доцільно оновити наочний інформаційний простір для педагогів закладу.

 

Керуючись Методичними рекомендації з питань формування внутрішньої системи забезпечення якості освіти у закладах дошкільної освіти, у 2021 році у закладі створено Положення про внутрішню систему забезпечення якості освіти закладу дошкільної освіти.

Заклад організовує та здійснює систему моніторингу якості освіти: збір, обробку (аналіз), збе­рігання та надання інформації про стан і динаміку розвитку на рівні закладу дошкільної освіти Для діагностики стану і динаміки розвитку якості дошкільної освіти у закладі проводиться внутрішній контроль.

Основними завданнями внутрішнього контролю є:

- встановлення відповідності результатів діяльності дошкільного закладу державним стандартам і соціальним вимогам;

- оцінка рівня освітніх, наукових і творчих досягнень учасників навчально-виховного процесу;

- виявлення факторів, що негативно впливають на розвиток освіти закладу.

Наразі актуальним є формування методик оцінки якості освіти за напрямами діяльності за­кладу дошкільної освіти.

 

Організація різних форм навчально-виховної роботи

            У дошкільному закладі застосовуються  різні форми організації освітнього процесу:

  • інтегровані заняття (один раз на день);
  • підгрупові заняття;
  • індивідуальні заняття (протягом дня);
  • робота за творчими напрямками груп.

 

Співпраця з організаціями міста

            Дошкільний заклад співпрацює з організаціями міста. Укладено договори про співпрацю з комунальним підприємством «Міський музей», Підтримуємо зв’язок з міською школою мистецтв, бібліотекою.

   У 2020-2021 н.р. у зв’язку з ситуацією, спричиненою коронавірусною інфекцією COVID-19, ми обмежили відвідування дошкільниками цих організацій. Тим не менше, у закладі відбувся концерт дитячої філармонії «Музична веселка». В умовах карантинних обмежень дошкільнята переглянули концерт у відеозапису: на екрані перед глядачами виступали вихованці КЗ «Рубіжанська міська дитяча школа мистецтв» різних відділень

Також за допомогою Інтернету діти змогли здійснити «віртуальні екскурсії» музеями України, в тому числі й «відвідати» міський музей.  Заходячи на сторінку закладу у FACEBOOK, вихователі знайомили дітей з виставками живопису, тематичними експозиціями за допомогою викладених КЗ «Міський музей» фотографій та відеосюжетів. Так, дошкільнята заочно ознайомилися з експонатами виставки до Міжнародного дня лялькаря, експозицією «Переможці», картинами з виставки пленерного живопису, етнографічною кімнатою тощо.

Налагоджена співпраця педагогічного колективу дошкільного закладу зі співробітниками патрульної поліції, які відвідували «Барвінок» для проведення бесід з дошкільниками. Зустрічі патрульних проходили з вихованцями старших груп (окремо з кожною групою, на майданчику закладу з дотриманням дистанції).

             Крім того, педагоги організували участь своїх вихованців у І етапі Всеукраїнського конкурсу дитячих малюнків на пожежну тематику «Пожежі краще запобігти», ХІХ Всеукраїнському фестивалі мов та культур (пісенний конкурс «Кольори голосів»). Заклад дошкільної освіти взяв участь у ІІІ Всеукраїнському  занятті доброти. Педагоги провели 6 занять для дітей молодших, середніх та старших груп. Старші дошкільники разом з вихованцями середніх груп стали героями відеофільму «Спортивний калейдоскоп», наданого закладом на обласний конкурс телевізійних спортивних програм та фільмів  «Рух вперед».

 

           

Стан травматизму за 2020 рік.

       Протягом 2020 року зафіксовано 1 випадок травмування вихованців під час навчально-виховного процесу (мікротравма). Випадків травмування працівників КЗДО  на виробництві та в побуті не зафіксовано.

            Кількість травм невиробничого характеру серед вихованців зменшилася порівняно з 2019 роком . Впродовж 2020  року  7 дітей отримали травми невиробничого характеру. Серед них побутових травм – 4, вуличних травм – 3, спортивних – 0.

У I кварталі 2021 року зареєстровано1випадок травматизму серед  вихованців КЗДО під час навчально-виховного процесу. Травм невиробничого характеру, що сталися з вихованцями – 1 (побутова). Не зареєстровано випадків травмування на виробництві і невиробничого травматизму.

Питання травматизму дітей розглядуються на педрадах, виробничих нарадах, батьківських зборах. Педагогами і персоналом ведеться робота з профілактики таких випадків у КЗДО та робота з батьками з даного питання.

 

 

Фізкультурно – оздоровча робота.

Дошкільний вік є вирішальним у формуванні фундаменту фізичного  здоров’я, адже відбувається інтенсивний розвиток органів та становлення функціональних систем організму.

Одним із пріоритетних напрямків освітнього процесу нашого дошкільного навчального закладу є оздоровлення та фізичне виховання дітей. Воно спрямоване на охорону та зміцнення здоров’я, підвищення опірності й захисних сил дитячого організму, поліпшення його працездатності, на своєчасне формування у малюків життєво важливих рухових умінь та навичок, розвиток фізичних якостей.

У нашому садочку ми використовували всі форми фізичної роботи:

  • ранкова гімнастика;
  • фізкультурні заняття;
  • спортивні розваги та свята;
  • «Дні здоров’я»;
  • рухливі та спортивні ігри;
  • прогулянки;
  • фізкультурне дозвілля;
  • організація самостійної рухової діяльності дітей.

Для забезпечення повноцінного фізичного розвитку дітей в нашому закладі були створені умови: спортивний майданчик, центри для ігор на асфальті біля ігрових майданчиків, спортивні куточки в групових приміщеннях,

Пріоритетні напрями фізкультурно-оздоровчої роботи у нашому закладі дошкільної освіти:

  • учили дітей дбати про своє здоров’я;
  • розвивали потребу в щоденній руховій діяльності;
  • розвивали фізичні якості, формували навички володіння основними рухами та руховими діями;
  • підтримували у дітей інтерес до різних видів спорту, занять фізкультурою;
  • забезпечували взаємодію педагогів, медичних працівників та батьків у питаннях зміцнення психічного, фізичного здоров’я дітей та формування у них здорового способу життя.

       Оздоровчо-профілактична робота в дитсадку була спрямована, насамперед, на охорону та зміцнення психічного та фізичного здоров’я дітей, підвищення захисних сил організму, виховання стійкого інтересу до рухової активності, звички до здорового способу життя, формування життєво-необхідних рухових умінь, навичок та фізичних якостей, формування культури здоров’я.

В нашому закладі працює інструктор з фізичної культури. Вона організовує фізич­не виховання дітей у всіх вікових групах, де працює за штатним розкладом, несе цілковиту відповідальність за виконання програми з фізичної культури. У 2020-2021 навчальному році провідною формою роботи з фізичного виховання дітей була пізнавально-розвивальна діяльність фізичного розвитку, яка проводилася згідно з вимогами Базового компонента і програми розвитку дітей дошкільного віку «Українське довкілля». Тричі на тиж­день проводилися навчальні заняття з фізичної культури, де формували рухові вміння і навички, фізичні якості, вихо­вували морально-вольові риси характеру.

Фізінструктор дбав про використання ефективних методів та прийомів, віднахо­див оптимальні способи організації дітей на заняттях, аби сприяти підвищенню їх рухової активності. Перед виконанням основних рухів пропонував дітям вправи для зміцнення зорових м’язів, що готують до зосередження зору на конкретних рухових завданнях. З метою впровадження здоров’язберігаючих та здоров’я формуючих технологій  у нашому садочку педагоги використовували нетрадиційні фізкультурно-оздоровчі заходи: використовуємо можливості музики, кольорів та звуків, дихальну гімнастику, пальчикову гімнастику, гімнастику для очей, релаксацію, психогімнастику, стретчинг, елементи «Хатха йоги».

Фізінструктор разом з вихователями груп, музичними керівниками  проводилися двічі на рік спортивні свята («Зимові забави», « Но допомогу друзям – іграшкам»,) раз на місяць — спортивні розваги в кожній віковій групі(«Подорож до Країни спорту», « Козаками хочемо ми стати, рідну Україну захищати», «Будем сильними зростати, Україну захищати», « Юні олімпійці», «Спритні рятівники», «Ми силачі», «Щедрівочка», «Клоуни в садок прийшли та смішинку принесли», «Космічна подорож»), а раз на ква­ртал — дні здоров’я («Малята – Здоров’ята » ,«Спорт – запорука здоров’я», «Наш організм. Він який?») .

 Разом з педагогами формували у дітей знання про здоро­вий спосіб життя, роль гігієни та занять фізичними впра­вами для людини, вчили надавати в разі потреби  до медичну допомогу. Фізінструктор забезпечувала дотримання правил безпеки на фізкультурних заняттях. Проводила індивіду­альні корекційні заняття з дітьми, які відносяться до спе­ціальної медичної групи.

Разом із директором, вихователем-методистом та вихователя­ми дбала про зміцнення матеріальної бази з фізичного ви­ховання . Так у 2020-2021 н.р. були придбані 17 гумових м’ячів, мотузка 20 м. Фізінструктор брала участь у розробці сценаріїв фізкультурних свят та розваг, добирала разом із музичним керівником музику для супроводу фіз­культурних занять, ранкової гімнастики, спортивних свят, розваг; надавала практичну та організаційно-методичну до­помогу вихователям усіх груп з метою координації роботи з фізичного виховання дітей.

Для реалізації задач з фізичного виховання фізінструктор двічі на рік  проводився моніторинг «Рівень визначення рухової підготовленості  у вихованців »(вересень, травень).

Обстеження фізичного розвитку дітей

Вересень  2020

Травень 2021

Високий рівень          31%

Високий рівень      40%

Середній рівень         41%

Середній рівень      31%

Низький рівень          28%

Низький рівень       29%

      Незначне(1%) підвищення низького рівня дітей обумовлено декількома причинами: діти з низьким рівнем не регулярно відвідували заклад, недостатня пристосованість ділянки закладу дошкільної освіти для проведення деяких видів рухової активності, недостатня увага батьків до питань фізичного розвитку дітей.

     В КЗДО № 3 сестра медична старша   щоденно проводила контроль захворюваності дітей, оглядала на педикульоз та коросту. Щомісяця проводилася  антропометрія в ясельних та кожні 3 місяці в садових групах.

         Діти щеплені відповідно до календаря. Медична сестра проводила моніторинг та направляла дітей до дитячої поліклініки.

        В дитячому закладі суворо  дотримувалися санітарно-гігієнічні норми.  В березні 2021р. було проведено моніторингове дослідження щодо виконання чинних санітарних правил та норм з дотримання умов перебування, виховання, навчання, медичного обслуговування та температурного режиму. За результатами складено акти. Зауважень немає.

        Захворюваність застудними хворобами за 3 місяці 2021 року збільшилась у порівнянні з 2020 роком :

 

 

СІЧЕНЬ

ЛЮТИЙ

БЕРЕЗЕНЬ

2019р.       

35

29

26

2020 р.      

13

30

16

2021р.       

17

36

35

                         

Кількість випадків захворюваності на вітряну віспу 2020 – 0; 2019 – 1; у 2018р. -3; 2 випадки у 2017р., 20 випадків в 2016 році.. Випадків скарлатини у 2020 – 0; 2019 – 1 (2018 – 1). Кількість зареєстрованих випадків захворюваності на covid 19 – 3; 2 дитини; 1 співробітник.

 

Аналіз стану здоров’я дітей, які виховуються у дошкільному закладі.

Група здоров’я

2020\2021

І основна

138 дітей

ІІ основна

40 дітей

ІІІ основна

2 дитини

ІІ підготовча

7 дітей

ІІІ підготовча

3 дитини

ІІІ спеціальна

1 дитина

Звільнені

0

 

Наведені статистичні дані свідчать про значний відсоток дітей з проблемами зі здоров’ям та хронічними захворюваннями. В КЗДО № 3 проводилися комплекс фізкультурно – оздоровчих заходів, які індивідуально сплановані для всіх категорій дітей, враховуючи групу здоров’я та необхідний рівень навантаження. Всі дані про дітей фіксувалися в Листках здоров’я дитини, Журналі здоров’я. Розмежування на групи відбувалися шляхом шикування на різноколірних орієнтирах та одяганням кольорових браслетів, що є частиною методики використання   кольору.

Поряд з цим  щомісячно, щоквартально та щорічно узагальнювалися дані про рівень захворюваності та відвідування дітьми КЗДО.

 

Оцінка стану захворюваності та відвідування  дітей за І квартал 2021 року

 

Захворюваність

 

Показники по віку

до 3-х років

3-7 років

Всього

Списків склад

44

140

184

Пропущено дітиноднів

1097

2352

3449

Із них по хворобі

       209

326

535

Інша причина

888

       2026

2914

Наведені статистичні дані свідчать про значний відсоток невідвідування КЗДО  з поважних причин, що не суперечить вимогам Статуту закладу дошкільної освіти , де зазначено, що дитина має право не відвідувати заклад у випадках:

  • хвороби та пред’явлення довідки від лікаря,
  • відпустки одного з батьків з пред’явленням довідки про відпустку та заяви,
  • карантину, рекомендованого домашнього режиму,
  • санаторно – курортним лікуванням з пред’явленням довідки та заяви,
  • під час літнього оздоровчого періоду.

 

Організація харчування

           Для забезпечення виконання Постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження норм харчування у навчальних та оздоровчих закладах» від 22.11.2004 №1591, спільного наказу Міністерства охорони здоров’я України та Міністерства освіти і науки України «Про затвердження інструкції з організації харчування дітей у дошкільних навчальних закладах» від 01.06.2005 № 242/329, спільного наказу Міністерства освіти і науки та Міністерства охорони здоров’я України від 15.08.2006 № 620/563 «Щодо невідкладних заходів з організації харчування дітей у дошкільних, загальноосвітніх навчальних закладів», на виконання листа Міністерства освіти і науки України “Про здійснення контролю за організацією харчування дітей у дошкільних навчальних закладах” № 1/9-394 від 21. 06. 2007, Інструкції з організації харчування дітей у дошкільних навчальних закладах, затвердженої наказом Міністерства освіти і науки України та Міністерством охорони здоров’я України від 17.04.2006 № 298/227 та з метою забезпечення виконання норм харчування шляхом використання та збереження здоров’я дітей, запобігання виникнення захворювань органів травлення було проведено аналіз стану харчування дітей за І квартал 2021 року.      

        Продукти харчування та продовольчої сировини протягом І кварталу 2021р та станом на цей час завозяться не вчасно. Асортимент продуктів суттєво зменшився. Причина – затримка тендерних закупівель. Завгосп  своєчасно подавав щомісячні замовлення продуктів харчування та один раз на тиждень уточнені заявки. Таким чином, годувати дітей різноманітно відповідно до двохтижневого меню за таких умов було неможливо.

          З квітня 2021р.набирає чинності постанова КМУ № 305 від 24.03.2021 «Про затвердження норм та Порядку організації харчування у закладах освіти та дитячих закладах оздоровлення та відпочинку». А з 1 вересня 2021р.  зміниться принцип планування та механізм організації харчування здобувачів освіти.

 

Комісією з бракеражу продуктів харчування та продовольчої сировини, приймалися якісні продукти, які надходили в КЗДО. Випадків завозу продуктів без супровідних документів, що підтверджують їх походження, безпечність і якість, недоброякісності продуктів та виявлення нестачі або залишку протягом І кварталу 2021 року не зафіксовано.

На підставі затвердженого примірного двотижневого меню, погодженого з територіальною установою державної санітарно – епідеміологічної служби, щодня сестрою медичною старшою Іванніковою А.В. кухарями Бурдастих І.В., Калмиковою А.К., Внуковою А.В., завгоспом складалися меню – розклади на наступний день. При цьому працівники користувались картотекою страв, затвердженою завідувачем.

Проби готових страв знімались вчасно (за 30 хвилин до видачі їжі на групи) старшою медичною сестрою Іванніковою А.В., призначеною наказом по КЗДО № 3. Результати зняття проб готових страв своєчасно вносились до Журналу бракеражу готової продукції. Випадків недотримання кухарями технології приготування страв протягом І кварталу 2021 року не зафіксовано.

Кухарями відбиралися добові проби кожної страви раціону у присутності старшої медичної сестри в об’ємі порцій для дітей молодшої вікової групи та зберігались на харчоблоці.

У КЗДО № 3 видача готових страв на групи здійснювалась лише після зняття проби медичною сестрою та відповідно до часу, визначеного графіком видачі їжі. Помічники вихователів отримували їжу у промаркованому посуді з кришками та спецодязі. Протягом І кварталу 2021 року режим харчування дітей не порушувався.

Для контролю за виконанням затвердженого набору продуктів сестрою медичною старшою, вівся Журнал обліку виконання норм харчування. Аналіз норм харчування за І квартал 2021 рік показав, що відсоток виконання норм харчування за основними продуктами склав 52% садок, 63% ясла.

 Не в повному обсязі виконано норми з інших продуктів харчування І квартал 2021 року, зокрема: сметани – 37,0 %, риби -65%, яєць  – 63 % ,  фруктів – 48%. Низьким є відсоток виконання норм молока – 20%,  сиру кисломолочного – 19%.    

Відповідно до розподілу обов’язків та вимог документацію з організації харчування вели старша медична сестра, завгосп, кухарі. Уся документація з організації відповідає вимогам Інструкції з організації харчування дітей у дошкільних навчальних закладах, журнал бракеражу сирої продукції заповнювався своєчасно.

Планомірно здійснювався контроль за закладкою продуктів у котел, щодня старшою медичною сестрою і вибірковий контроль завідувачем, щодня у ранковий час вихователями чергових груп, згідно графіку, а також педагогічний та громадський контроль за станом організації харчування дітей у групах.

Вихователі, помічники вихователів  закладу дошкільної освіти брали участь в організації харчування дітей. Впродовж І кварталу 2021 року вони дотримувались вимог програми «Українське дошкілля» щодо фізичного розвитку дітей, виховання у них культурно – гігієнічних навичок. Щодня перед кожним прийманням їжі столи для дітей сервірували відповідно до меню. Дітей привчали сідати за стіл охайними, з чистими руками, сидіти за столом правильно та користуватися столовими приборами (ложкою та виделкою). Починаючи з другого півріччя другої молодшої групи дітей навчали чергувати у групі під час приймання їжі, використовувати санітарний одяг, сервірувати столи. Кількість столового посуду в групах відповідає кількості дітей за списком.

Протягом зазначено терміну спеціалістами санітарно – епідеміологічної служби перевірялась робота закладу дошкільної освіти.         

         Впродовж І кварталу 2021 року було організовано харчування дітей пільгових категорії:

Всього: 105 дітей .

Із них:

  • діти із сімей, які отримують допомогу відповідно до Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям»  – 4 дитини;
  • діти-інваліди – 1 дитина;
  • діти із багатодітних сімей –  7 дітей;
  • діти які мають статус дитини, яка постраждали внаслідок воєнних дій і збройних конфліктів -  87 дітей;
  • дітей – сиріт , дітей позбавлених батьківського піклування   -   2 дитини;
  • дітей з числа внутрішнього переміщення осіб  - 9 дітей( 5 з них мають статус дитини, яка постраждали внаслідок воєнних дій і збройних конфліктів).

         Питання харчування дітей розглядалось на засіданнях ради дошкільного навчального закладу, виробничих та апаратних нарадах, батьківських зборах.

         На виконання наказу № 04 «Про вартість харчування дітей в закладах дошкільної освіти міста» управління освіти Рубіжанської міської ради Луганської області від 12.01.2021р. встановлено вартість харчування:

  • для дітей ясельної групи – 25 грн.00 коп (в тому числі ПДВ);
  • для дітей дошкільної групи – 35 грн.00 коп (в тому числі ПДВ).

 

 

 

 

Виконання натуральних норм харчування за 3 місяці (в порівнянні)

 

Назва продукту

Норми дошкільний вік, %

2016

2017

2018

2019

2020

2021

Хліб житньо – пшеничний, батон

90

94

88

98/100

99/100

ж. 86/72

пш. 100/94

Картопля

89

39

90

91/74

75

75/42

Овочі свіжі

70

81

52

69/50

67

68/71

Фрукти свіжі

20

34

15

49/22

14

48/47

Сік натуральний

30

11

52

59/45

77

40/16

Масло вершкове

 

76

101

91

98/88

74

78/67

Олія соняшникова

89

89

99

100/100

100

99/100

Яйця курячі

78

75

78

77/45

46

81/55

Молоко рідке

 

36

34

30

36/41

36

23/17

Сир твердий

38

40

17

36/38

40

28/29

Сир кисломолочний

44

52

43

48/45

42

21/24

М'ясо

73

61

82

92/73

91

97/93

Риба заморожена

55

66

48

101/54

54

79/44

 

 

 

 

       Аналіз внесення батьківської плати за харчування дітей в КЗДО показав, що не всі батьки виконують свої обов’язки, порушують вимоги Статуту КЗДО в розділі своєчасної , до 10 числа місяця,  внесення плати.

 

Охорона дитинства в КЗДО

        У закладі дошкільної освіти створено добірку нормативних документів, що забезпечують дотримання законодавства в галузі охорони дитинства. Проводилося ознайомлення працівників закладу з нормативними документами, що регулюють законодавство в галузі охорони дитинства, дані питання розглядалися на нарадах при директорі.

       Упродовж навчального року закладом дошкільної освіти здійснювався моніторинг кількості дітей пільгових категорій. Поновлено електронні бази даних дітей пільгових категорій. Крім того, кожній дитині пільгового контингенту оновлено Соціальний паспорт, в якому зберігається пакет документів на неї.

Статистичні дані про дітей пільгового контингенту систематично надавалися до міського управління освіти.

       Для набуття офіційного статусу «дитина пільгової категорії» надається пакет документів, а саме:

-       ксерокопії свідоцтва про народження дитини;

-       ідентифікаційний код дитини та батьків, їх паспортні дані;

-       довідка, яка підтверджує соціальний статус дитини;

-       довідку про склад сім’ї.

      У дошкільному закладі станом на 01.05.2021 – 7 дітям з багатодітних родин встановлено 50% плату за харчування; безкоштовне харчування встановлено для: 4 дітей з малозабезпечених родин,  1 дитина з  інвалідністю, 87 дітей, які мають статус дитини, яка постраждали внаслідок воєнних дій і збройних конфліктів ; 2 дитини –які  діти – сироти , діти позбавлені батьківського піклування; 9 дітей з числа внутрішнього переміщення осіб  ( 5 з них мають статус дитини, яка постраждали внаслідок воєнних дій і збройних конфліктів).

 

        Дані дитини були занесені до бази даних дітей пільгового контингенту, а документи зберігаються в "Соціальному паспорті" дитини, а також надаються до міського управління освіти.

      З метою соціального захисту дітей пільгових категорій :

- забезпечувалася участь дітей пільгових категорій у заходах, присвячених Міжнародному Дню захисту дітей, Міжнародному Дню інваліда, новорічним святам тощо;

- забезпечувався соціально-педагогічний супровід навчально-виховного процесу, соціально-педагогічний патронаж соціально незахищених категорій дітей (обстеження умов проживання і виховання дітей);

- педколектив сприяв проходженню медичних оглядів дітей пільгових категорій під час планових оглядів дітей медичними працівниками відповідних медичних установ.

         Офіційний статус дітей пільгового контингенту наведений в таблиці.

З  дітьми, їх батьками, вихователями та адміністрацією закладу проводився соціально-педагогічний патронаж:

- налагодження зв’язків та співпраця зі службами у справах дітей та опікунської ради;

- збір інформації на дітей пільгового контингенту та подання в різні соціальні установи: в  управління освіти, службу в справах дітей, опікунську раду;

- консультування вихователів, батьків та осіб, які їх замінюють, з питань соціального захисту різних пільгових категорій;

- збір, оформлення та постанова дітей на облік дітей пільгового контингенту;

- обстеження матеріально-побутових умов проживання; складання актів обстеження;

- посередництво у наданні гуманітарної та матеріальної допомоги;

- підготовка та супровід дітей пільгового контингенту на міські свята, організовані для даного контингенту;

- консультування батьків, вихователів з питань організації оздоровлення вищезазначених дітей;

- створення та щомісячне оновлення «Банку даних дітей пільгових категорій»;

- ознайомлення  батьків/опікунів з пільгами, передбаченими законодавством України;

- соціально-педагогічний супровід дітей пільгового контингенту та членів їх родин;

- збір інформації про дітей  з  інвалідністю та хворих дітей, які відвідують наш заклад та ін.

Батькам  надавалася соціально-правова просвіта. Проводився контроль за організацією в позаурочний час дозвілля дітей пільгового контингенту.

Інформація про дошкільників КЗДО №3 «Барвінок» пільгових категорій станом на 01.05.2021 р. місто (район)

 

Кількість дітей -сиріт

Кількість дітей, позбавлених батьківського піклування

Кількість напівсиріт

Кількість дітей з неповних сімей

Кількість дітей з багатодітних сімей

Кількість дітей з малозабезпечених сімей

Кількість дітей – інвалідів, з них

Діти ЧАЕС

Діти учасників АТО та бойових дій

Діти загиблих військовослужбовців

Діти- внутрішньо-переміщені особи

 
 
 

Які навчаються в школах індивідуальному навчанні

Які навчаються у спеціальних навчальних закладах

Які не навчаються

 
 
 
 
 
 

0

2

2

32

8

4

0

0

0

0

14

0

4

 

 

 

Організація предметно – розвивального середовища для повноцінного розвитку

 

       Розвивальне середовище – це сукупність умов, які забезпечують різнобічний розвиток дітей; це система матеріальних об'єктів їхньої діяльності. Створення в дошкільному закладі повноцінного розвивального середовища та забезпечення відповідної позиції вихователя в організації діяльності дітей – провідний засіб реалізації завдань сучасного реформування освіти. Адже правильно організоване розвивальне середовище сприяє соціалізації дитини, впливає на всі аспекти її розвитку.

       Однією з основних умов створення в нашому закладі дошкільної освіти розвивального довкілля для дітей дошкільного віку є опора на особистісно орієнтовану модель взаємодії між педагогом і дітьми. Це означає, що пріоритетною метою виховання є формування гармонійної та всебічно розвиненої особистості. Завдання педагога полягає у забезпеченні інтересів дитини у задоволенні її природних нахилів і потреб. Дорослий у своїй педагогічній діяльності керується положенням: «Не поруч, не над, а разом».

      Обов'язковою умовою забезпечення ефективного розвитку дитини є створення розвивального середовища в єдності всіх його складників, а саме: природного; предметно-ігрового; соціального; власного «Я» дитини, тобто організоване відповідно до програми розвитку дитини дошкільного віку "Українське дошкілля".

      Організація та розміщення предметів розвиваючого середовища  дитячому садку відповідає віковим особливостям дітей та їх потребам. У дитини дошкільного віку є три основні потреби: в русі, спілкуванні, пізнанні, тому середа організовується так, щоб у дітей був самостійний вибір: з ким, де, як у що грати. Підбір обладнання та матеріалів для груп визначається особливостями розвитку дітей конкретного віку і характерними для цього віку сензитивними періодами.

       Облаштування розвивального середовища для дітей раннього віку в нашому дошкільному закладі  починається з роздягальні. Щоб зробити її затишною і привабливою, шафи, в яких зберігаються речі малюків, пофарбувати в різні кольори, а зверху на них розмістити великі яскраві іграшки, які привертатимуть увагу малюків. На стінах роздягальні повісили  ілюстрації  із зображенням  панно на теми дитячих казок. Групова кімната також  прикрашено. Усі значущі для дітей фрагменти інтер'єру розміщено на рівні зросту малят, щоб вони могли їх краще роздивитися і їм було легше діставати все, що може знадобитися для виконання тих чи інших дій.

        У дітей середнього дошкільного віку росте потреба в русі, тому в групі  виділено місце для спортивного куточка.  Створено  в кімнатах доріжки руху, де за допомогою модулів, картинок та знаків визначено, які рухи повинні виконувати діти (ходьба, повзання, лазіння, подолання перешкод тощо).

        Середній вік – розквіт сюжетно-рольової гри. Діти цього віку вже можуть використовувати предмети-замінники, символи, які дозволяють вийти за рамки реальної предметної дії та відтворити загальний задум у скороченій ігровій формі (наприклад, ляльку годувати не з чашки, а з кубика, уявляючи його чашкою). Ця особливість відіграє важливу роль в інтелектуальному розвитку дитини, отже, замість реальних предметів пропонуємо якомога більше предметів-замінників. Враховуючи, що в середньому дошкільному віці інтерес проявляється до мови, ігрове середовище ми  наповнюємо дидактичними іграми. Різноманітнішим, ніж у молодшому віці, стає матеріал для будівельних та конструктивних ігор, виникає потреба у місці для експериментування.

        У старших вікових групах  застосовуємо  різні матеріали, які сприяють оволодінню читанням, математикою: друковані літери, слова, таблиці, книжки з великим шрифтом, посібники з цифрами, настільно-друковані ігри з цифрами та літерами, ребуси, головоломки. Так само використовуються  матеріали, що стимулюють розвиток пізнавальної активності дітей – дитячі енциклопедії, ілюстровані видання про тваринний та рослинний світ, дитячі журнали, альбоми. Обов'язково виділяємо місце для дидактичних ігор математичного змісту, причому таких, де б діти могли виявляти самостійність у виборі матеріалу. Не забуваймо і про предмети для дослідно-пошукової діяльності – магніти, збільшувальне скло, пружини, ваги, мензурки, великий вибір природних матеріалів.Групи наповнені розвиваючим матеріалом, відповідним, інтересам хлопчиків і дівчаток. Наприклад, для старшого дошкільного віку в центрі ручної праці і конструювання розміщуються зразки виготовлення техніки (хлопчикам), сумочки, ляльки з гардеробом речей, предмети побуту (дівчаткам)

В обстановку груп крім предметів, призначених дітям певного віку, включено приблизно 15% матеріалів, орієнтованих на більш старший вік. У всіх вікових групах є затишне місце для відпочинку, це легкі повітряні будиночки з прозорої тканини, м'які меблі в тихій зоні біля квітів, акваріумів.

Відомий психолог Лев Виготський зазначав, що наукові поняття дитини не засвоює і не заучує, а виникають і складаються вони за допомогою напруги її власної думки. Саме тому одних із шляхів, який веде до прискорення процесу пізнання, є використання інноваційних технологій. Звичайні заняття вичерпали себе, вони не можуть дати тривалого інтелектуального навантаження. А щоб навчання було цікавим, потрібні заняття нового типу, заняття які моделюють творчий процес і створюють свій мікроклімат, де з’являються можливості для розвитку творчого боку інтелекту. А саме такими і є заняття з використанням розвивальних фільмів, програм, мультфільмів. Використання мультфільмів, розвивальних фільмів і програм дає змогу кожній дитині піднятися до вершини своїх можливостей, де розвиток здійснюється успішніше. Зараз для дітей розроблено багато програм і фільмів на різну тематику: вивчення іноземної мови, ознайомлення з математикою, природою, логічний розвиток тощо.

Але для використання інноваційних технологій, потрібне певне обладнання, у кожній групі дитячого садка. На даному етапі цей вид розвивальної роботи, може використовуватися лише частково. Щоб і надалі в дитячому садку використовувалася інноваційна технологія, необхідні кошти, для повної реалізації.

 

 

       

 

 

           Територія дошкільного закладу також є складовою розвивального простору. На території виділено такі тематичні зони: екологічну (сад, город), де б діти  займаються різними видами сільськогосподарської праці; архітектурно-ландшафтну; спортивно-ігрову; ігрову для моторних, дидактичних, конструктивних, сюжетно-рольових ігор тощо.

          Отже, довкілля дитини є важливою умовою ефективної підготовки її до майбутнього самостійного життя. Навколишнє середовище в КЗДО  організоване так, аби спонукати дитину до виконання активних дій відповідно до її життєвого ритму, фізичних та психічних можливостей.

 

           

 

Управлінська діяльність в  КЗДО

         Безпосереднє керівництво КЗДО №3 здійснює управління  освіти  Рубіжанської міської ради Луганської області.

Управління дошкільним навчальним закладом - це упорядкування навчально-виховного процесу і його цілеспрямована діяльність, спрямована на вдосконалення.

Сучасна освіта знаходиться на новому етапі розвитку – триває її модернізація. Цьому сприяють як соціальні, так і економічні зміни, які відбуваються в Україні.

Управлінська діяльність сьогодні дуже тісно пов’язана з теорією та практикою менеджменту дошкільного навчального закладу. Робота в нашому дошкільному навчальному закладі повністю базується на людському факторі, тому питання управління ним у цьому аспекті стає особливо актуальним. Управління дошкільним  закладом освіти являє собою цілеспрямовану діяльність, спрямовану на упорядкування навчально-виховного процесу і його вдосконалення.

Педагогічний аналіз в КЗДО № 3 розпочинає та завершує управлінську діяльність, забезпечує її цілісність та циклічність, виконує роль системоутворюючого елемента в управлінні.

Без аналітичної діяльності мета управління не тільки не може бути реалізована, але й визначена. Це зумовлює об’єктивну необхідність функції педагогічного аналізу. Через педагогічний аналіз ми постійно всебічно здійснюємо вивчення процесу навчання та виховання, визначаємо його результативність та ефективність. Під час керівництва дошкільним навчальним закладом ми постійно аналізувати сучасні умови, це дозволяє орієнтувати педагогів на активне сприйняття досягнень суспільства в галузі дошкільної освіти, розвитку самосвідомості. Тому побудова управління на основі педагогічного аналізу дозволяє директору бачити й оцінювати зміни, які відбуваються в навчально-виховному процесі й, прогнозуючи шляхи його розвитку, усувати причини виявлених недоліків.

Завдяки педагогічному аналізу в кожній конкретній ситуації можливо своєчасно розв’язуватися найбільш ефективні завдання, які постають перед педагогічним колективом у його повсякденному житті. У цьому й полягає смисл управління.

      Основними  об’єктами  контролю за освітнім процесом в закладі впродовж року та показники, за якими здійснювався контроль  це: діти; педагоги;  батьки; облаштування життєдіяльності вихованців; створення освітнього середовища; організація освітнього процесу; організація управлінської діяльності. Під час планування контролю в дошкільному навчальному закладі  звертається увага на об’єкти та питання контролю, що певною мірою, відповідають системі інформаційно-аналітичного забезпечення управлінської діяльності в дошкільному навчальному закладі,а саме: дотримання техніки безпеки,охорони праці; безпека життєдіяльності дошкільників; санітарно-гігієнічні умови та стан технічних систем ,які забезпечують діяльність закладу; організація роботи дошкільного навчального закладу з питань охорони дитинства; організація роботи дошкільного навчального закладу з питань дитинства;↑ організація різних форм роботи з дітьми, які не відвідують дошкільні навчальні заклади; соціальний захист усіх учасників педагогічного процесу. А основними складовими внутрішнього контролю в дошкільному навчальному закладі виступають: матеріальна та навчально-методична база, харчування дітей, освітня робота, інноваційна діяльність, робота з сім'єю, перспективність та наступність у роботі зі школою, соціально-психологічна атмосфера в колективі.  За підсумками контролю, залежно від його форми, мети та завдань, з урахуванням реального стану справ у дошкільному навчальному закладі, здійснюються такі заходи:  засідання педагогічних рад та виробничих нарад; зауваження, пропозиції, що були зроблені під час контролю, фіксуються в документації згідно з номенклатурою справ; результати контролю ураховуватися під час проведення атестації педагогічних кадрів.

        В управлінні закладом використовується програма «Курс. Дошкілля», в якому створено базу даних про контингент дітей, батьків та працівників (персоналу) закладу. Відповідальною особою є вихователь-методист Лобуренко Л.І. Дані коректуються та оновлюються за необхідністю. У закладі дошкільної освіти сформована дієва структура органів громадсько-державного управління. В ній відображено наявні рівні управління закладом, присутні органи громадського самоврядування, підпорядкованість, зв’язки між суб’єктами та структурними одиницями, які забезпечують функціонування закладу, виконання поставлених задач щодо надання  відповідних освітніх послуг та адміністративний і громадський. До складу органів самоуправління дошкільного навчального закладу входять:

1. Батьківські комітети груп

2. Профспілковий комітет

3. Педагогічна рада

4. Загальні збори батьків та членів трудового коллективу.

Управлінські рішення та дії директора закладу дошкільної освіти у поточному році були спрямовані головним чином на забезпечення працездатності колективу виконання річних завдань:

1. Пошук нових форм роботи в умовах карантину.

2. Вирішенню питань забезпечення закладу протипожежним устаткуванням.

3. Складання бюджетного запиту на 2022 рік.

4.Колектив постійно працює над створенням позитивного іміджу нашого дошкільного закладу і тому  у  2011 у нас з’явився власний сайт. Розробили ми його самостійно, інформація розрахована, в першу чергу, на батьків наших вихованців, а також на колег зі всієї України. Цікаві статті, фотогалерея, форум – все це сприяє відкритості ДНЗ, залученню батьків до життя їх дітей в закладі.

5. Організація роботи зі зверненнями громадян є важливою складовою управління закладом. Впродовж звітного періоду  письмових звернень не було.  На особистому прийомі у керівника   головними питаннями, які порушені під час бесід є працевлаштування та оформлення дитини до КЗДО, надання пільг за харчування, збереження місця, видача довідок. За ініціативи завідувача на особистому прийомі були батьки, які мали заборгованість по оплаті за харчування, безпричинне невідвідування КДНЗ.

5. Організація морального та матеріального заохочення працівників, які добросовісно виконують свої обов’язки, працюють творчо є невід’ємною складовою успішного управління. закладом.

6. Організація роботи з батьками та громадськістю з метою залучення їх до управління закладом, пропагувалася  через раду ДНЗ, інформаційні стенди, буклети, сайт тощо.

Однією з форм самоаналізу діяльності директора та колективу є щорічне звітування з питань статутної діяльності.

У кожного педагогічного колективу шлях творчого пошуку та аспекти управлінської діяльності свої. Головне, щоб його ідеї розвивалися і надалі. Для творчої тактики головне — запалити вогонь ідеї. Для творчої стратегії — пронести вогонь крізь усе життя. І можливо, завдяки спільним зусиллям керівників та педагогічних колективів вдасться створити систему освіти, яку можна буде визначити посправжньому високоякісною і гармонійною, тому що вона буде включати функції навчання, розвитку, оздоровлення, корекції в кожному освітньому закладі, і перш за все — в дошкільному. 

 

Робота по зміцненню матеріально - технічної бази КЗДО

             За рахунок місцевого бюджету було встановлено систему протипожежного захисту та сповіщення у приміщенні закладу та в окремо розташованій коморі. Відремонтовано (за приписом Держспоживслужби) комору для зберігання харчових продуктів. Перезаряджено за рахунок місцевого бюджету 19 вогнегасників. Проведено державну реєстрацію КЗДО – 630 грн. Придбано  пральну машину LG на 8 кг.

            Із місцевого бюджету виділялись кошти на закупівлю миючих та дезінфікуючих засобів,  паперових  рушників, антисептичні засоби. На загальну суму 19371,14 грн. Придбано безконтактні  термометри – 3 шт., халати білі – 2 шт., придбано марлю для пошиву захисних масок – 17 м.          

Але існують і певні проблеми:

  • необхідно провести капітальний ремонт системи опалення на суму близько

      510 тис.грн;

  •  потребують заміни вікна і двері у всьому приміщенні дошкільного закладу;
  •  потребує ремонту і утеплення фасад будинку;
  •  потребують ремонту тротуари дошкільного закладу;
  •  необхідний ремонт музичної зали;
  •  необхідно відремонтувати пожежні сходи, встановити  придбати протигази для захисту органів дихання дітей і дорослих, встановити кнопку автоматичного пуску води на пожежних кранах та інші.